www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2007 20:36

Mam takovyto problem: mam zpuchrelou jednu hadici v motoru, donedavna jsem myslel, ze se jedna o odvetravani klikove skrine, ale dnes jsem byl v BSauto Brno a prodavac rikal, ze je to jina hadice. Kazdopadne pokud se to pokusim popsat, tak na jedne strane je zapojena do hlavy valcu, na druhe strane vede ke vzduchovemu filtru a jeste z ni je nejaky mensi odvod, muzu to kdyztak zitra vyfotit. Kazdopadne me ale celkem nemile prekvapila cena - 1100,-, tak jsem to zatim nevzal. Je ta cena v poradku, prip. da se ta hadice sehnat levneji? Mozna ziju v jine dobe, ale za kus gumy mi to prislo celkem hodne... A na co vsechno ta zpuchrela hadice muze mit vliv? Diky predem za reakce.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2007 21:33

Myslim ze prodavac nemel pravdu. Podle popisu jde opravdu o hadici slouzici k odvodu vyparu ze skrine do sani.

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2007 22:44

Diky za reakci. S prodavacem jsme koukali i pod kapotu a tvrdil, ze odvetravani klikovky je takovy koleno kousek vedle, zitra to vyfotim. Jinak co s tou cenou? Jeden clovek mi tvrdil, ze cena te nove original oplacke hadice je cca 400,- takze nekdo je asi vedle, nicmene tu hadici vymenit musim, a to predpokladam radeji drive nez pozdeji...

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kefish (18.05.2007 22:50)

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 07:39

Prodavac mel pravdu, ale mluvil patrne o jinym motoru. Treba C20NE tam ma prave to zminovane koleno, ale C16NZ ma hadici z vika ventilu do spodku filtru s odbockou do podtlaku co je zezadu na vstrikovaci hlave.
S cenou te nereknu jak to je, nikdy jsem tohle nekupoval. Vzdycky jsem to nahradil hadici vhodnyho prumeru a ten podtlak na vstrikach zaslepil.

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 09:28

Posilam slibeny obrazek. Hadici obmotanou zelenozlutou paskou potrebuju vymenit. O gumovym kolinku oznacenym cervenou sipkou mi prodavac rikal, ze se jedna o odvetrani klikove skrine.
Diky za rozuzlenismiling smiley

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Přílohy: HPIM3102.JPG (195.9KB)  
Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 09:39

Tak to kolinko dole je na odvetravani, resp. na vyrovnavani pretlaku ve spodni casti skrine, ale samotny odvetravani je ta hadice omotana izolackou. Ta odvadi olejovy vypary do sani. Je to sice ekologictejsi, ale zase to dokaze sqele zasvinit komplet vstrikovani.

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 11:45

Hm, jak to tak posloucham + kdyz si jeste pripoctu ten litr za original hadici, tak tam taky vrazim kus slauchu a flaskusmiling smiley

Takze si dovolim jen par technickejch pro informatika s obema rukama levejma. Musi mit ta flaska nejaky minimalni objem? Jak nejlepe zaslepit diru do sani a do podtlaku vstrikovani?

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 12:35

Jo, a jeste me napadlo, jestli to nebude problem na STK?

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 16:19

Ehm, tuhle otazku jsem radsi necet.

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 18:34

Hele, ja o tom vim celkem hovno, takze bych fakt byl rad za objektivni rady. Pokud se ptam blbe, tak sorry, ale mel jsem za to, ze tady jde prave o vzajemnou pomoc.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 18:44

No....A myslis si, ze te na STK budou koukat jestli mas od baterie kabel cervenej, nebo ruzovej?

Dobre, odpovim zcela jasne. NE. Takovydle voloviny skutecne na STK neresi.

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 19:03

Dik, na STK jsem jeste se zadnym autem nebyl, takze jsem se bal toho, ze hadice napojena na deravou flasku se jim nemusi moc libit, zvlast kdyz to neni ekologicky uplne koser.

Dovolim se teda jeste jednou zeptat na ty prvni dve otazky - objem te flasky a zaslepeni zbylych otvoru.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 20:37


Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 22:45

Vzhledem k tomu, ze nemam zajem prudit s duplicitnimi dotazy, tak jsem ten navod cetl uz nekolikrat a pokazde dukladne, a proto jsem se ptal pouze na veci, ktere mi z nej nebyly jasne a nenasel jsem je ani zde na foru...

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2007 23:34

Ano, zbyle otvory zaslepit.
Flaska bezna treba od fridexu 1 litr.

Re: hadice...
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 08:12

Stando, diky za odpovedi, ale ptal jsem se na zpusob toho zaslepeni.

Napada me bud utestnit treba silikonem, nebo nechat kratky kousek hadice a ten stahnout. Protoze jsem ovsem lama, nedokazu si predstavit, jestli nektery z techto zpusobu muze zpusobit nejake problemy, pripadne jestli existuje vhodnejsi zpusob.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: hadice...
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 08:18

Vzhladom na to, že po takejto úprave je cítit smrad z vyfukových splodin v kabine ata tak ja som to riešil dlhou hadicou ktorú som spustil pod auto za prednú náparavu a mam to bez flašky. S tou STK by si mohol mat problem ak by tam bol nejaky rejpal to by som riesil tak, že najprv STK a potom úprava.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: hadice...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 09:57

Hadice zaslep treba tim, ze do ni nasroubujes vetsi sroub, nebo nejakej kolik, kterej stahnes hadicovou paskou.

Re: hadice...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 10:28

To Standa jak můžeš radit takovou blbost? jak zaslepit odvětrání skříně?!! Odvětrání je tam asi z nějakého důvodu ne!!!!

Udělej to jak radí uživatel parolep!

A po ptákách! Problém na STK by byl pouze, kdyby ti s té hadice tekl olej! A to jen jako lehká závada!

Re: hadice...
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2007 10:52

Standa nepíše ze ma zaslepit odvetrávaní skríne ale vstupy do filtru ta hrubá hadice a do vstrikovací hlavy ze zadu to je ta tenká hadice.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   ******   **     ** 
  **   **   **     **     **     **    **  **     ** 
   ** **    **     **     **     **        **     ** 
    ***     **     **     **     **        **     ** 
   ** **    **     **     **     **        **     ** 
  **   **   **     **     **     **    **  **     ** 
 **     **   *******      **      ******    *******  
Powered by Phorum.