www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Teplota Turba
Autor: vojtaX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 13:21

Zdravím chlapi, hledám už několik dní na netu všude možně,ale nikde nic. Chci se optat zda někdo nevíte kolik má °C turbo na Astře F 1,7TD 50KW. Zkoušel sem hledat i všeobecně kolik turba mají teplotu,ale nikde nic. Díky za každej názor.

Re: Teplota Turba
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 13:33

Jednak by mě zajímalo, k čemu ti takový údaj bude???
A potom záleží kterou část turba máš na mysli...

Re: Teplota Turba
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 16:43

Jedna polovina je chlazena nasavaným vzduchem a druhá ohřívána výfukovímy plyny. Tak asi něco mezi.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Teplota Turba
Autor: vojtaX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 18:34

Je mi to k tomu abych věděl co s turbem. Původní mi totiž odešlo a na zahradě mám to samý bouračku tah ho potřebuju vyměnit. Když jsem ho sundával od parohů a příruba mezi turbem a výfukem(když se sundá příruba je vidět zadní část,lopatky turba a klapka) byla napatlaná něčím červeným jako je silikon na motory. Proto potřebuju vědět jaká je teplota abych věděl jestli tam můžu ten silikon taky dát nebo to byl nějaký patlal.

Re: Teplota Turba
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.02.2010 21:53

Vzhledem k tu, že ta litina dokáže svítit a tudíž lopatky taktéž, tak nevím, jestli ten tmel tolik snese. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Teplota Turba
Autor: vojtaX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2010 07:02

Právě proto jsem potřeboval kolik tak asi je. Když říkáš že to může i svítit tak pochybuju, že ten tmel to udrží. Píšou, že je do 350°C takže ho tam radši cpát nebudu.

Re: Teplota Turba
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2010 07:09

Silikon to nevydrží, nicméně dá se koupit vysokoteplotní pasta na opravu a utěsnění výfuků, tak pokud máš potřebu to něčím napatlat zkus tohle. Když si dáš v autokelly složku "tmely na výfuk" mají tam asi čtyři.

Re: Teplota Turba
Autor: vojtaX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2010 07:14

A co si myslíte, že by bylo lepší? Napatlat to nějakým tím vysokoteplotním tmelem nebo ty všechny dosedací plochy nechat sjet na frézce do roviny a bez tmelu?

Re: Teplota Turba
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2010 07:37

tam žádné těsnění být nemá! má to dosednout přímo kus na kus. max to máznout obyčejnou vazelínou a to jen trošku.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Teplota Turba
Autor: vojtaX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.02.2010 07:43

Fajn, díky za rady. Nechám to teda jen slíznout aby byla rovina.

Re: Teplota Turba
Autor: heivl (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2010 22:09

Já myslim že hodně horký proto by tě mělo zajímat jestli spíš maže.grinning smiley

Re: Teplota Turba
Autor: vojtaX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2010 08:07

Turbo šlape jako hodinky. Před týdnem jsem to měl na meření a nechtěli mi věřit, že to turbo není repasované.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **     **  ********   **     ** 
 **   **   ***   **   **   **   **     **  **     ** 
 **  **    ****  **    ** **    **     **  **     ** 
 *****     ** ** **     ***     **     **  **     ** 
 **  **    **  ****    ** **    **     **  **     ** 
 **   **   **   ***   **   **   **     **  **     ** 
 **    **  **    **  **     **  ********    *******  
Powered by Phorum.