www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Astra f motor?
Autor: vodas (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2006 18:14

Čau lidi.Můžete někdo poradit?
Vlastním Astru F motor 1.6 ozn.X16SZ.Problém začal s cukáním a nepravidelným chodem .Poslední dobou se mi i rozsvěcuje kontrolka poruchy el.motoru.
Vyměnil jsem kabely zapalování,svíčky,vzduchovej filtr,vyčistil jsem krokovej motůrek,vyměnil jsem i palivovej filtr a pořád nic.
Diagnostika mi hlásí 18 chybu.Je to systém detonačního zapalování.
Ještě musím dodat ,že se hřeje při nižších otáčkách a výfuk se ozívá jako když je děravej,ale střed a konec jsem loni měnil.
Dostal jsem echo ,že to může být ucpaný katík .


Re: Astra f motor?
Autor: Astraf (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2006 20:12

Zkusil bych Lambda sondu nebo ten katylyzátor, ale než to všechno vyměníš, popusť si výfuk u paroží nastartuj a uvidíš, když se to zlepší je to nějakou součástí výfuku, pak máš vyhráno

Re: Astra f motor?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2006 21:01

No tak treba pomuze vymenit cidlo detonacniho spalovani, ne?

Re: Astra f motor?
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2006 03:53

Zkontroluj dráty k tomu čidlu(bývají dost často zašpiněné olejem a prachem a kontakty k čidlu, včetně jeho vyšroubování a zpětného zašroubování.



Astra F X16SZ LPG

Re: Astra f motor?
Autor: Jura (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 08:35

Mám Astru F C18NZ a taky mi to dost škube. Taky se mi občas rozsvicuje kontrolka poruchy el. motoru. Jenomže mně to nedělá pořád, ale JENOM když je hladina benzínu v rozmezí 0 - 1/4 nádrže, ať jedu plynule jakoukoliv rychlostí nebo přidávám do kopce nebo z kopce. Ale už se mi stalo, že to udělalo i když jsem tam měl půlku nádrže, to jsem zrovna jel trochu rychleji do zatáčky a motor prostě vynechal. Jako by se hladina benzínu v nádrži přelila na jednu stranu a čerpadlo přestalo nasávat.
Taky se mi stává, že při zastavování nebo při vyšlápnutí spojky (zejména v zatáčce) mi motor úplné zhasne. Nevíte co s tím? Nemohl by to být zanesený katalyzátor nebo něco s palivovým čerpadlem - měl sem ho venku a nezdálo se mi že by bylo moc znečištěný? Díky za rady.

Re: Astra f motor?
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 08:52

Přesně tak benzín se v zatáčce přelije a čerpadlo je na suchu. a asi je taky blbě namontované a při nižší hladině benzínu v nádrži ti to přisává vzduch. Měl bys s tím něco dělat než se Ti zadře úplně!



Astra F X16SZ LPG

Re: Astra f motor?
Autor: vodas (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2006 14:36

Tak jsem to vyřešil.Měl jsem povolenou řemenici na klice a uvolněný kolečko rozvodů.Po sundání jsem zjistil ,že mám u toho rozvodovýho kolečka vůli na čepu co je vsazený v klikovce .Po výměně motor maká jako nový.
Takže veškerý čidla a lamda sonda a katalizátor jsou OK.

Re: Astra f motor?
Autor: Tomas 168 (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2012 14:14

čau,
prosím o radu.
problém je že když za studena vyřadím a dojíždím na křižovatku tak spadnou otáčky a chcípne to, pak to chci nastartovat ale nechce se tomu, zní to jako by tam nebyl benzín
dík

Re: Astra f motor?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2012 16:29

To mi kdysi dělal Pionýr. Většinou stačilo ten benzín pustit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra f motor?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2012 17:29

Vendo...: nejlepsi hlaska mesice....:-D

Re: Astra f motor?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2012 21:36

Zdendo, ono to občas jinak nejde. Když si dělají legraci z nás a jsou jim jedno pravidla TP a ten nenápadný rámeček nahoře, nezbývá, než si dělat legraci taky.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra f motor?
Autor: prazak9 (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2012 16:53

Zdravím

Mám astru f kombi x16szr.Za studena se nic neděje ale jak se motor trochu zahřeje tak začne při akceleraci vynechávat.Třeba když se rozjíždím tak to začne škubat a semtam mi to i chcípne.Vyměnil jsem na doporučení palivový filtr ale pořád se to děje.Prosím o radu

Re: Astra f motor?
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2012 17:48

Co dělá naše oblíbená kontrolka elektroniky motoru? Vcelku, pokud to má závislost na teplotě, může to být teplotní čidlo, ale u tohoto motoru bych si možná tipl i na snímač podtlaku v sání.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Astra f motor?
Autor: prazak9 (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2012 18:52

Někde v příspěvcích jsem četl že to dělá jak je v nádrži pod 10 litrů benzínu,tak jsem natankoval a zatím to neškubalo ale stejně mě to připada takové přibržděné.

Re: Astra f motor?
Autor: miras3000 (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2012 20:21

no teď minulý víkend jsem řešil s kámošem to samý na tom samým autě jako ty x16zsr combi. nakonec jsme vyndali nádrž, z nádrže jsme odšroubovali ten dekl co je tušim na osmi šroubech (je na něm zevnitř čerpadlo) a po vyndání jsme zjistili že je vypadnutá hadička ,která spojuje sací koš v nádrži a vstup zpátečky do nádrže(takže všechen benzín jde do nádrže mimo sací koš). ono totiž čerpadlo vycucne ten sací koš a než do něj nateče znovu benzín často ucpanými kanálky tak si čas od času natáhne vzduch,...
tím že jsi dotankoval ,tak se stalo to , že ti tu a tam do sacího koše natekl benzín vrchem

Re: Astra f motor?
Autor: prazak9 (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2012 15:21

s tou nádrží to vyzkouším

Re: Astra f motor?
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 06:53

Zdravím Opláky a chci se zeptat,jestli se někomu potkal motor X16SZ. U rozvodového řemenu se vylámalo 7 zoubků.Spíše počítám s horší variantou,ten motor má skoro 300 000,nebral vůbec olej a měl nízkou spotřebu.Škoda ho.Díky za odpověd´.

Re: Astra f motor?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2012 08:28

Myslím, že se to nikomu nepodařilo. Tento motor je nepotkatelný. Kup rozvodovou sadu, vyměň a budeš jezdit dále.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **     **  **     **   ******  
 **     **     **     ***   ***  **     **  **    ** 
 **     **     **     **** ****  **     **  **       
 **     **     **     ** *** **  *********  **       
  **   **      **     **     **  **     **  **       
   ** **       **     **     **  **     **  **    ** 
    ***        **     **     **  **     **   ******  
Powered by Phorum.