www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
VOLNOBĚH
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:29

Zdravím hoši, potřeboval bych menší radu,sic už to tu párkát bylo ale nemůžu to najít. NAjednou mi zničeho nic jde volnoběh na 1500 otáček...co to?A co s tím? sad smiley

Re: VOLNOBĚH
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:37

Podle mne, je to zanesenej krokovej motorek, už se to tu mockrát řešilo. Typ auta, motor atd. ???????????

Re: VOLNOBĚH
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:40

Je to 18 ....SE ....4bodový vstřik a typ motoru nevím,jelikož mi to nějak nesouhlasí s tou tabulkou...sopíš kde je ten motorek a jak ho poznám :

Re: VOLNOBĚH
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 14:42

Mám C 18 SE .....ale to nikde v tabulce není (

Re: VOLNOBĚH
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 15:09

Astra F, která má SIMTEC 56.5, což jsou 1.8 16V (C18XE, X18XEL, C18SEL) a 2.0 16V (C20NE, X20XEV, C20XE) nemají krokový motůrek volnoběhu, ale tzv. ventil regulace volnoběžných otáček. Funkce je podobná, ale je to jiné zařízení. Také viz foto.
Mechanická diagnostika
- Zkontrolovat komoru vzduchu na únik vzduchu.
- Zkontrolovat motor na přisávání vzduchu do sacího systému.
- Demontovat ovládací ventil volnoběhu. Plunžr by měl volně rotovat nebo se pohybovat. Vyčistit pokud je to potřeba.  

Přílohy: ventil regulace otacek.gif (32.5KB)  
Re: VOLNOBĚH
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 15:24

Díky díky,,,,ale omlouvám se já se asi blbě vyjádřil....jde o KADETT nikoli ASTRU...moho by to být shodné?Popř.jak poznám jestli ten motor není z ASTRY???Poněvadž mi tam nepasujou KAdeťácký chladiče sad smiley

Re: VOLNOBĚH
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 18:48

Chlapi, nemate nekdo navod na cisteni skrtici klapky u motoru C14NZ? Asi se to musi cele rozdelat a bez neho se mi do toho nechce. Pouzivate nejake pripravky do benzinu na procisteni vstrikovaci soustavy? Ma to smysl?

Re: VOLNOBĚH
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 20:50

Na skrtici klapce toho moc k cisteni neni vzhledem k tomu, ze je neustale ostrikovana bezinem. Zrejme si mel na mysli celou vstrikovaci hlavu, ktera bejva spinava od olejovych vyparu.
Myslim ze na tohle zadnej navod nenajde, protoze je to pomerne trivialni zalezitost. Proste sundas vzduchovej filtr (nebo "zabu"), vysroubujes dve 8ky matky z tech dlouhych jakoby zavitovych tyci a celou vstrikovaci hlavu sundas. Samozrejme pred tim musis odpojit hadice pro privod a vracecku od benzinu a rozpojit konektory od potenciometru skrtici klapky, krokovyho motorku volnobehu a vstrikovaciho ventilu.
Kdyz mas halvu dole, povolis dva 7ky srouby TORX a hlavu horizontalne rozpulis. Potom sundas potenciometr skrtici klapky, krokovej motorek volnobehu, vstrikovaci ventil, prurubu podtlakovych pripojek a regulatro tlaku paliva.. To by melo bejt asi vsechno..no a potom tyhle vsechny veci proste umejest v nitro redidle.
Kdyz uz to budes mit venku, tak je dobry koupit tesneni co je mezi vstrik. hlavou a sacima parohama (cca 70Kc primo v Opelu).
Zkratka se neboj a pust se do toho...Zvladne to kazdej Jouza..:-)

Re: VOLNOBĚH
Autor: HANNYSEK (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 19:11

SERIDIS HO TZV.KROKOVYM MOTORKEM.JE POD VZDUCH.FILTREM V LEVO DOLE,BACHA AT NESTRATIS TU PODLOZKU,VULE BY MELA BYT ZHRUBA 27-28MM,PAK BY MEL KLEPAT ZHRUBA 800 - 1000 OTACEK

Re: VOLNOBĚH
Autor: Otuan (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 06:04

Hannysek//. Chci se zeptat, kde nebo odkud by se měla naměřit ta vůle těch 27 - 28mm. Díky.

Re: VOLNOBĚH
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 06:11

Koukni se na kadett.cz do techniky -> motor -> krokovy motorek..... je primo obrazek od kud se meri tech 28mm.

Re: VOLNOBĚH
Autor: Otuan (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2005 06:42

Standa//. Díky.

Re: VOLNOBĚH
Autor: Otuan (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2005 19:40

Víte někdo, kolik májí být otáčky studeného a teplého motoru na volnoběh. X16sz 8V, a jestli se nějak nastavují.Děkuji.

Re: VOLNOBĚH
Autor: Ondřej (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 12:20

Cau mám dobrý krokový motorek, vyčištěnou klapku i steny kolem, nové těsnení pod sacím potrubím ,nový palivový filtr, dobré hadičky, i vzduchový filtr a pořád mi kolísá volnoběh a po chvili zdechne motor uz si nevim rady prosim o pomoc... astra f C14NZ

Re: VOLNOBĚH
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2011 12:48

No teď bych se zaměřil na elektriku, rozdělovač, řídící jednotka, zapalovací modul. Z mechaniky už mě napadá jen EGR.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **      **  **    **  **         **     ** 
 **        **  **  **  ***   **  **    **    **   **  
 **        **  **  **  ****  **  **    **     ** **   
 ******    **  **  **  ** ** **  **    **      ***    
 **        **  **  **  **  ****  *********    ** **   
 **        **  **  **  **   ***        **    **   **  
 ********   ***  ***   **    **        **   **     ** 
Powered by Phorum.