www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Snímač otáček ASTRA F
Autor: kikic (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 12:45

Nemůžu najít snímač otáček na OPEL ASTRA F X16SZ,při přidání plynu škube,už jsem prošel spousty stránek na tohle téma,ale nevím kde ho hledat,na Feldě byl na převodech-Hallův snímač,tam jsem měl podob.závadu,vým.pomohla.Můžete mi někdo poradit?díky

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 12:59

Snimac otacek klikoveho hridele. Dole vedle remenice na klice, resp proti ozubenymu taliri.
Nicmene myslim, ze skubani nemusi byt nutne zpusobeno timhle snimacem a asi ani neni.
Zakladem je mit v poradku zapalovaci soustavu. Co kontrolka motoru - pamet zavad??

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: kikic (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 13:10

To je vše OK,při škubání se nic nerozsvítí,ale je zajímavé,že když je motor studený tak to jede ok,ale jak se ohřeje tak to začne,někdy je klid-tak 10 min jízdy to jede ok,ale potom to opět začne.Proto si mysl.že to může dělat něj.čidlo,brácha má to samé auto,model 97,a zž mu měn.vstřik,mám strach aby to nebylo to samé,vstřik stojí 5 litrů

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 13:13

Ale prdlajs. Vstrikovaci ventil sezenes na vrakarne cca 500 - 1000 Kc. Muzes zkusit nalejt do nadrze nejakej fuel injection cleaner jestli to pomuze.
Btw, co svicky, kabely, konektory?

Jo jo, to jsou ty levny benziny, potom udela vstrikovaci ventyl pa pa....

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: kikic (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 13:23

Jo tak to jsem vše projel,do nádrže jsem nalil velfobin,prostř.kontakty aj.vše prd platné,budu muset zajet k OPLU na diagn.pak dám vědět jak jse dopadl,jinak Ti děkuju za odpovědi,ahoj Kikic Pzen

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 13:25

No, myslim ze u Opela to je vyhazovani penez, obzvlast v Plzni. Tam je to banda neochotnejch lumpu...Ale uvidis sam....

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: macil (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2006 21:11

kikic napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je vše OK,při škubání se nic nerozsvítí,ale je
> zajímavé,že když je motor studený tak to jede
> ok,ale jak se ohřeje tak to začne,někdy je
> klid-tak 10 min jízdy to jede ok,ale potom to opět
> začne.Proto si mysl.že to může dělat
> něj.čidlo,brácha má to samé auto,model 97,a zž mu
> měn.vstřik,mám strach aby to nebylo to samé,vstřik
> stojí 5 litrů


Za studena O.K., za tepla začne šklbať.
To by mohol byť aj vadný snímač teploty motora.

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: kikic (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 09:17

No jo ,ale teplotu motoru ukazuje dobře,kdyby byl v háji,tak asi neukáže nic,ne?

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 09:26

Zklamu tě. Snímač teploty motoru pro vstřikování je jiný, než pro ukazatel. Takže budík chodí normálně a čidlo pro vstřikkování může býti v háji.

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Bery (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 09:57

Nesouhlasim s tím, že v Plzni u Opela je to banda.... Já mam jenom dobré zkušenosti,párkrát jsem byl v K.Varech a to byl nářez.Nechali si zaplatit úplně všechno, což v Plzni se mi nestane.thumbs down

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: kikic (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 10:22

A můžeš mi popsat kde ho najdu?

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: kikic (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 10:27

Myslim tím ,kde najdu to čidlo pro vstřik.dík

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 11:29

To Bery : V KV neni zastoupeni Opela. V zapadnich cechach je jen v Plzni a v Klatovech. Pokud tam prijedes se starsim autem, tak z tebe udelaji vola a stejne Te nepomuzou.

To kikic : Zezadu na sacich parohach pod vstrikovaci hlavou.

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2006 19:27

No tohle podobné mi dělal snímač otáček ne klikového, ale jak píšeš vačkového (Hallúv snímač). Při studeném motoru v pohodě, ale jak se ohřál tak spadnul do nouzového režimu. Měla by se dát vyblikat závada, které je to čidlo. Mám 16V a tam je to nahoře v hlavě. Standa ti poradí, kluk je to chytrej, šikovnej a ochotnej.

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: rumbal (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 08:43

Zdravim mam podobny problem akorat mi to skube jen kdyz mam v nadrzi pod ctvrtku benzinu,mam 1,6 55kw a nevim si s tim rady uz sem byl an diagnostice a motor je o.k. ani zadne kontrolky se mi nerozsviti nechapu co s tim

Re: Snímač otáček ASTRA F
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 08:58

Mas vodu v benzinu. Vyndej palivovy cerpadlo, vytahnu vsechen benzin, vymen palivovy filtr, nalej benzin a melo by to frcet.
Pro sicher tam jeste nalej nejakej cistit vstriku a velfobin - vaze vodu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   ******   ********  **    **  ******** 
       **  **    **  **    **  **   **   **       
       **  **            **    **  **    **       
       **  **           **     *****     ******   
 **    **  **          **      **  **    **       
 **    **  **    **    **      **   **   **       
  ******    ******     **      **    **  ******** 
Powered by Phorum.