www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 22:08

Zdravím. Zoufale prosím o pomoc. Měl jsem špatné ložisko ve spojce. Stalo se to na chalupě, nechal jsem to tam u místních "opravářů" vyměnit. Měl jsem již náhradní s sebou, protože to staré se ozývalo a šlo těžko řadit. Bohužel se mi teď po cestě domů stalo, že jsem po zastavení nemohl zaboha zařadit. Když jsem zatlačil na rychlost, auto se začalo rozjíždět - bez ohledu na to, zda jsem mačkal spojku, či ne - absolutně bez rozdílu. Strčil jsem do auta a když se pomalu pohybovalo, tak jsem tam přes zuby narval rychlost a odjel. Za jízdy jde řadit naprosto bez problémů. Po jízdě na dálnici mi po vyčazení začala vybrovat řadící páka a ozýlal se drnčívý až rachtavý zvuk. Když jsem dolej na křižovatku, normálně jsem zařadit jedničku a rozjel se. Na parkovišti už to zase nešlo. Musel jsem chcípnout motor, zakvedlat s řadící pákou, pak jsem tam dal jedničku. Nastartoval jsem, ozval se nechutný, opravdu nechutná rachtavý zvuk, motor zacukal (spojka byla zmáčknutá, přesto zabírala), pak se to srovnalo, žádné zvuky a já zaparkoval. Teď to tam stojí a já mách chuť to hodit ze skály. Kurva.

Spojkový pedál klade stále stejný odpor (tzn. jako obvykle, nic podezřelého).
Mám takový pocit, že ten problém tam ale byl ještě před tím, než to opravovali.
Občas nešlo zařadit, dával jsem to za vinu zadírajcímu se spojkovému ložisku.

Převodovka v hajzlu ? Něco se spojkou ? Prosím poraďte.

Ivan

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 22:12

Ještě mě napadlo, že mám převodovku od oleje - prosakuje. Ale podle mě by to nemělo způsobovat takový problém, ikdyby byla převodovka třeba zaseknutá zaseknutá, tak přece zařadím.

Ještě jedna poznámka, postrkávání či popojíždění s autem nemá vliv na možnost zařazení. Musím auto dostat na takovou rychlost, aby se srovnaly otáčky hřídelí a pak tam ta rychlost jde.

Ach jo :-(

Re: Nejde zařadit
Autor: skalka (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 03:47

to co tu popisuješ vypadá opravdu,že ti nevystavuje spojka.v jaké poloze máš pedál spojky?měl by být stejně vysoko jako brzdový.

Re: Nejde zařadit
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 05:18

Spojku zoradíš na lanovode a ma byť trcha vyššie ako brzdový pedál.

Re: Nejde zařadit
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 06:16

co píšeš vypadá jako nevystavující spojka nebo vysypané synchrony, Ale naposled jsem se s tím potkal u škodovky, u kadetta jsem neměl problém. Podle rachtavého zvuku mě napadá, vyměnil jsi taky přítlačák, nebo jen ložisko?

Re: Nejde zařadit
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 06:59

Ten pedál je doladěný dobře?

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 07:29

Děkuji za rady - pedál je dobře. Problém je v tom, že jednou rařadím naprosto bez problémů, podruhé absolutně ne. Synchrony jsou v pořádku - když tlačím na rychlost, auto se rozjíždí (a nejde to přes zuby).

Re: Nejde zařadit
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 07:30

tak mě napadá a co tahla k převodovce? na převodovce je domeček je na něm značení 5 rychlostí /i u 4kvaltu/ a kouka z toho takové účko na tyči a v něm je na čepu celé tahlo, když se ten čep vytlačí tak tam nic nezařadíš /nesmí tam bejt vůle

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 07:30

Měněné je jen ložisko. Ale nedělal jsem to já. Nemohl jsem povolit vrchní šrouby mezi motorem a převodovkou bez vyvěšení motoru, tak jsem jim to tam odvezl.

Re: Nejde zařadit
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 07:36

Spojkový pedál by měl být dokonce výš než brzdový. Já mám krok na spojce měřeno vůči volanvu na Vectře cca 137 mm. V knížce jak na to přímo popisují krok spojky. Pocukává Ti auto při rozjezdu nebo je náběh plynulý (tak se projeví unavené nebo prasklé pružiny na přítlačáku). Když jsem auto koupil, tak se mi taky někdy stalo, že se řazení zaseklo a nešlo chvilku zařadit nic, sešteloval jsem spojku podle příručky a od té doby to nezlobí. Někdy se mi stane, že mi jde hůř zařadit jednička, ale řeším to trochu větší silou, ale žádný chroupavý ani rachtavý zvuky se mi neozývají. Pouze v zimě musím mezi 1 a 2 při studeným motoru řadit pomalu, protože si o sebe zuby brnknou, ale je to jen lehce cítit do páky, slyšitelné to není. Všecky kvalty musí jít zařadit při běžícím motoru a stojícím autě. Pokud Ti jde řadit při vypnutém motoru, tak to asi opravdu chce si pohrát se spojkou.

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 08:11

Jde řadit při vypnutém motoru - když jsou zuby už srovnané. Dneska ráno jsem to zkusil, jel jsem autem do práce. Takže popis:

Nastartuju (na jedno otočení), zmáčknu spojku a držím, chci zařadit, nejde to, tak zatlačím (zpátečku), auto cukne, rychlost tam zapadne a od té chvíle to řadilo normálně (cca 20 jednička a 5 spojka - nemohl jsem najít místo k zaparkování). Fakt to pak řadilo normálně. Je pravda, že pedál je o trochu níž, než by měl bejt.

Ale začíná to být jasné - spojka se zasekává. Jak se uvolní, je to v pohodě. Jen nevím CO se tam zasekává.

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 08:12

"Jde řadit při vypnutém motoru - když jsou zuby už srovnané." Tím jsem chtěl říct, že to vždycky šlo a šlo to i na jiných autech.

Re: Nejde zařadit
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 08:53

Vypadá to na rozsypanou spojku.

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 10:10

Ty vole, to je rada :-)

Re: Nejde zařadit
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 11:06

A co jsi chtěl slyšet jiného?? Nějaký zaklínadlo, aby se to opravilo samo, ne?

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 11:50

To by bylo super :-)

Ne, jde o to, co se v tý spojce podělalo. Nemám tušení. Prasklej přítlačák to podle mě není, jakmile se to uvolní, chová se to naprosto v pohodě.

Re: Nejde zařadit
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 12:02

No může to bejt klidně i ten přítlačák, hele jedině to fakt rozdělat..nic jinýho...

Re: Nejde zařadit
Autor: Ivan C20NE -> 20NE (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 12:05

Je možný, že by se lepila spojka ?

Re: Nejde zařadit
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 12:24

Podle těch zvuků to vypadá že jsou pryč některé packy na talířové pružině a ložisko se někdy propasíruje zkrz a spojka nevystaví. Už jsem slyšel že se to někomu stalo!

Re: Nejde zařadit
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2005 12:26

Lepení spojky není moc pravděpodobné.....opravdu to může bejt vysypaný (prasklej přítlačák, pružinky z lamely můžou vypadnou a taky zaklínit přítlačák atd.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **         **     **  **     **   ******  
 **     **  **    **   **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **    **   **     **  **     **  **       
 *********  **    **   **     **  **     **  **       
 **     **  *********  **     **   **   **   **       
 **     **        **   **     **    ** **    **    ** 
 **     **        **    *******      ***      ******  
Powered by Phorum.