www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kompresor klimatizace
Autor: Jenda (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 11:05

Tak nam zacina teplo a ja budu muset zacit resit problem kompresoru klimatizace, ktery je asi nejaky spatny. Za kolik se tak dobry prodava? Jak poznam na oko ze co kupuju neni spatny? Nebo da se nejak repasovat a vyplati se to?

dekuji

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2007 22:54

Dá se v pohodě repasovat. mě to stálo i s naplněním kolem 6000 Kč.Novej je dost drahý.Ted s toho lítá skoro námraza.Takže repase se samozřejmně vyplatí.Dělal mě to pán v Panenských Břežanech a jsem spokojený. Kontakt ti mohu dát.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Kompresor klimatizace
Autor: jenda (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 07:18

Diky, takze se nevyplati kupovat starsi kompresor? Co je na repasi tak draheho?

Diky :-)

Re: Kompresor klimatizace
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2007 08:35

Je to stejný jako u všech jiných starších věcí, na repasy máš záruku a víš, že jsi koupil věc která něco vydrží. U koupě staršího nemáš absolutně ponětí co má za sebou. Je to stejné jako u turba, kdybych chtěl auto prodat, koupím staré na vrakovišti, pokud bych chtěl jezdit, zaplatím si generálku spinning smiley sticking its tongue out Takže záleží jen na tobě k čemu se rozhodneš ...
Zda kompresor funguje nemáš u vymontovaného kusu šanci nijak přijít.
Většina problémů s kompresorem vzniká tím, že většina uživatelů považuje klimu za bezůdržbové zařízení a maximálně jí nechají vydesinfikovat. On se musí ale také vysát olej z kompresoru, přefiltrovat a doplnit tlak a to se musí dělat preventivně, ne v okamžiku kdy klima přestane chladit, pak už bývá dost často pozdě. Nečištěné mazivo totiž odnese právě kompresor a pak se lidi diví kolik peněz stojí oprava. viz. [www.barum.cz]

Re: Kompresor klimatizace
Autor: jenda (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2007 11:03

A jeje, to jsem ani netusil, ze je tam nejaky olej, ktery se musi davat jiny. Ja zatim dal jen motorovy, brzdovy, servrovy

Re: Kompresor klimatizace
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2007 13:03

ten olej je součástí chladící náplně, musí se odsát a přefiltrovat (nebo vyměnit), je pěkně vidět to magi co z toho odsajou a nádherně čistý olejíček co tam pak vrací, doma ho určitě nevyměníš winking smiley je na to speciální "bednička" která odsaje staré chladivo i s olejem, provede zkouškou těsnosti, doplní chladivo, přefiltruje olej a vše nacpe zpět.

Re: Kompresor klimatizace
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2007 13:14

jo a jinak klima by se měla krátce zapínat alespoň jednou za měsíc i v zimě (pokud je více jak +5 st.), jinak se může stát, že se v kompresoru přilepí gumičky a pak časem začne ucházet. při dojezdu na místo je dobré chvilku před odstavením vozidla klimu vypnout a nechat puštěné větrání se studeným vzduchem bez klimy, předejte se tak tvorbě kondenzace ve výdechách a následné tvorbě plísní a zápachu. desinfekci 1-2x do roka považuji za samozřejmost a každý kdo dostal streptokoka nebo alergii z plísní ví o čem mluvím.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (19.04.2007 13:17)

Re: Kompresor klimatizace
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2007 07:36

cau kluci,

nemate tedy nekdo tip na nekoho v okoli prahy kdo dela repase kompresoru klimatizace ? vyjel sem z mycky a prestal me fungovat.. proud tam jde, naplna taky je ale nespina a dal si nevim rady , je to klasicka astra Fko. diky za tipy.

Re: Kompresor klimatizace
Autor: CasperP (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2007 11:31

Hi
takže začalo léto a i já jsem si nechal u známého odkontrolovat klimu.Nebýt toho že mi po 4 letech něco uteklo tak to bylo zadáčo :-) Takže doplnění směsi mě stálo 600,- ta old byla odčerpána. Jinak jsem byl upozorněnej že když unikne směs tak si jí nechte doplnit a to klidně bez oleje jelikož ten neni těkavej a tak neuteče ! prej je to jenom obchodní trik jak vytáhnout prachy z lidí a normálně se to prostě nedělá jelikož o je blbost. Kluk co mi to dělal je profik na chladírenství tak mu prostě věřim.No a taky proč ne když prej litr toho oleje do klimatizace stojí cca 1500,- :-(
Jinak pokud to utíká pravidelněji tak doporučuje kontrolu pod UV a zadělání netěsností.U mé Astry říkal že směs mi uteče prej za cca 5 let a pokud dřív než za 2 roky tak by pak řešil netěsnosti
Takže horké léto klidně může přijít z větráku mi jdou 3°C :-)

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Stan (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2007 09:18

To Brouček: mohl bych také poprosit o kontakt na repasi kompresoru? Díky. Stan.

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2007 17:04

Klucíí kolik by mě stálo, kdybych si chtěl takovou klimu dát do auta?

Nová asi nemá smysl, ale co repas, nebo z vrakoviště? Já mám auto bohužel jen: " otevřu okýnko zima, zavřu okýnko teplo smiling bouncing smiley

nebo prodat a koupit auto s klimou??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kompresor klimatizace
Autor: laco (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2007 10:55

Má velkej vliv na chlazení výměna pylovýho filtru ?

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2007 15:21

Si piš parde!!Já nevyměňoval pylový filtr celých 6 let a to co jsem viděl před měsícem mi vyrazilo dech! Nový 300Kč (obyč) a 390Kč ten s uhlíkový

Nemlží se okna v zimě, menší odpor kladený vzduchu = větší výkon chlazení!


Kur! Já chci klimu taky!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2007 19:14

Co jsem četl názory lidí co to dělali, tak o tom snad ani nepřemýšlej.

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2007 19:34

Já jsem se informoval 40 - 50 tis the finger smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kompresor klimatizace
Autor: morp1 (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2007 19:11

Můžeš mi dát kontakt? kape mi olej z kompresoru klimy, prý netěsnost v jeho těsnění a náhradní výroba stojí kolem 8.000,- Kč, tak by mě zajímala ta repase..

Re: Kompresor klimatizace
Autor: CasperP (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2007 09:19

Jestli uniká olej tak oteklo i chladivo.Budeš mít asi to samé co já to jest špatné gufero na ose kompresoru.Samotné gufero stojí cca 800 - 900,- ale zase se to vyplatí.Dělal jsem si to sám a známej mi to pak čistil a plnil.Vím ale na 100% že original Opel servisu to udělají i s plněním za 2tis. což oproti new kompresoru je dost citelnej rozdíl.špatné gufero mám ještě doma tak se klidně podívám přesně co to je zač třeba jse sehnat i laciněji.Ale po pravdě jestli se moc nešťouráš v morotech tak si to nech udělat u Opela v servisu 2 tis nejsou až tolik peněz a navíc je to "jebačka"

Re: Kompresor klimatizace
Autor: pavel marsalik (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2008 19:30

ahojte mam problem tece mi kompresor klimy a za tyden chci jet do chorvatska a nevim jestli se mute neco stat s motorem aa urcite radci nebudu poustet klimu dik za radu pavel

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2008 04:51

Komprersor od klimy nemá nic společného s motorem. Pokud Ti teče, tak jedinně nepůjde samozřejmně klima. I když bys jí pustil,, tak nepůjde z důvodu netěsnosti-nebude tam stanovenej tlak v okruhu.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

kompresor klimy
Autor: pavel marsalik (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2008 14:05

dik za odpoved broucku ale 1 opravar s okoli tvrdi ze by se mohl zadrit kompresor apotom taky motor i kdyz si myslim ze je to blbost to same to co ja si mysli koho se ptam ale nazor toho opravare trochu znervoznuje co si o tom myslite dik

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********    *******   **      **  ********  ******** 
 **     **  **     **  **  **  **     **     **       
 **     **  **         **  **  **     **     **       
 ********   ********   **  **  **     **     ******   
 **         **     **  **  **  **     **     **       
 **         **     **  **  **  **     **     **       
 **          *******    ***  ***      **     **       
Powered by Phorum.