www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Měřič tlaku
Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2005 06:29

Zdravím všechny.Výroba takového měřáku je celkem lehká věc potřeboval jsem nato starou svíčku, hadičku od bzdového třmenu, mosaznou trubku, ventilek a budík. Nabudíku a hadičce jsem vyřezal závit M10 a napakoval koudelí to semé na mosazmé trubce a svíčku jsem spájel k trubce a ventilek do svíčky. Nejprve jsem použil budík do 1 mpa ale ručička šla přes stupnici, tak jsem tam dal budík do 2,5 mpa a tlaky u všech valců od 1.3 do 1,4

Přílohy: 14.9.2005 11_13_0001.jpg (41.5KB)   14.9.2005 11_08_0002.jpg (68.5KB)  
Re: Měřič tlaku
Autor: Petr 1 (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2005 19:24

Potřeboval bych je taky změřit, ale mam Diesela X17TDL. Šlo by to přes vstřiky?

Re: Měřič tlaku
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2005 08:26

Škoda, že sis tenhle příspěvek nedal do tebou založeného tématu a měření tlaků jako odpověď :-(

Kdybys výrobu víc popsal a s fotkama poslal Rogerovi, byl by to pěkný článek do Návodů v Technice. Zkus to.

Re: Měřič tlaku
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 06:40

Normálně měřák na tlaky stojí cca 700Kč, ale na netu jsem našel že v Brně ho mají do 300Kč. To jen pro info aby potom domácí výroba nebyla dražší než origo měřák.

Re: Měřič tlaku
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 06:43

TO Láďa : a co takhle dát odkaz :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **      **  **        ******** 
 **    **  **     **  **  **  **  **        **    ** 
     **    **     **  **  **  **  **            **   
    **     **     **  **  **  **  **           **    
   **       **   **   **  **  **  **          **     
   **        ** **    **  **  **  **          **     
   **         ***      ***  ***   ********    **     
Powered by Phorum.