www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
únik chladící kapaliny
Autor: mipo (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:11

Zdravím všechny a prosím o radu.Vlastním asi měsíc Opel Vectra A, motor C16NZ.Asi před týdnem jsem si všiml, že mi ubývá chladicí kapalina v nádržce.Našel jsem místo, kudy uniká - na boku motoru ve spodní části za zadním krytem rozvodu je asi 5mm otvor (jakoby za řemenicí pro pohon alternátoru), z kterého vytéká kapalina jakoby v dávkách a pouze při běžícím motoru.Nemá tam být nějaký pojistný ventil nebo tak něco ? Nebo ten otvor je z vodní pumpy, o které se zde psalo, že to z ní uniká při špatném těsnění ?
Díky za každou radu.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:15

Jo to vypadá že tam máš blbě danou pumpu ,nejspíš něž ti to někdo prodal tak ji tam blbě dal nesedla na těsnění ....vyndej ji sežeň těsnení a loupni zpět pak uvidíš víc :-)
Už se mi to taky povedlo to těsnění se v tom jako vyhrnulo



Příspěvek upraven (17. 01. 2006 19:16)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:31

To mipo : To je v haji vodni pumpa. Tenhle otvor je tak skutecne jako "kontrolni" ze je po ni.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:35

Jáj! To ani nevím že to tam je ...už mlčím



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: únik chladící kapaliny
Autor: mipo (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:37

Díky za odpověď, jediný co mě na tom zaráží je, že do tý doby než jsem měnil termostat - podle návodu zde, díky za něj - problém nebyl.Když už jsem byl u výměny termostatu, vyměnil jsem kapalinu.Byla dost špinavá, tak mě napadá jestli "jakoby líp netěsnila" a ta nová snadněji vytéká, protože je "řidší".

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 18:56

Nu dřív před výměnou ta m voda cirkulovala porád takže se to tak neprojevilo teď tam stojí do otevření termostatu takže teče....
myslím



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: únik chladící kapaliny
Autor: mipo (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 19:25

Ta pumpa je v háji někde uvnitř (nedá se opravit) nebo jen těsnící o-kroužek ?

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 21:54

Pumpa opravit nejde, nova stoji cca 800 Kc.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2006 22:14

Nebudu zakládat nový téma a tak se zeptám tady: Pasuje vodní pumpa z 1.3 (13Ncool smiley do 1.6i (C16NZ)? Mám jí doma a těsně před tím než se to nabouralo tak byla měněná. Nejde ani tak o tvar- ten podle mě sedí (všechny bloky mají stejné či podobné tvary) ale spíš o zuby na kole- 13NB má hranatý zuby a já mam kadetta C16NZ s posilovačem a ještě po r. 91, takže mám půlkulaté zuby. Pasuje to? Popř. jdou prohodit ty kola? Ptám se protože mě na jaře čeká rozvoďák a vzhledem k tomu že to bude mít 120000 a pumpa se ještě neměnila tak je na řadě (pro jistotu).

STANDO UKAŽ SE!!

Dík Kyslik

Re: únik chladící kapaliny
Autor: mipo (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 19:07

Díky za rady, byla to opravdu ta pumpa, ale že ten otvor v ní je kontrolní, to by mě teda nenapadlo.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 21:50

To Kyslik : Si ftipnej po ranu...:-) Hele nezbejva Te nic jinyho nez to vyzkouset... Kolo neprohodis, protoze pri snaze ho z pumpy sundat ji znicis, nicmene si myslim ze na tech zubech nezalezi.
Jediny co jsem tady porovnaval byla pumpa z C20NE a C16SE a muzu Te ujistit ze je jina a to hlavne v prumeru samotnyho tela. Dalsi vec je plech na kterej nasazujes plast kolem remenu. Nektery pumpy ho maji a nektery ne, ale v obou pripadech se necha s uspechem pouzit ta druha..:-)
Dalsi moznost je ze, me tu z ty 13ky privezes a ja az budu delat ted na jare hlavu na C16NZ, tak Te to zkouknu jak se veci maji...

Re: únik chladící kapaliny
Autor: M4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2012 13:35

Ahoj nechtěl jsem zakládat nové téma tak to napíšu sem, ubejvá mi chladící voda v nádobky (expazní?) prostě jak se tam dolejvá je na ní nápis max. a min. už jsem zjistil kde to teče, ale je problém to vyřesit mam C14NU Astru a je v ní LPG, tím pádem je tam víc hadic na vodu (některé jdou k reduktoru) a jsou tam přidávaný kolínka a okolo nich ti teče . . .jsou stažený páskama který jsem dotáh co to šlo a furt to teče . . už sem to řešil jednou že jsem vše rozebral zkontroloval a složil zpět, (hadice i kolínka jsou v pořádku) chvíli to drželo cca 3 měsíce a už to zase teče . . . nějaký nápady ??? (když tak udělám fotky)

Re: únik chladící kapaliny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2012 06:27

pokud máš ty spony se šroubem a ne ty starý se závlačkou tak to téct nemůže, problém bych viděl v těch kolínkách, pravděpodobně jsou zdeformovaný nebo mají nevhodný tvar (rozměr)

Re: únik chladící kapaliny
Autor: M4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2012 16:10

mam tam spony se šroubem, a ty kolinka maj jakoby ještě hranu (jako maj brzdový trubičky) proto je mi to divný jestli to je tou zimou . . .mam tam nemrznouci kapalinu do - 30 jestli to nejak neublížuje těm hadicím sad smiley

Re: únik chladící kapaliny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2012 06:44

No jestli to teče z těch nových hadic, co ti tam přidal montážník při montáži lpg, tak je možné, že nepoužil hadici na horkou tlakovou vodu ... Z původních by to ale téct nemělo.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: M4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2012 19:48

jj Je to z těch co přidávali k LPG ale budou tam asi tak 8 let :-) a teče to v těch spojích . . .

Re: únik chladící kapaliny
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2012 06:40

Tak to by odpovídalo. Když budeš kupovat nové tak pozor, aby byli opravdu na chladící soustavu, měla by na nich být napsána teplota.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: M4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2012 12:15

Dobrá a nevíš kde je tak sehnat ??? jestli to budou mít v obyčekný mototechně ?? potřebuju neco v metráži.

Re: únik chladící kapaliny
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2012 12:24

www.gumex.cz - ale nevim odkud jsi

Re: únik chladící kapaliny
Autor: Jirka mmm (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2012 07:17

Chtěl bych radu mam Opel corsa 1.7 TD a začala se mi zrtrácet voda v chladící soustavě cca 1 litr na 100 km. Vozidlo bylo v servisu kde celou soustavu několikrát natlakovali a nikde se nic nepdojevilo tlak v soustavě držel.Voda nejde do oleje ani nikde nic neprosakuje.Ani přes topení neuniká. Kdo podadí? dík.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  ********  ********  
  **  **   **     **  **     **  **    **  **     ** 
   ****    **     **  **     **      **    **     ** 
    **     *********  **     **     **     ********  
    **     **     **  **     **    **      **        
    **     **     **  **     **    **      **        
    **     **     **   *******     **      **        
Powered by Phorum.