www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
motáž LPG
Autor: filip (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 09:33

cau vsem,

mam astru F caravan 1997, s motorem X16SZR , motor po GO naprosto bez problemu, na dalku zere kolem 6litru na 100km , proste jak novej.. ale protoze jezdim hlavne po meste tak uvazuju o LPG, s nadrzi do rezervy...nemate tip na na nekoho v praze kdo to montuje za rozumne ceny? diky f

Re: motáž LPG
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 12:39

Na Harfě, tam možná nejsou úplně nejlevnější, ale montujou toho kvanta a je tam solidní jednání, poraděj, dobrej servis a rozumná kvalita, tuším že se to jmenuje "Neptun Harfa", je to zavedená firma, tuším že je to generální zastoupení BRC a montujou i systémy jiných značek

Re: motáž LPG
Autor: filip (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 12:48

super diky! uz koukam na jejich web, [www.neptun-harfa.cz] jen se zeptam az mi je stydno. ale motorum prilis nerozumim..mam monovstrikovani nebo vicebodove ? motor X16SZR

Re: motáž LPG
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 14:32

A máš 16 ventil ECOTEC nebo klasiku 8 VENTIL,jaký máš výkon motoru?No podle mého pokud máš ECOTEC,16V,vykon 74kw,tak máš vicebodovy vstřik.Pokud máš 8V,55 nebo 52 kw,tak máš monovstřik.Mě stála přestavba Astry,c14nz,monovstřik,v Ostravě,u firmy H+L Propan,19000kč..Už bych tam,ale nešel.Nebyl jsem a nejsem spokojený s montáži.Na to,že jde vlastně o výrobce a servis LPG zařízení LOVTEC,které mám v autě,tak tomu pánové asi moc nerozumějí nebo se mi pomstili za to,že jsem tam přivezl auto na přestavbu s 1 den starým nástřikem podvozku a dutin..Nasr... je asi,že si ušpinili monterky a pěstěne ručičky"NA šACHTU S NIMA"..:-)

Re: motáž LPG
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2005 16:26

Jsem z Hradce Králové mě vyšla pestavba přesně na tento motor X16SZR což je skutečně mnohovstřik 55kw 8ventilů na 20500,- z toho 1500,- byl příplatek na nádrž do rezervy je to BRC

Re: motáž LPG
Autor: filip (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 08:29

dik pragaga, presne tohle chci... taky mam 8ventil 55kW , nemel bys kontakt na ten servis z hradce? ja tam jezdim za pribuznyma a ta cena je velmi zajimavá. dík f

Re: motáž LPG
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2005 20:44

www.gasauto.cz

Re: motáž LPG
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2005 07:08

z vlastní zkušenosti doporučuji pro tenhle jednoduchý nástupce motoru C16NZ elektroniku Autronic, vyhni se obloukem Lovtecu nebo si zaděláš na problémy, u zbytku zařízení je celkem jedno jestli to bude BRC nebo Lovtec, ale elektroniku nemá Lovtec moc vychytanou a s některýma autama jsou problémy, u BRC problémy nejsou, možná se už Lovtec zlepšil ale přede dvěma lety stál za prd

Re: motáž LPG
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2011 15:56

¨Máte někdo aktuální zklušenost s firmou gasauto z HK? Docela silně uvažuji, že bych u nich nechal LPG namontovat. Díky

Re: motáž LPG
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 13:53

z osobní zkušenosti mohu doporučit tuto firmu: [www.gera.cz] veliká spokojenost, velmi seriózní přístup.

Re: motáž LPG
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 13:57

onehdá mě velmi pomohli s problémovým (jinde montovaným) LPG. Tenkrát sem byl neználek a nechal si lpg namontovat (hned první na koho sem narazil, já blbec...) v Novém Měste nad Metují u jedněch amatérů, kteří se tváří za profíky... opak byl pravdou a jejich průsery hasili právě v Gera ;-) Nutno podotknout, že úspěšně.

Re: motáž LPG
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 14:04

Biggest : díky za referencithumbs down , od nich mám taky nabídku. Jenže do HK to mám 50km a v Gasauto mi nabídli po dobu instalace náhradní auto. Gera montuje Elpigas a tvrdí, že je to italský systém, jenže je to polský. GASauto mi nabízí systém STAG300 plus. Ještě to promyslím. Díky



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (22.11.2011 14:08)

Re: motáž LPG
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 19:34

Tak jsem vybral dva favority :

v Jičíně montují systém Lovtec Magic 2 za 21500,-
a v HK firmy Gasauto systeém STAG 300 plus za 25000,-

Nemáte někdo zkušenost s těmito sytémy a hlavně na motoru Z22SE !!!

Přeci jen dvě lambdy a elektronický plyn potřebuje trochu sladěný LPG.
U Magic 2 jsem četl o problémech s lambdou.

Díky

Re: motáž LPG
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2011 20:20

Hele pokud se nepletu tak u těchto motorů může být s lpg problém, ale nechá se to řešit nastavení nějakých hodnot v ECU motoru. Je to cca 1/2 roku co sem o tom četl na [www.vectra.cz] místní odborník (doslova a bez legrace) VGT a nejen ten ti jistě rád poradí. Zkus ale nejdříve hledat, sou tam u nich na to hákliví :-)

Re: motáž LPG
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2011 14:53

Biggest : nic kloudného jsem tam nenašel, asi neumím hledat. Zatím jsem na 80% rozhodnutý pro dražší STAG 300 plus, Magic 2 je super, ale problém bývá v jejich ŘJ, které se neumí prý moc přizpůsobovat a je nutné je každou chvíli dolaďovat. Kamarád má na octavii turbo RJ STAG a vstřiky Magic a chodí to jak víno. V GASauto mi potvrdili, že to takhle kombinují, protože RJ Magic má složité nastavování.
Máte někdo obdobnou zkušenost?

Re: motáž LPG
Autor: vezir (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2011 19:30

ahoj meljsem vzdy jsem mel stare typy aut na lpg volha 24 tatra613 vaz auta jezdila za babku bez problemu ted mam daewoo racer TF 19 r.v 94 uz strikacka chtel jsem se zeptat jestli je tenhle typ vhodny na lpg jestli to motor snese chtel jsem koupit R thalii a tam to vyrobce primo nedoporucuje.racer ma najeto 100t kastle jak nova s lpg mam zatim perfektni zkusenosti,ale co na to racer ,dik

Re: motáž LPG
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2011 06:23

neviděl bych v montáži lpg do tohoto auta problém, akorát počítej s tím, že tě budou všichni montážníci tlačit do vstřikovaného plynu, v takto starém autě by měl fungovat bez problémů i "klasický" plyn s řídící jednotkou za 15-17000,-

Re: motáž LPG
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2011 13:09

Tak kamarádi, Zafirka má od včera LPG. Nakonec vyhrál systém Magic 3 s RJ STAG 300. Výsledek najdete v příloze. Postupně budu dodávat zkušenosti a poznatky.

Přílohy: SL381823.JPG (290KB)   SL381824.JPG (290.2KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******    **        ********   **      ** 
 ***   **  **    **   **        **     **  **  **  ** 
 ****  **  **         **        **     **  **  **  ** 
 ** ** **  **   ****  **        **     **  **  **  ** 
 **  ****  **    **   **        **     **  **  **  ** 
 **   ***  **    **   **        **     **  **  **  ** 
 **    **   ******    ********  ********    ***  ***  
Powered by Phorum.