www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
cvakání, astra f
Autor: fil (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 16:27

ahoj,

zacal mi motor tak zvlastne kovově cvakat a to i po zahřátí , nevíte čím to může být? dá se stim jezdit nebo mám řešit nejakou opravu ? taky se mi zda ze to auto nak nejede , sice nejsem závodník ale bývalo živější , ikdyž na dalnici se na 180 rozjede, tak rozjezdy sou proste horší... je to astra f x16szr (1.6 8v) díky

Re: cvakání, astra f
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 18:10

To jseš odvaz,nevíš co to klepe a jezdíš a ještě až 180:-))))))))))))))))))))))
A jak to klepe ,stupnuje se to podle otáček motoru?Nezkoušel jsi to poslechnou při otevřeným víku motoru,odkud to jde?Může být v háji hydroštel,ale může to být více věcí

Re: cvakání, astra f
Autor: fil (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2006 22:18

uz me to auto stalo tolik penez ze me uz ani nerozhodi kdyz ten motor odejde uplne, je to druhe auto do rodiny a 180 byl jen test smiling smiley cvakani se stupnuje s pridanim plynu, je slyset jen kdyz stojim u otevreny kapoty a jde jakoby od jednoho válce... pred zimou me menili pistni krouzky a tesneni pod hlavou.

Re: cvakání, astra f
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 06:23

tak to vypadá asi na ty hydroštely,které jdou po demontáži vyčistit a dát zpět.Někde to tu už kluci popsalyv poradně,zkus se podívat,nebo ti to Standa a Vrabi znova napíšou.Nechaj se i použít různé čističe do oleje,ale je to málo účinný.Já jsem je osobně měnil.

Re: cvakání, astra f
Autor: fil (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 15:13

ok díky , dá se stim jezdit nebo si koleduju o nakou zavadu ?

Re: cvakání, astra f
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 06:31

Koleduješ si o pořádnou závadu!
Kdyby to byl jen hydroštel, ale už jsem viděl cvakající motor s ohlodanou vačkovou hřídelí, protože se ucpaly olejové mazací kanálky a jela na sucho s hydroštelem. Taková vačka už stojí celkem dost prachů a zbytečně.
Zkusil bych nějaký super přípravek do oleje na čištění např. zapečených pístních kroužků atd.



Astra F X16SZ LPG

Re: cvakání, astra f
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 07:23

napsal: Autor: marselino (80.188.65.---)
Datum: 09. 04. 2006 08:31

Koleduješ si o pořádnou závadu!
Kdyby to byl jen hydroštel, ale už jsem viděl cvakající motor s ohlodanou vačkovou hřídelí, protože se ucpaly olejové mazací kanálky a jela na sucho s hydroštelem. Taková vačka už stojí celkem dost prachů a zbytečně.
Zkusil bych nějaký super přípravek do oleje na čištění např. zapečených pístních kroužků atd.

klidný,tichý,vyrovnaný

Pokud by měl něco ohlodaného-třeba vačku,tak mu žádný přípravek na čištění nepomůže:-)
Chce to prostě někoho,kdo tomu rozumí,aby to poslech,odkud to jde a nějakým způsobem závadu vyřešil.Jinak se může stát,že se ti motor p.... a ty pak z ceny za opravu taky .:-(

Re: cvakání, astra f
Autor: fil (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 10:48

hmm to bych nechtel, protoze mam pul roku po vymene pistnich krouzku a trictvrte roku od vymeny vačky a ventilů...prave nechapu proc to prakticky po GO motoru cvaká..

Re: cvakání, astra f
Autor: will (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 12:29

Me to taky cvaka u 1.6 16V....Ale kdyz se to ohreje cvakani zmizi.Muzou to byt hydrostosy????Nejvice je to slyset mezi 2-3000ot....A jeste bych se chtel zaptat na cenu vymeny hydrostosu.DIky

Re: cvakání, astra f
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 13:19

2will: Pokud to cvakání je začínajicí,tak většinou přestane jak se pořádně promaže olejem.Nemusí se hned kupovat nové.Někde tu psal Standa,že jdou bez problému rozebrat a vyčistit.Projdi poradnu,nebo použij vyhledávání.Určitě něco najdeš.

Re: cvakání, astra f
Autor: will (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 13:23

Uz to dela nejakej ten patek,ale dnes uz je to silnejsi,kdyz to dele stalo.Zhruba uz to dela tak 1000 kilometru

Re: cvakání, astra f
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 13:40

2will: to samé mě taky dělalo,pokud jsem jezdil,každý den,tak po nastartování cvakaly je chvilku.Stačilo dva tři dny nejezdit a bylo to jak v kovárně:-).

Re: cvakání, astra f
Autor: Špor Karel (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2012 15:43

Dotaz jaký přípravek do oleje když jsou zapečeny pístní kroužky a jaký poměr.Jedná se o OPEL astra 1,6 děkuji Špor
-------------------------------------------------------
> napsal: Autor: marselino (80.188.65.---)
> Datum: 09. 04. 2006 08:31
>
> Koleduješ si o pořádnou závadu!
> Kdyby to byl jen hydroštel, ale už jsem viděl
> cvakající motor s ohlodanou vačkovou hřídelí,
> protože se ucpaly olejové mazací kanálky a jela na
> sucho s hydroštelem. Taková vačka už stojí celkem
Chci se optat jaký přípravek do oleje když jsou pravděpodobně pístní kroužky,Jaký poměr přidat.jedná se o OPEL astru 1,6 benzin.předem děkuji za informaci Špor> dost prachů a zbytečně.
> Zkusil bych nějaký super přípravek do oleje na
> čištění např. zapečených pístních kroužků atd.
>
> klidný,tichý,vyrovnaný
>
> Pokud by měl něco ohlodaného-třeba vačku,tak mu
> žádný přípravek na čištění nepomůže:-)
> Chce to prostě někoho,kdo tomu rozumí,aby to
> poslech,odkud to jde a nějakým způsobem závadu
> vyřešil.Jinak se může stát,že se ti motor p.... a
> ty pak z ceny za opravu taky .:-(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   *******   ********    *******   **     ** 
       **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
       **  **         **     **  **         **     ** 
       **  ********   **     **  ********   **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
  ******    *******   ********    *******    *******  
Powered by Phorum.