www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Diesel-kouří při startu
Autor: Jirka M. (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 11:52

Mám problém se startováním astry 1,7 TDS když je studená. Musím dlouho točit startérem a pak když už jakoby chce chytnout, tak hrozně skáčou otáčky (okolo 500) a až po chvilce se to srovná, ale v tu chvíli mám za sebou ohromný oblak kouře. Je na tom motoru něco špatného? Nebo už je zralý na váměnu? Koupil jsem auto z bazaru, takže nevim kolik má najeto, ale jinak jezdí v pohodě a za jízdy nekouří. Jenom ty starty... Jo a svíčky už jsem měnil. Tak nevim čím to může být.Poraďte mi prosím.

Re: Diesel-kouří při startu
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 14:55

Jde Ti tam hodně nafty do vstřiku to má za následek špatný start, neboť velké množství nafty ochlazuje ve válci zápalnou teplotu. Když to nakonec chytne tak se to najednou všechno spálí a jde z výfuku černý kouř. Chtělo by to zajít k někomu na seřízení vstřikovacího čerpadla, pokud už nebude KO.



Astra F X16SZ LPG

Re: Diesel-kouří při startu
Autor: Jirka M. (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2006 12:14

Diky za radu, zkusim to tedy nechat seridit, prosimte nevis kolik to tak stoji? Jinak jak si myslel to s tim ze muze byt naftove cerpadlo ko? Proc by se melo znicit? To by potom nejelo ne? Diky Jirkamarselino napsal:

Re: Diesel-kouří při startu
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2006 16:05

Rotační naftové čerpadlo má uvnitř ložiska a lamely kterými tlakuje naftu do vysokotlakého potrubí a ke vstřikovačům. Jako každé mechanické zařízení podléhá opotřebení v závislosti na kvalitě paliva(vůle, zanášení). A vstřikovače bych taky pročistil.



Astra F X16SZ LPG

Re: Diesel kouří a hrozně to žere mám.
Autor: šeps (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2011 16:17

Mám diesla a při jízdě i když přidám plyn tak to strašně černě kouří a navíc to strašně žere naftu.

Re: Diesel-kouří při startu
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2011 21:15

šeps:
Pokud máš přeplňovaný motor, je chyba někde v cestě turbo-interco.oler-sání...

Re: Diesel-kouří při startu
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2011 18:54

Já měl problém že za studena startoval perfektně a za tepla točil chvíli než chytil, ve velkých mrazech -15 a tak, tak sem ho trápil, ale chytil.
Ted k té závadě, taky hodně kouří a žere, napadlo mě že by mohl být špatný předstřik a jak je zezadu čerpadla šroub, asi na směs tak to by mohlo být rozštelovane, jede to jak z praku. Mám isuzu motor. Nevím esi přehodit celý motor anebo esi to ide nějak odstranit. Jinak sehnal sem celé auto na díly ale moc se mi přehazovat celý motor nechce. Nejradši bych sehnal papíry a jezdil s tym co mám na díly ))).

Re: Diesel kouří a hrozně to žere mám.
Autor: Vladimír Hlaváček (IP zapsáno)
Datum: 20.08.2018 19:47

šeps napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám diesla a při jízdě i když přidám plyn tak to
> strašně černě kouří a navíc to strašně žere naftu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        **    **  **     **  ******** 
 **        **        ***   **  **     **  **       
 **        **        ****  **  **     **  **       
 ******    **        ** ** **  **     **  ******   
 **        **        **  ****   **   **   **       
 **        **        **   ***    ** **    **       
 ********  ********  **    **     ***     ******** 
Powered by Phorum.