www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Převodovka tigra
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2012 07:08

Zdravím odešla mi převodovka v kadettu 4Q (rozlítlo se dvojkový kolečko) je možný tam dát převodovku z tigry ? jde mi o to jestli má stejný nebo záměnný držáky do kastkle aby šla dát do kastle z kadetta (na motor pasuje to vím) případně kdyby někdo věděl zpřevodování nebo alespoň maximální rychlosti Tigry na jednotlivý kvalty byl bych rád, ještě poslední věc když bvyla stávající převodovka 4q co musím vyměnit k zástavbě 5ti kvaltu ? táhlo a kulisu ? děkuji.

Re: Převodovka tigra
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2012 07:47

z řazení nemusíš měnit nic, stačí sundat manžetu šaltpáky a pod ní bude mít 4Q na boku kulisy takový pupík jako doraz, ten stačí pilkou uříznout.

Re: Převodovka tigra
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2012 14:51

Tak jsem sehnal převodovku F13 z tigry bohužel nemá mechanický náhon tachometru a nejde zaměnit za to z ty moji F10 je jiná možnost než schánět jinou převodovku ?

Re: Převodovka tigra
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2012 16:44

nejspíš mam F10 nebo scháněj F13 kadett-astra

Re: Převodovka tigra
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2012 08:49

Tak jsem sehnal F13 z mechanickým náhonem bohužel auto o poznání hůř jede - trojka do 150kmh není to pravé na závody kde se přes 140 ani nejede a já mám potom v zásobě ještě čtyřku a pětku... předtím jsem měl 4Q F10 kde mi jela dvojka 90 a trojka 125 což bylo o dost lepší ale i tak by mohla být i kratší- je nějaká možnost vyměnit v te moji F13 jenom diferenciál a tím to celkově pokrátit nebo je tam jiný i pastorek a zkrátka to nejde? případně z jaké převodovky by byl nejkratší stálej převod a šel přehodit do te moji F13 ?

Re: Převodovka tigra
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2012 12:14

Jestli ti to pomůže, tak tady (http://www.opel-infos.de/getriebe/f13_5.html) jsou převodové poměry všech F13, takže si najdi takovou, která ti bude vyhovovat. Do skládání vlastní převodovky bych se asi nepouštěl.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  ********   ********        ** 
 **    **  **    **  **     **  **    **        ** 
     **        **    **     **      **          ** 
    **        **     ********      **           ** 
   **        **      **     **    **      **    ** 
   **        **      **     **    **      **    ** 
   **        **      ********     **       ******  
Powered by Phorum.