www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Spojka za "mokra" ?!
Autor: dusan (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2005 05:32

Caute. Spojka na Kadette 16D mi ide celkom ztuha. Nove lanko ( stare sa mi utrhlo uz davnejsie ), premazane WDckom. Ale k veci. Ak je mokro a prejdem cez nejaku kaluz, ide mi spojka aj niekolko hodin ako na novom aute - teda uplne zlahka. Cim to moze byt ??? Skusal som aj ako tu niekto radil nacpat olej zvrchu na ten hriadel na spojke, ale nepomohlo to. Kam sa moze dostat ta voda , ze to takto "pomoze " ???? Vdaka

Re: Spojka za "mokra" ?!
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2005 17:22

Před montáží nového lanka spojky se má i když je nové promazat silikonovou vazelínou. Podle mně se Ti ta voda dostane do toho konce bovdenu co je ukotvený na motoru. Jinde by se voda ani dostat neměla.
Chce to dopojit lanko od spojkové páky, vyhnout nahoru a prokapat olejem s grafitem a přitom prošlapávat pedál zevnitř.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******          **   ******   **     **  **        
 **    **         **  **    **  **     **  **    **  
 **               **  **        **     **  **    **  
 **   ****        **  **        *********  **    **  
 **    **   **    **  **        **     **  ********* 
 **    **   **    **  **    **  **     **        **  
  ******     ******    ******   **     **        **  
Powered by Phorum.