www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
líný motor 1.7d r92
Autor: nezhasnu (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2005 08:00

Zdavím. V březnu jsem koupil dieselovou astru rv92. Posdtupem času přicházím na to, že motor nemá takový výkon jak by měl mít. Studené starty jsou tak na druhé až třetí nažhavení, po nastartování jde dle mého názoru dost nepravidelně. Pokud se ohřeje, je všechno v pořádku. Při jízdě (s teplým motorem), když by měl jít do výkonu, mám pocit, jakoby motor lehce poškubával (takové podivné vibrace, nevím jak bych to měl popsat). Když auto stojí, na volnoběh má celkem pravidelný chod, ale když jí prudce přidám plyn, z výfuku vyletí hodně tmavý kouř, při plynulém přidávání nepozoruju nic. Někdy v noci, když jedu na vyšší otáčky a pak třeba podřadím, vyletí za autem něco jako jiskry, rozhodně to není z brzd, připisuju to výfuku. Je to normální?
Motor má najeto okolo 180 tis. ale všichni tvrdí, že to pro diesela nic není.
Bojím se další zimy, protože když už teď musím žhavit tak 2x, co se bude dít až bude -20°C?
Já osobně jsem technický antitalent, astru jsem koupil od známého, ze kterého začínají lézt informace typu že ten výfuk je vlastně z Felicie, že on osobně dlouhá léta jezdil na sportovní filtr apod. Může mi někdo poradit co s tím? Rozhodně se mi nechce zvyšovat výkon třeba koupí nějakého nového motoru nebo kompletní generálkou.

Re: líný motor 1.7d r92
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 09:57

Cos čekal od motoru s relativně nejslabším výkonem a jestli věříš,že nafťák za 13 let najel pouze 180 tisíc,to seš teda hodně naivní.

Re: líný motor 1.7d r92
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 13:27

Co k tomu říct?
Žhavení ti asi moc nefunguje, seřízené je to asi všelijak a bůhví, co tomu všechno může být...
Otázkou je, zda to nestartuje, protože to nežhaví, nebo třeba, že padá nafta....
Když to jde nepravidelně, může to být vzduchem v palivu (netěsnost palivové soustavy), nebo je motor taky už třeba KO.
Doporučoval bych svěřit se nějaké autodílně, kde se specializují na osobní diesely a uvidíš, co zjistí.

Doporučoval bych nechat prověřit:
-žhavení (svíčky, relé atd. - celý systém),
-seřízení čerpadla,
-předstih,
-stav vstřikovacích trysek,
-pokud máš podezření, že je motor KO, tak taky přeměřit tlaky (kompresi jednotlivých válců).

A hlavně zjistit, co všechno je tam z Felicie ;-)

Další témata k zamyšlení:
- žere hodně olej? - podezření na vyběhlý motor
- teče z něj olej? - to je jen vada kosmetická, ale štve
- teče z něj nafta? - netěsné hadičky, prosakující trysky apod. mohou způsobovat vzduch v palivové soustavě
- nejde olej do chladícího okruhu? - podezření na vadné těsnění pod hlavou



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **     **  **     **  ********        ** 
       **  **     **  **     **  **              ** 
       **  **     **  **     **  **              ** 
       **  *********  **     **  ******          ** 
 **    **  **     **   **   **   **        **    ** 
 **    **  **     **    ** **    **        **    ** 
  ******   **     **     ***     ********   ******  
Powered by Phorum.