www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
na volnoběch chcípne
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2005 17:53

Ahoj lidi, Astra Gsi 16V C20XE. Poslední dobou když dojíždim na křižovatku a vyřadim, tak otáčky spadnou na 500 tam drží tak 2 vteřiny a pak auto chcípne. Svičky maj asi 5tis, pal. filtr nový a taplota motoru taky OK. V paměti závad jen "lambda", ale to už asi tak rok a půl, zatim na ni nezbyly peníze:-( jinak chytá supr, volnoběh má asi 1000ot. a chcípne jen když jedu a pak vyřadim, nebo někdy stačí jen sešlápnout spojku.

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2005 20:17

Co takhle drahovy snimac?? Dival jsi se???

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2005 21:26

Mám taky dotaz- nízké otáčky na volnoběh- za studena mám 1000 ot/min, za tepla a za jízdy asi tak 800 ot/min a za tepla na místě je tu ejhle problém- 500 ot/min a padají až na cca 400 ot./ min (houpou se) až se z toho klepe palubovka. Svíčkové kabely byly měněny, rozdělovač , olej a olejovy filtr (vše před cca 2500 km). Jinak krokový motorek volnoběhu je OK a EGR je vyřazen, problém však přetrvává... Poraďte někdo, nevím počem má jít. Závadu to nehlásí, nechcípá to, jede to v pohodě, ale štve mě to klepání...nesetkal se už s tím někdo? Připadá mi že to začlo dělat s příchodem zimy, v létě se problém neprojevoval...
Kadett Beauty 91, C16NZ

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2005 19:13

Dráhový snímač? Co to je a kdebych to našel?Pavell napsal:

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2005 19:40

To Pavell: Mas cervenou astru?? Jestli jo tak na pristrojovy desce o nahonu....

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Pvell (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 12:20

To Zdeněk: Červená byla, teď je ..... nepovím:-), až na jaře na srazu. Proč?

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 13:19

Astra ho ma na pristrojovce a kadett na prevodovce...Jeste nedavno jsem te videl a byla cervena....

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2005 13:27

U C20XE nefunguje drahovej vysilac frekvence stejne jako u slabsich motoru. Neni s ECU spojenej, tak ze tady bych asi chybu nehledal...

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2005 20:18

To Zdeněk: Tak jsem asi d....., ale fakt nevim co to ten dráhovej snímač je a kde přesně a k čemu je:-( Teď je na ní zlatá metalíza, a je trochu předělaná - snažil jsem se o tuning:-)

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 14:50

Mě to začlo dělat taky pěknou neplechu když vyřadim a dojíždím ke křižovatce tak se často stává že spadnou otáčky na 1100 pak na 500 a pak na 0 a motor chcípne a rožne se chyba motoru. Toto začlo dělat až ted posledních 14dní. Chvilu to dělá pak zas nic, jako kdyby podle nálady auta. Když jsem zkoušel vyjet jaka je chyba tak to žádnou nevyhodilo. Krokáč jsem zkoušel vyměnit a furt stejné. Když jsem zkoušel nový krokáč tak to rači nešlo ani zkalibrovat (otáčky letěly kolem 4000 a nechtěly spadnout.. Opel Kadett E C16NZ

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 15:51

Tohle je vetsinou problem vadneho snimace rychlosti. Je mezi prevodovkou a nahonem tachometru.

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 16:37

Něco jineho by to dělat nemohlo? Protože jsem předělával na digi. přístrojovku a dělá to i u snímače z 1.8 GSI. Pravda že ho mám napojený solo. Kabel co vedl k náhonu tachometru jsem odpojil a natahl tří kabely rovnou do kabiny.Protože jsem nenašel za přístrojovkou kabel pro signál ke snímači pro digi.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Biko (12.10.2011 16:37)

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 17:10

ECU si z tohodle snimace bere informace. Pokud si to odpojil, mas problem..

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 18:21

Kdybych napojil puvodní konektor který je na 1.6i do snimače rychlosti z GSI a připojil kabel signalu od přístrojovky je šance že to bude fungovat? Protože takto sice ECU bude brat informace ale mě nebude ukazovat digi. rychlost..

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 19:00

Mam pocit, ze tam klidne muzes nechat oba.. Jeden pro ECU a druhej pro pristrojovku.

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 20:59

V originálu je jeden konektor který vedl z náhonu tachometru, druhý konektor s kabely jsem tam natahal solo od snimače rychlosti k digi přístrojovce.Takže ted v podstatě když zapojím puvodní konektor co tam byl a najdu mezi něma (výstup) tak bych mohl k němu připájet kabel od digi přístrojovky.Je to takto reálné?

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 21:24

Teoreticky to realne je, ale digi pristrojovka potrebuje snimac s jinym poctem impulsu, nez ECU...
Jak rikam, zkus nasroubovat oba na sebe, alespon na zkousku.

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.10.2011 21:28

...a vlastne, je tady toho mraky...

[www.opelastra.cz]

Re: na volnoběch chcípne
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2011 09:01

OK zkusim uvidim co to udělá, když tak dám vědět.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  ********   ******   ********   ********  
       **  **        **    **  **     **  **     ** 
       **  **        **        **     **  **     ** 
       **  ******    **        ********   ********  
 **    **  **        **        **         **     ** 
 **    **  **        **    **  **         **     ** 
  ******   **         ******   **         ********  
Powered by Phorum.