www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
padlá spojka
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 16:55

Ahoj,dnes se mi stala takova vec,zmackl sem spojku,ona lupla a padla na podlahu,vubec nevim co s tim..zkousel sem tu hledat neco podobneho ale asi budu prvni,da se to zvladnout na kolene ta oprava?diky moc

Re: padlá spojka
Autor: M3K (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 17:05

Ahoj, stalo se mi to také v zimě, a bylo to spojkové lanko. Opravu jde zvládnout doma, akorát se podívej pod pedály, abys věděl jaké máš zakončení lanka. Někdy pro orientaci pomůže rok výroby, ale v mém případě to bylo úplně jinak. Takže jsem jel lanko vyměnit. Upozorňuji, že se to pod pedály špatně vyměňuje. Než vyšroubuješ matku na lanku, které je zaháklé na vypínací páce spojky, změř si ji. Bude se ti lépe spojka seřizovat.

Re: padlá spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2007 17:17

Ach jo sad smiley

[www.kadett.cz]

Re: padlá spojka
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 06:13

První nebudeš, spíš poslední, komu se to ještě nestalo the finger smiley Je to prasklý lanko, bude mít upadlej ten háček u pedálu, nebo bude uhnilý u převodovky, navštiv autokelly a zakup si nové smoking smiley

Re: padlá spojka
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 08:30

JJ, taky mám nemilou zkušenost... když sem byl v létě v chorvatsku, posalední den, kdy sme se měli vracet mi prdlo lanko.... nic moc bejt 1000 km o od baráku s nepojízdnym autem... no ale naštěstí sme to dali dohromady s místnim domorodcem, kterej tam měl dílnu... lanko prasklo u převodovky, tak sme provrtali ze strany ten "šroub" na zaháknutí k převodovce....smoking smiley tudy sem protáh zbytek lanka, a zajistil ho proti vyklouznutí....smiling smiley sice sem pak měl spojkovej pedál o dobrej 10 cm vejš než ostatní pedály.Po cestě sem se sanžil řadil jak nejmíň to šlo.. Naštěstí to vydrželo až domů...

výměna spojkového lanka
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 12:06

děkuju,za diagnozu u meho predelseho tematu,chci se zeptat jen na nejaky vychtyvky a na co si mam dat pri vymene pozor,je totiz zima a ja nechci pri vymene zmrznout kdyz se neco nebude darit.budu menit u Oplu Astra F 1,6 1996. Jsem samouk,takze vlastne ani nevim jak zacit,z fotek ktere jsou tady na serveru jsem toho moc nepobral:-( diky

Re: výměna spojkového lanka
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 12:53

jeník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> děkuju,za diagnozu u meho predelseho tematu,chci
> se zeptat jen na nejaky vychtyvky a na co si mam
> dat pri vymene pozor,je totiz zima a ja nechci pri
> vymene zmrznout kdyz se neco nebude darit.budu
> menit u Oplu Astra F 1,6 1996. Jsem samouk,takze
> vlastne ani nevim jak zacit,z fotek ktere jsou
> tady na serveru jsem toho moc nepobral:-( diky


Standa ti tu již psal odkaz, kde najdeš precizně popsanou výměnu, jsou tam i fotky a popis práce.Pokud Ti tohle nestačí, tak bys to radši měl nechat udělat někde v dílně.Ten návod je bohatě zpracovaný a měl bys to podle něj zvládnout.

Zde máš znova ten odkaz, kde najdeš ten návod.

[www.kadett.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (26.01.2007 12:54)

Re: padlá spojka
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2007 17:42

Hlavne si vezmi baterku a dobre si prezri ako je to uchytené na pedál pretože to dá najviac zabrat ked to robiš prvý raz. ostatné je brnkačka

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: padlá spojka
Autor: holzby (IP zapsáno)
Datum: 31.01.2007 07:18

Ahoj ,
tak se mi stalo to samé , jen je na ten pedál kde je to uchycené , pěkně hovno vidět . Starý háček jsem vyháknul ,ale pružinka mi vystřelila až k pedálu (teď to tlačí pedál nahoru) . a pružinka mi tam moc nejde zpět zaháknout , nemáte někdo nákres ? Z fotek moc nepoznám .
Díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **    **   ******    **      ** 
 **     **  **     **  **   **   **    **   **  **  ** 
 **     **  **     **  **  **    **         **  **  ** 
 **     **  ********   *****     **   ****  **  **  ** 
  **   **   **     **  **  **    **    **   **  **  ** 
   ** **    **     **  **   **   **    **   **  **  ** 
    ***     ********   **    **   ******     ***  ***  
Powered by Phorum.