www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2006 15:09

Zdravim, po nastartovani a pustene spojce se line z motoru neco jako klepani az bublani, kdyz seslapnu spojku, tak je to ok. Mam hledat prudkej kopec a hodit to dolu? moody smiley

Horys, Astra F,1.4i,C14NZ, rv 1994

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2006 15:40

A co se podívat trochu po poradně a případně použít vyhledávání.Už se to tu řešilo.Spojkové ložisko, ložisko na předlohoví hřídeli, atd

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2006 20:19

Měl jsem Kadetta s 300.000km a dělalo to samé zhruba od 220.000km, takže to neřeš a jezdi.Mělo by to být nějaké horší ložisko na předlohovém hřídeli převodovky, někdo radí dát tam nějakou přísadu do oleje nebo hustší olej, problém je, že se s ním v zimě blbě řadí. Každopádně ti to může rachtat v pohodě ještě několik let a nemusí se nic vysypat.

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: karas (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2007 12:58

spojka nebo prevodovka. Nejprve bych zkontroloval olej v prevodovce, vylil, precedil a nalil - pokud by byl ok a dolil. Pokud by to nepomohlo, tak nejpravdepodobneji odchazi spojkovy lozisko. Lepsi vymenit driv, nez se ti uplne vysype.
Stalo se mi to cestou z Krkonos, nalozeny auto, zena, plna strecha, tak jsem dojel domu bez spojky a vymenil pak i prevodovku (spojku+prevodovku jsem sehnal na inzerat za 1000.). Delal jsem to sam v garazi a za 4 hodiny to bylo.

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2008 17:37

Tak se po case obracim se stejnym problem...jak jsem psal driv,tak sem nechal menit olej v prevodovce a spojku. Ted mam na tom najeto cca 10tis a problem je tu znova..pri sespalnuti spojky je klid,pri pusteni to racha. Pokud se nepletu,tak spojkovy lozisko by rachtalo prave pri seslapnuti a ne pri pusteny spojce? A prijde mi,ze po ujeti treba 60ti km je to hlasitejsi nez treba po nastartovani? Na co se zamerit?

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2008 18:48

Na jedné z mých Aster jsem měl podobný problém,když jsem ji koupil,byla převodovka téměř zticha. Časem začala být slyšet a zhoršovalo se to,olej byl těsně pod úrovní kontrolního šroubu. Když se jelo déle,hluk byl větší než za studena.
Potom jsem si ale všimnul,že má ten olej červenou barvu,někdo si asi řekl,že převoďák jako převoďák.
Vypustil jsem jej a nalil tam originál za pěkných pár stovek,moc jsem si nepomohl a tak jsem se vrátil ke starému osvědčenému řešení.
Koupil jsem jedno balení vazelíny A 00 a dva litry minerálního oleje PP 90H. Vzal jsem tu vazelínu,do ní namíchal asi 1,5litru oleje,celková náplň F 16 je 1,9litru. Nalil jsem to tam a - šepot květin. Je mi jasné,že převodovka je načnutá tím hydraulickým olejem,ale vím ,že i kdybych měl ten olej každý rok vyměnit,určitě se to vyplatilo. Převodovka z vrakáču by mohla být horší.

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 13.05.2008 19:04

fukin: V zimě ale stojíš na brzdě i při neutrálu. smoking smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (13.05.2008 19:05)

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2008 10:29

Co muze stat vymena lozisek v prevodovce? Myslim s praci? A ma to cenu nebo to neco vydrzi?

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2008 12:27

No ja nechal menit v prevodovce olej zaroven s rozvodama kdyz sem to koupil. Tak sem zabehnul ted do servisu a rikali,ze tam davaj vyhradne origos olej o Opla,ze jinak maj spatny zkusenosti,takze si ho tam necham dat a uvidime. Nicmene ten co tam ted je asi neni uplne dobrej,nechal sem ho menit pred 10tis. km s rozvodama a podle ceny me ted napada,ze mi tam nalil buh vi co za ty prachy :-) A ted zjistuju asi nasledky :-)

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2008 12:42

Jen si dovoluji fukinovi oznámit, že ten červený hydraulický olej, který mu načal převodovku je tam od Opela a je ve všech převodovkách jako origo náplň.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2008 13:01

Ano ano, ten cerveny je tam origo sOplackej.

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2008 18:22

Taky mě vyděsilo,když jsem koupil u Opla ten origo olej,dal za něj skoro čtyři a půl sta a on měl stejnou barvu. Jenže převoďák,ať je jakýkoliv,vždycky smrdí stejně,jenže to,co jsem vypustil,čpělo skoro jako Savo a teklo jako úplná voda.
Mimochodem,ono jezdit s hustým olejem v převodovce není zas takový problém. Ve Spartaku jsem měl tak hustý olej,že po nastartování jsem musel držet v zimě minutu spojku,jinak jsem zadávil motor. Když jsem měl starého Moskviče,někdo přede mnou aktivně vypusti ruský Gost,nalil naši řídkou sračku a rozvodovka se mohla uřvat. Sehnal jsem PH 12 a pohoda.
Vždycky bylo lepší dávat do starších skříní hustší olej,navíc mám oba Oply s Isuzu a stejně v zimě nechávám chvilku běžet motor na místě,než vyjedu. Na obou už mám přes čtvrt melounku a vím,že ten hustší olej jim jenom udělá dobře.
Je trochu smůla,že u toho,co víc zlobí byl předchozí majitel škrťa a šetřil,na čem se i nedalo. Vyhazuji jednu součástku od Starline za druhou,samej levnej šunt.

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2008 15:20

Tak sem nechal dat novej olej do prevodovky, podotykam ze origos, a nic se nezmenilo. Porad mam po jizde pocit jako bych varit nebo tak neco,ale po sesplapnuti spojky klid. Takze az se odporouci,tak novou :-)

Re: Nastartuju a rachta z motoru,seslapnu spojku a dobry
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2011 08:27

Tak po letech a vymenene prevodovky sem rachrani odhalil....byl to stred lamely ve spojce starline :-) Sice je nejtovanej, ale mel docela velkou vuli. Vedet to driv tak nemenim prevodovku ale jenom lamelu nebo spojku. Starline uz nikdy vzhldem spojkovy sade LUK za 2500 :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **    **  **    **        ** 
 **    **   ***   ***  ***   **  **   **         ** 
 **    **   **** ****  ****  **  **  **          ** 
 **    **   ** *** **  ** ** **  *****           ** 
 *********  **     **  **  ****  **  **    **    ** 
       **   **     **  **   ***  **   **   **    ** 
       **   **     **  **    **  **    **   ******  
Powered by Phorum.