www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 10:50

Zdravím opláci,motor nechce naskočit,baterie je nabitá,startér točí a motor naskočí ale až po dlouhé době,ale pěkně se před naskočením zahlcuje. Může to být poruchou vstřikování. Nejsem automechanyk,tak nevím čím začít,dobíjení,alternátor i žhavení je OK. Díky za rady

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 11:04

A jseš si úplně jistej, že to žhavení je OK ?

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 11:08

A použil jsi vyhledávání? Na toto téma je tu několik příspěvků.

A dělá to když je motor studený,nebo i když je ohřátý?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 11:46

dneska jsem se ho pokusil natočit,motor byl studenej,zatím jsem neměl možnost to vyzkoušet při nahřátém motoru,pokud naskočí tak ho necham zahřát a pak skusím znovu.

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 11:48

Až do včerejška bylo vše OK,žhavení se rozvítilo,dokonce i žhavící relátko bylo ok,motor chytal bez problému

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 11:54

Zkontroluj všechny hadičky,může to někde přisávat vzduch.Jak vypadá naftovej filtr?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 12:01

hadičky zkontroluju, a filtr jsem odvodňoval a měl by taky bejt OK

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 13:38

A dotáhl jsi ten spodek pořádně smiling bouncing smiley Já teda nevím ale filtr jsem nikdy neodvodňoval... 1 za rok ho vyměním (když si na něj spomenu smiling bouncing smiley ) a neřeším to.

Mě to spíš připadne jako padání nafty...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2010 21:37

ten filtr jsem odvodňoval někdy před třema měsíci,žádná voda smiling smileya kdybych to špatně dotáhl už by sem to dávno zjistil. Ale spíš připadá v úvahu to padání nafty motor dlouho nechce naskočit,když točím dlouho už jde i kouř nebo plyny,spinning smiley sticking its tongue outz výfuku.asi se něco posralo ve strikování,myslím že mám to Multeceye popping smiley.Kouknu na svíčky a pak na vstrikování včetně trysek.Už jsem něco našel i na naší poradně..tak hurá do montérekhot smiley

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hasky (15.05.2010 21:48)

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 08:11

Neplet´si benzín "vstřikovací jednotka Multec" a diesel-naftové vstřikovací čerpadlo.thumbs up
Možné příčiny špatných startů u dieselu:
1) Motor nepředžhavuje
2) Elekromagnetický vzpínač nemá napětí
3) Elektromagnetický vypínač je volný - poškozený
4) Dodávka paliva vázne:
a) Skřípnuté,ucpané,porézní palivové vedení
b) Ucpaný palivový filtr
c) Ucpané odvzdušnění palivové nádrže nebo zanesené sítko v nádrži
5) Špatně nastavený počátek vstřiku paliva na čerpadle
6) Vadné vstřikovací čerpadlo nebo špatné vstřikovací trysky confused smileysmileys with beer

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 09:56

jo omlouvám se,nemám Multec,samo že mám disla a vstřikovací čerpadloeye rolling smiley.Díky za typy skusím to postupně projít a snad se zadaříthe finger smiley

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Hasky (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2010 19:41

Zdravím Opláci, tak závada jsem nalezl a odstranil.spinning smiley sticking its tongue out bylo to spálené relé žhavení svíček,Astřička už zase chytá jedna radostthe finger smiley Tak jsem zvědavej co se příště zase vy..resmiling bouncing smileyeye rolling smiley

Opel Omega A 2,0 combi,89,-minulost
Opel Astra 1,7 TD,95,caravan-současnost

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: MiraHrdlicka (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2011 09:28

a čím to tedy je že mi jen takzvaně blafe a nechití a jde černý kouř

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2011 09:57

Asi vstřikují víc nafty,nebo tečou.Proto ten kouř.

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Marty (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2012 15:03

Zdravím,koupil jsem Astru s naftovým motorem 1,7td.Vyměnil jsem žhavící svíčky protože špatně chytala ale je to pořád stejné.Chytne,ale až za dlouho.Mám ještě jednu Astru tu samou a ta chytá bez problému na brnk tak nevím kde je problém.Není to spadáváním nafty?Poradíte?

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.01.2012 15:31

Koukni o cca čtyři řádky vejš smiling smiley...

Padání nafty většinou způsobuje to, že to auto nemůžeš natočit třeba po pár hodinách, co ti stojí před barákem. To už by to někde muselo fest chcát, aby ti to způsobilo blbý starty takřka hned po vypnutí motoru...

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: jesky (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2012 13:18

Zdravím.

Mám Opel Astra F Hatsbag r.v.97 motor X17 TDL na motore je napísané bielym OPEL tak to asi nie je isuzu a mám podobný problém ako ste opisovali vyššie.

Akonáhle je pod 0 stupňou C mám problém naštartovať a pri teplote pod -10C je to už hrozné a veľakrát vôbec nenaštartujem.

Popis závady:

Keď otočím kľúčom v zapaľovaní tak zopne relátko a začne žhaviť a po cca 10-20sek. zhasne kontrolka no i po niekoľkých nažhaveniach nenaštartuje ale začne točiť motorom najprv pomali a potom sa po viacerých pokusoch začne točiť rýchlejšie až sa snaží akoby naskočiť ale veľakrát sa mi stalo že som nenaštartoval lebo som nakoniec vybyl batériu 12V 74Ah. Keď už akoby chcelo naskočiť ide z výfuku špinavý dym.

Problém:
1. keď začnem štartovať začne vyskakovať pastorok štartéra a "poráta všetky zuby",
2. čím dlhšie štartujem tým sa začína viac roztáčať motor akoby bol "prihrdzavený alebo zamrznuté valce",
3. keď sa už snaží po dlhšej dobe naskočiť "keď ešte vládze baterka" tak akoby buď sa rozbiehal len na 1-2 valce alebo mu nevstrekovalo palivo,
4. keď mi už naskočí zahučí servo čerpadlo a otáčkomer ostane na cca 500 otáč.no po 1min. sa otáčky upravia,
5. keď sa vrátim a odstavím auto po jazde a samozrejme ke´d bol motor zohriaty tak pri mrazoch -13C a viac už po 6h státia zase nenaštartujem.

Pokiaľ nevyberiem baterku z auta a nedam ju nabíjať na na druhý deň otočí motorom len pár krát.

Čítal som príspevky vyššie ako :

Možné příčiny špatných startů u dieselu:
1) Motor nepředžhavuje
2) Elekromagnetický vzpínač nemá napětí
3) Elektromagnetický vypínač je volný - poškozený
4) Dodávka paliva vázne:
a) Skřípnuté,ucpané,porézní palivové vedení
b) Ucpaný palivový filtr
c) Ucpané odvzdušnění palivové nádrže nebo zanesené sítko v nádrži
5) Špatně nastavený počátek vstřiku paliva na čerpadle
6) Vadné vstřikovací čerpadlo nebo špatné vstřikovací trysky

ale aj tak Vás prosím o názor lebo mi príde že neostanem len pritomto.
Ak som niečo zabudol napísať doplním informácie.

Ďakujem.

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: jesky (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2012 13:21

Ešte podotknem že palivový filter bol menený minulý rok žhaviče tak isto a v letnom obdobý auto naštartuje tak na druhý krát ako kedy.

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: jesky (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2012 14:38

Ešte postreh nakoľko mi to nedalo... tak na motore zhora nie je napísané OPEL ale DIESEL ale je tam náznak v červenej farbe no je to už zošúchané asi, tak vlastne aký mám motor ?

Re: Astra 1,7 TD,nestartuje
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2012 17:46

Pokud máš před motorem (u chladiče) vstřikovací čerpadlo, máš motor Opel(X17DTL).
Jak jsou na tom žhav.svíčky? Odpovídá to tomu pomalému rozběhu a chytání. Vymontuj je ven a na tvrdo je zkoušej na baterce. Po chvilce musí být špička svíčky (cca 8 mm) doběla. Pokud je jedna špatná a motor v kondici, špatnou svíčku nepoznáš, pokud už ti odešly dvě, pak už jo.
To, že ti po startu ukazuje otáčkoměr 500 ot./min. je vlivem protáčející se řemen.ice na altíku. Odtud je brán impuls pro otáčkoměr. Po vypnutí dožhavení po startu se najednou ručička otáčkoměru pohne na správné místo. Na altík už nejde taková námaha a klade menší odpor. Na to se vys.r, stejně začne pískat po došponování nebo výměně klín.řemenu znova. Když ho budeš pořád šponovat, akorát si zničíš ložiska na altíku. Prosdtě počkej až to dožhaví a pak vyjeď. Nebude na tebe nikdo hledět jako na trotla, že dáváš autu kouř. Půl minutka ještě nikoho nezabila a motoru prospěješ, že ho domažeš až do posledního místa.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **  **    **  **    **  **     **  **     ** 
       **  **   **   ***   **  ***   ***  **     ** 
       **  **  **    ****  **  **** ****  **     ** 
       **  *****     ** ** **  ** *** **  ********* 
 **    **  **  **    **  ****  **     **  **     ** 
 **    **  **   **   **   ***  **     **  **     ** 
  ******   **    **  **    **  **     **  **     ** 
Powered by Phorum.