www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2005 18:36

Ahoj dělám si rozvody na 16v a nemám ten speciální přípravek na to napínání tak nevím kolik to mám napnout aby to vydrželo co nejdýl.Dík

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2005 19:50

Do mailu jsem ti poslal dvě oskenované stránky z chytré knížke, kde je to dokonale popsaný. Jsou to dva soubory ve formátu PDF, sem mi to nešlo vložit. Tak ti to snad pomůže.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2005 11:49

Díky já právě tu knížku mám taky ale tam používají k napnutí toho 16v nějakej přípravek km-666 nebo tak něco.......no nic asi to udělám podle citu ale jinak dík

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2005 14:59

Rozvodak se napina tak, ze kdyz ho vezmes mezi prsty, tak by mel jit zkroutit MAX !!! 90 stupnu...

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2005 16:17

není to moc volný??????

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2005 17:12

Nikdy jsem s timhle napnutim problem nemel. Ostatne i v chytry knizce je to takhle nejak popsano....

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2005 20:52

Hmmm, nějak si to nedokážu představit takhle málo napnutý na svým šestnáctiventilu.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 09:09

Ja bych to upresnil... je to jak rika Standa. Ale v jeho nejdelsim miste.
Cili v miste, kde je nedelsi cast mezi remenicemi (nebo kladkami), by nemel jit ohnout vic nez o 90 stupnu.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 10:34

Ohnout ve směru podélné osy nebo kolmo na ni??

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 11:20

Jo Jakube diky, to je dost podstatna pripominka.

Petre ne ohnout, ale jakoby otocit naruby.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 17:15

Aha, tak to potom ano.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2005 19:07

nějak tak jsem to už taky udělal:-)

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 06:36

Ve smeru podelne osy. Proste mas jednu stranu se zubama a kdyz se to snazis otocit obracene - cili jakobys chtel ty zuby otocit, tak to nesmi jit nez o 90 stupnu. Cili ty zuby neotocis, jen to natocis o tretinu. Proste 90 stupnu v nejdelsim miste. Pak je to spravne.
Samozrejme napinaci kladky si to reguluji jeste samy, dle toho, zda je remen v tahu, nebo ne. Ale pravidlo je takove.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2005 17:52

Ale vždyť cv tý knížce je popsáno jak to napnout i bez toho přípravku, proto jsem ti to posílal.

Re: Rozvody 16v(jak moc napnout?)
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2005 18:23

Pavle dík ale podívej se co je napsaný u toho 16v........Já tu knížku mám taky a desetkrát dokola jsem si to pročítal ale na 16v je tam potřeba přípravek...nasadíš ho na napínák a na jedné vačce si uděláš značku na nějakým(nevím přesně kterým) zubu a potom s tím otočíš a utáhneš.......Už jsem to nějak utáhl..........:-) ale jinak dík



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **        ********  ******** 
 **    **   **     **  **        **           **    
 **    **   **     **  **        **           **    
 **    **   **     **  **        ******       **    
 *********   **   **   **        **           **    
       **     ** **    **        **           **    
       **      ***     ********  **           **    
Powered by Phorum.