www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Hydroštel
Autor: kadett c16nz (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 13:17

ahoj! kadett C16NZ, keď idem do kopca alebo zrýchľujem z nižších otáčok pod 2000, tak počuť klepanie, akoby ventilov, môžu to robiť hydroštely? keď naštartujem studený motor tak trochu počuť hydroštely pár sekund ale nič hrozné, ale to klepanie za jazdy má taký ostrejší zvuk, a pri výmene musí ísť aj hlava dole alebo stačí viečko ventilov?

Re: Hydroštel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 13:19

Mas spatne serizeny predstih.

Re: Hydroštel
Autor: kadett c16nz (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 13:53

super diki to dáva zmysel, lebo keď som kúpil kadetta tak blbly otáčky chcípalo atď. tak jeden známy mechanik mi to nastavil vyčistil veci okolo klapky, mal som zlé podtlaky boli spuchrené hadičky a nastavoval mi ešte rozdelovač ale asi to nie je na 100%, tak to skúsim doštelovať

Re: Hydroštel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 13:54

Jojo, vyzkousej, bude to na 95% ono.

Re: Hydroštel
Autor: kadett c16nz (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 13:57

a ešte tak na ktorú stranu pootočiť rozdelovačom? aby som to nemusel celý deň skúšať? teraz to ide dobre nepočuť detonácie z výfuku ale akurát to klepanie alebo hrkot alebo ako to nazvať

Re: Hydroštel
Autor: kadett c16nz (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 14:06

som počul že keď naštartujem a pomaly otáčam rozdelovačom vtedy je najlepší predstih keď sa zvýšia voľnobežné otáčky je to pravda? možno to platilo pre škodovky ale u C16NZ neviem, ako to poznám kedy je dobrý

Re: Hydroštel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 14:07

Oznac si puvodni polohu a potom zkus o kousek na obe strany. Teoreticky bys mel asi predstih ubrat, tzn. otocit to po smeru hodinovych rucicek, nemylim-li se smiling smiley

Re: Hydroštel
Autor: kadett c16nz (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 15:28

tak som to skúšal asi 5krát teraz sa mi podarilo nájsť polohu kde to hrkoce len minimálne a lepšie to ide do otáčok, takže to nechám tak, má to už 21rokov a 210tis. km tak vzhľadom na to ešte to celkom dobre ide

Re: Hydroštel
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2009 15:52

Klidně uber ještě trochu. Tohle klepání není pro motor zrovna nejideálnější.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Hydroštel
Autor: KaMiras (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2009 11:36

Zdarec,pokud klepání vychází z ventilového víka a i při zahřátém motoru,tak nejspíš nějaké hydraulické zdvihátko vzalo za své.Poslechem se nechá zjisti,zda odešlo na sacích ventilech nebo výfukových-výfukové jsou více namáhány.Měl sem stejný problém(Astra F X18XE cca 250 000km) a nechal sem to dojít do takový fáze,kdy z klepání bylo při vytočení motoru ke 3000ot/min pískání.Vyměnily se hydra na všech výfukových ventilech a je klid.Kamarádovi (Peugeot 406 2,2 16V) se taky ozývalo klepání,vyměnily sme taky hydra na výfukových ventilech ale to nepomohlo.Nakonec zjistil,že se mu samovolně(po najetí několika stovek km) povolují 2 zapalovací svíčky,po dotažení klepání zmizelo.

Re: Hydroštel
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2009 15:43

Poraďte mi prosím nějaký produkt na zdvihátka,našel jsem tu odkaz ale ty stránky už neexistují. Lehce mi cvakají,za studena i teplasmiling smiley

Re: Hydroštel
Autor: xpepa (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 13:08

Me taky klapali, kontrolka mazani mi zhasina cca 5 sec po nastartovani motoru, nekde sem drbnul vanou a trosku se mi ucpalo mazani, vyklepana vana vsechno zpravila, ted nic necvaka a mazani zhasina po 1 sec smiling smiley

Re: Hydroštel
Autor: IdiJot (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2012 18:35

Zdravim. Mám Fabii 1.9 SDi. Začali mi cvakat hydroštely. Jejich výměnu jsem plánoval, ale vždy jsem musel odložit na další víkend z nedostatku času pro práci, a tak jsem jezdil. Poslední víkend, ve kterým jsem si objednal hydroštely, tak jsem jel do práce. Víkendu se fábia nedožila, protože pro ten ventil to také nebylo lehké. Jednoduše se ucvakl a skočil do pracovního prostoru přímo nad píst. Raději bych ty hydroštely nepodceňoval v případě, kdy cvakají.

Re: Hydroštel
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2012 19:37

Tvuj nick omlouva tvuj prispevek k dotazu z 11.10.2009 ...

Re: Hydroštel
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2012 19:49

Opel - Škoda a atd., konstrukce hlavy je v podstatě "stejná", ale přetržení vent.asi nebudu dávat na vinu hydroštelům eye rolling smiley. Zeptej se na forum škoda,drinking smiley možná to bude nějak jinak.smileys with beer



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (02.05.2012 19:52)

Re: Hydroštel
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2012 15:12

Čus bus.Prosím o radu jak vyměnit hydroštel u motoru X16SZR/1997.Klepe mi zatím jenom jeden.Musím vyměnit jeden nebo raději všechny,a kolik jich v motoru je?Předem diký.Páček

Re: Hydroštel
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2012 18:39

A jak jsi poznal,že klepe jen jeden???
A chceš měnit hydroštely a nevíš ani kolik jich tam máš?
To snadno spočítáš podle ventilů.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Hydroštel
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2012 18:54

Podle poslechu.Když je motor studený tak klepe,a když ho zahřeju na provozní teplotu-90,tak to zeslábne a někdy to není šlyšet.Promin že žádam o pomoc.Já nevěděl že musíme rozuměn oplum když jsme členy fora.Páček

Re: Hydroštel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2012 19:27

Poslechem rozhodne nezjistis, ktery hydrostel klape, jelikoz se to prenasi po cele hlave.
Je jich tam 8 a lze jej vymenit i bez sundavani hlavy.
Nestoji svet, tak ze bych vymenil vsech 8.

Treba zde :

[www.autodilyparts.cz]

Re: Hydroštel
Autor: heiderovi (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2012 22:27

Ahoj Stando.Díky za pomoc.Na ten tvůj odkaz jsem se díval,ale nemůžu je tam najit.Nemáš někte tech.pomoc jak je vyměnit.Začal mi klepat když jsem vyměnil olej Mogul 10w40 za origo Opláckyh Díky a páček

[www.maziva.heureka.cz/gm-opel-genuine-10w-40]

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **   ******    ********   ********  
 **     **  ***   **  **    **   **     **  **     ** 
 **     **  ****  **  **         **     **  **     ** 
 *********  ** ** **  **   ****  ********   ********  
 **     **  **  ****  **    **   **     **  **        
 **     **  **   ***  **    **   **     **  **        
 **     **  **    **   ******    ********   **        
Powered by Phorum.