www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Klepani motoru
Autor: Bobb (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2008 07:48

Jo a mám Asru 1.6 (tu nejslabší, nepamatuju si ten přesný název...)

Re: Klepani motoru
Autor: pavvel (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2008 17:52

Díky za radu, vezmu fonendoskop a zkusim zjistit odkud to jde ...

Re: Klepani motoru
Autor: KOKY (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2008 10:38

Ja mam Astru G 1.4 16V, Z14XE, r.v. 2001, hatchback, 66Kw, najeto 148000km
Ked som ju kupil tak tam bol olej 5W-40 a po dohode so servisnym technikom som to zmenil na 10W-40. Ze vraj ked ma auto najazdene nad 100000km tak by tam mal ist 10W-40. Odkedy som zmenil olej tak to klepe. Teraz by som chcel zmenit naspat na 5W-40 ale som pocul ze sa to neodporuca. Poradte mi co a ako. DAKUJEM

Re: Klepani motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2008 11:12

Klidne tam 5W-40 vrat zpatky, nic se nestane. Bohuzel mam pocit, ze ani to klepani.
Pred vymenou jeste pouzij pripravek na vyplach.
Osobne bych asi 10Wcko zrovna do motoru Z14XE nenalil.

Re: Klepani motoru
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 12:25

Vyuziji toto tema.

Mezi 2000-2500 ot/min pod plynem, se me ozyva pri zahratem motoru cvakani z motoru. Zadna chyba v pameti, nova Lambda sonda, rozvodak, kladka, vodni pumpa, zapal. kabely cca 1rok, olej 10W40 pred rocni vymenou (rijen08), benzin nahodile od ruznych prodejcu.

Poradite cim to?

Re: Klepani motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 12:28

Naposledy kdyz mi Roger volal ze mu kolem 3000ot neco klepe, tak mu 14dni na to prolitla ojni-ce blokem a hned z obou stran grinning smiley
Jde poznat kde to klepe? Na spodku, nebo nekde v hlave?

Re: Klepani motoru
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2009 12:32

On je problem, ze to naprazdno-proslapnutim plynu nedela.

Re: Klepani motoru
Autor: PavelB (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2009 21:53

Zdravím všechny mám Astru kombi 1.4 16V r.v. 97 dneska byla na technické a zcela bez problému prošla, ale již dlouho se z motoru ozývá klepání po sluchu to vypadá jako z prostoru za sáním s klapkou ne uvnitř ale za z toho dílu co je na motoru mezi blokem a čelem motorového prostoru taková kostka, Ventily jsou v pořádku byly kontrolovány. kdyby někdo věděl co to může být tak písněte díky.

Re: Klepani motoru
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2010 06:50

zdravim. neco mi rachta v motoru na volnobeh ale pri rychlosti mi cvakaji ventily je mozny ze by to bylo od nich a jak se steluji ventily na kadettu 1,6nz. nebo cim jinym by to mohlo byt. diky

Re: Klepani motoru
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2010 07:03

A díval jsi se do motoru jestli ti tam nezůstala třeba kočka? I ta když nastartuješ může "rachtat" v motoru omotaná kolem klíňáku smiling bouncing smiley

Hele fakt si myslíš, že na takový dotaz lze nějak odpověďět? Co jsi udělal pro to, aby jsi příčinu zjistil sám btv. z jakého místa to rachtání vychází???

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Klepani motoru
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2010 07:17

mozna to byl blbejsí dotaz souhlasim :-) kocka tam neni to bych vedel:-D.Nejsem zadnej mechanik tak prave ze nevim co bych mel udelat abych to mohl zjisti. ten zvuk vychazi z hlavy motoru a je to takovy rachteni.

Re: Klepani motoru
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2010 14:38

MNo vůli ventilů se ti asi nepovede seřidit, jelikož tento motor již má hydroštely a ty si (pokud jsou v pořádku) vůli seřídí sami. Pokud jsou však koníky či vačka opotřebované, už hydroštely vůli nedokáží vymezit. Toto opotřebení bývá většinou způsobeno nefunkčností onoho hydroštelu, který se zasekl a vůli nevymezoval, což je způsobeno většinou pozdní výměnou oleje (tím myslím pokud je třeba někdo schopný naject na jednu náplň 30000 a větší sumy), nebo použitím nesprávného/nekvalitního oleje (minerál), nebo případné opotřebení časem při opravdu velkém počtu km, což už ale tak časté nebývá.
Pokud si ale klepání podchytil včas (neklepe už to dlouhou dobu) tak je tu možnost že bude pouze zaseklý hydroštel a bude jej stačit vyměnit/vyčistit.

Jde ten zvuk určitě z hlavy? Není třeba volné ložisko na alternátoru?

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Klepani motoru
Autor: Vojtěch (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2011 13:26

Ahoj, mě to začalo klepat už před pár dnama. Bohužel musim jezdit do práce tak nemám čas se v tom vrtat. Začalo mi to klepat podle zvuku u prvního válce (pokud se postavim k motoru tak je to levý válec). Jsem z toho dost nervozní a nevim co to je. Už dokonce jsem si zjistil že maj v jednom vrakáči motor X16SZ... Ale snad k tomu nedojde. Moje kočička je Kadett 1.6i, motor C16NZ, 55KW. Děkuji za každou radu.

Re: Klepani motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2011 13:32

Neni nic jednoduzsiho, nez vyndat hydrostavy, vycistit a rozhybat je a uvidis..
Jde to bez problemu i bez sundavani hlavy/vacky.
Teda... Zalezi na tom, kde to klepe..

Re: Klepani motoru
Autor: Vojtěch (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2011 13:33

Jo a ještě doplním při vyší rychlosti to taky rychlejc cvaká. Je to v závislosti na sešlápnutí plynu, Jo a nechce se to nahodit při otočení klíčku, jen když mám nohu na plynu tak to jde a pak my to v nízkých otáčkách chcípá. To nikdy nedělalo až když to začalo klepat. Musel jsem nouzově přitáhnout plynové lanko na jinou drážku.
Ještě jednou dík

Re: Klepani motoru
Autor: tomas BOSELA (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2012 16:16

zdravim ja mam opel astru 1,4f r.v.1992 zacalo mi klepat v motoru je to i za studena i za tepla na volnobehu mi problikava olej pri seslapnuti plynu olej zhasne myslel sem ze tam oleje je malo a pri kontrole sem mel presne minimum tak sem tam dolil ,klepani neprestalo a olej na volnobehu stale problikava zvuk vychazi kolem rozvodoveho remene tak nevim co mam cekat jezdi a taha porad stejne klepani bych rekl ze o neco malo zesililo jezdim na to klepani asi 1mesic dekuji za rady vsem

Re: Klepani motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2012 17:20

Ze by tohle?
[www.kadett.cz]

Re: Klepani motoru
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2012 17:45

ložiska na klice.. :-) čim dýl budeš jezdit tim dražší a nižší opravitelnost

Re: Klepani motoru
Autor: Wenca (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2015 08:04

Bobb napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo a mám Asru 1.6 (tu nejslabší, nepamatuju si ten
> přesný název...)


Pokud máš 1.6 16V 74kW , tak ti cvakaji hydroštely, které jsi nalitím 10W-40 do motoru vymačkal, Motory X i Z jsou nachylne na hustotu oleje, cim vyšši čislo 10W,15W tim se ti hůř vrací hydroštely a vačka do nich mlátí , až je vymlátí. Dává se tam 5W-40 ( [maziva.heureka.cz] ) a nesmí se to přelít, jinak ti to pak vyteče guferama a můžeš přetěsňovat hřídele. cvakání neodstraníš, Po nalití 5W to trošku ztichne, ale o moc lepší to nebude. díly jen do hlavy tě vyjdou draho. Hydroštelů je tam 16 a mění se všechny, jen prase by vyměnilo 1. Tak ať se dílo podaří

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  ********  ********  **    ** 
 **     **  **   **      **     **         **  **  
 **     **  **  **       **     **          ****   
 **     **  *****        **     ******       **    
 **     **  **  **       **     **           **    
 **     **  **   **      **     **           **    
 ********   **    **     **     ********     **    
Powered by Phorum.