www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: smoukmen (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 13:50

Ahoj lidi mám velký problém a potřeboval bych s tím pomoct už si nevím rady mám strašně vysokou spotřebu caa 12/100. Nechal jsem vyměnit trysky,žhavící svíčky,rozvody (2x kladka + pumpa + řemen), předstřik a pořád nic. Provozní teplotu mam caa 88 stupňů a víš se nedostanu a trvá to asi 12 minut než se tam dostanu. Měřily mi tlaky a ty mám prý v pohodě ( 1: -4%, 2:-10%, 3: -10%, 4: - 4%) říkaly že je to u Opla normální. Filtry mám vyměněné taky. A uvnitř motora mi něco klepe vypadá to jako na ventily ale říkaly mi že se to seřizuje samo takže nevím. To je asi vše co bych k tomu napsal jestli někoho něco napadá co by to mohlo být tak mi prosím pomozte už jsem do toho nacpal docela dost peněz a pořád nic.A

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 14:08

12/100 to je síla :-O Kde ti to dělali? (BTW. předpokládám že to dělali chlapi tak na konci s měkkým!)

Jako první bych vyměnil termostat, práce na 15 min, cena 240 Kč, potřebuješ akorát nástrčkový klíč 10 (dělal jsem to před týdnem, taky mi teplota nevylezla výš než na 90 °C). Že bys ale srazil spotřebu na polovic (normální je tak 6/100) jenom tím bych netipoval.

S ventilama ti neporadím, takovej fachman zase nejsem.

Kouří ti to? Nejde ti nafta do oleje? Nebo voda do oleje? Olej do vody? Neubývá voda? Olej? Nemáš děravou nádrž? Palivový potrubí? Těsnění pod hlavou?

...?


Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: smoukmen (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 14:39

ok tak zkusím vyměnit ten termostat ty 300 stovky mě už nezabijou s tou vodou si nejsem moc jistej ale mám trošku tušení že se mi ztrácí olej ale vodu mám pořád stejnou a s tím kouřením hulilo to jako tatra ale už je to ok byly to trysky. Akorát za studena to sem tam mám trošku modrý dým.

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: Ondra 1.7 TD (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 11:21

V příloze je ofocená stránka z Etzolda, možná by stálo za to zkontrolovat to vratný potrubí...

Přílohy: Strana113.jpg (58.6KB)  
Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: MartinS. (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2005 11:32

ahoj,resil jsem tenhle problem taky...jde tam moc nafty,zavada je v cerpadle,nefunguje korekce davky pro turbo,oprava de v celku poho,zalezi jaky mas cerpadlo,myslim znacku Bosch nebo C.A.V(lucas).To ze ti nejde tubro tomu bych moc neveril,to je vec ktera kdyz prestane fungovat,tak to vis hodne rychle....Pokud to budes chcit resit,tak jsi davej pozor na radoby obborniky....Jo a napadame,kdyz delaly ten predvstrik,nevrtaly se v davce paliva???

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: smoukmen (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 11:50

čerpadlo mám bosch a nevíš náhodou na kolik by to přišlo myslím tím jako opravu a s tím předvstřikem si nejsem zcela jist jestli mi do toho nějak zasahoval a ten teromostat byl také vadný takže mi taky spotřeba zase o něco spadla

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: smoukmen (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 11:52

a turbo si myslím že je v poho protože výkon mám zhruba stejný

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: CasperP (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 10:01

Ahoj
Hele jestli ti to klape jenom při studeném motoru tak to je ještě dobrý ale jestli ti to cca do minuty nepřestane tak bych to viděl na špatně seřízenej předvstřik a tím pádem to tam čerpadlo pere v plné parádě.Když ti lehne turbo tak se nic neděje a jedeš dál ale s daleko menším výkonem ale určitě ne za 12l. Špatnej předvstřik dělá na spotřebě klidně i 5l !!! Na 1.6DA co jsem měl jsem si s tím vždycky pěkně vyhrál než jsem to trefil a to stačilo hnout třeba o 0,5mm a hned se to rozhodilo a silně pochybuju o tom že si s tím vyhráli.Podle mě to nastavili jenom na risku a tím to pro ně zvadlo a jelikož to naskočilo tak papáá a dej korunky.Tvoje auto musí jezdil do 6l a to v přehledu a naložený

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: smoukmen (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2005 18:28

předvstřik dělali prý to nemám nastavené přesně podle rysek ale udělal to tak schválně to prý kvůli těm studeným startům ale stejně mám tušení že mi mizí ten olej mohlo by to být také v tom ? typoval bych to asi na těsnění pod hlavou to by mohl být také ten únik tlaku ve válcích nebo se mylím ?
a jak vůbec zjistím jestli mám prasklé těsnění pod hlavou? (emulze na víčku se mi nedělá)

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: CasperP (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2005 21:24

tak s tím před vstřikem to je pěkná krávovina.Ten musí být nastavenej přesně podle budíků jinak je to na ho... a i rysk že se ti to jakoby potkává což i může být to cvakání !!!!! koukej se zastavit jinde a nech si to seštelovat a to beze srandy.Na rysku se to nastaví hned po montáži.Pak se to nastartuje a koukne se na budíky kam je třeba hnout s čerpadlem a tak porád dokola dokud to neni přesně jak to má být.Jestli ti to papká olej tak to může přes kroužky, gufera na ventilech a nebo těsnění pod palicí ale to by ti mizela i voda ( ale nemusí ) ale měla by takovou divnou barvu.Jo a ještě jednou cestou a to je ucpanej vzduchovej filtr a olej ti lítá do vzduchu a kape ti pak ven odtokovým kanálkem...tak se mi to stalo po dovolené ve Spain kde sme jeli v polopoušti a písek udělal svoje.JInak emulze se ti na víčku udělá časem skoro vždycky je to přirozenej jev a v diskuzích se o tom pslo již hodně

prosim o radu velka spotreba 8-9
Autor: mikula458 (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2015 19:22

dobry den chtel bych poprosit o radu mam astaru 1,7td,50kw g ,1998 spotreba je8-9 nafty cim by to mohla byt prosim o radu sad smiley zda se mi to hodne prumer ma mit tak 6 sad smiley nevim co stym

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2015 06:05

A co zakladni udrzba?
Filtry, svicky, vstriky atd

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra 1.7 td 50 kw - vysoká spotřeba caa 12/100
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2015 10:45

Kouřivost???
Výkon???
Nastavení čerpadla???

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    ******     *******   **     **  **    ** 
 **     **  **    **   **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **         **         **     **  ****  ** 
 ********   **   ****  ********   *********  ** ** ** 
 **         **    **   **     **  **     **  **  **** 
 **         **    **   **     **  **     **  **   *** 
 **          ******     *******   **     **  **    ** 
Powered by Phorum.