www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Spojková sada - výměna
Autor: SNAKE (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 12:59

Ahoj všichni.Hledal jsem v poradně, ale nikde jsem nic nenašel,tak píšu sem.Koupil jsem novou spojkovou sadu na Kadetta GSi 2,0 8v (F16),potřebuju poradit jak vystředit lamelu a jak vyměnit spojkové ložisko.Motor i převodovku mám venku.(chytrou knihu nemám).Děkuju všem za rady a váš čas.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 13:08

POkud mas prevodovku venku, tak je vymena loziska naprosto trivialni zalezitost. Proste jen na vidlicce co tlaci na lozisko povolis sroubek M8, odehnes ji a lozisko vyndas.
Lamelu nemusis nijak stredit, jen pri spojovani motoru s prevodovkou si oddelej ten spodni pulmesic - plech a lamelu si zespoda navedes na spojkovej hridel rucne.
Btw, kvuli vymene spojky nemusi ani agregat ani prevodovka ven, vsechno to jde krasne spodem.
Na chytrou knizku je tady nekde v sekci OBECNE odkaz ke stazeni.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 18:56

jde to i na astře c16nz rok 1992 asi mě to taky čeka a nechce se mi to davat cele ven dik za odpovědsmiling smiley

Re: Spojková sada - výměna
Autor: KubaTC4EC1 (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 19:37

Stando co potrebujes za pripravky aby se dala spojka vymenit spodem? Tam je zapotrebi vytahnout hnaci hridel pokud se nemylim... Kdyby jsi mel nejaky nacrtek pripravku tak by to bylo super. Dikec...

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2007 20:40

Zadny pripravek nepotrebujes, jen jedem sroubek M7, kterej do hridele nasroubujes a za nej ho vytahnes. Vsude pisou ze je treba stahovak, ale neni. Hridel jsem v pohode vysunout za tenhle sroub treba kombinackama. smiling smiley
Vsechno je to popsany v chytry knize a jde to smiling smiley

U novejsich motoru, resp. prevodovek u Aster (X16XEL atd) uz to ale nejde, protoze tam chybi dole kryci plech po jehoz odstraneni se to tam tudy vsechno dela.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Kosar Sasa (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2007 10:43

Spojka na prevodovce F20 jde vymenit taky spodem?Protoze nekde jsem cetl ze musis sundat kryt na boku prevodovky pro paty rych.stupen a dokonce i sundat ozubene kolo pro patou rychlost.A kdyz povytahnes tu hridel jde normalne vsunout zpet?To vysunujes v prevodovce jednotlivych kolecek ne,tak jestli ty nebudou pak branit zasunuti zpet?

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2007 11:09

U F20 je jen rozdil ten, ze se musi sundat ten bocni kryt, protoze v nem neni dira jako u ostatnich (O 10 minut vic prace s povolenim par sroubku). Jinak vsechno je stejny, zadny ozubeny kolo se nesundava, proc.
Samozrejme ze jde hridel zase zasunout zpatky. To by bylo dost neprekticky, kdyby ne smiling smiley
Uz jsem to tu psal, je to vsechno popsany v chytry knize.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: SNAKE (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2007 18:30

Stando díky moc za rady!Já vím, že to jde i bez vyndání motoru a převodovky, ale chystám přestavbu mojeho Kaďoura na 2.0,tak to mám všechno vyházený venku a dávám to dokupy....snad to někdy pojede. ;-)

Re: Spojková sada - výměna
Autor: KubaTC4EC1 (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2007 19:38

Stando tak to jsi Me potesil ze neni treba zadny stahovak hot smiley Zlaty Opel, jeste ze to takhle jde the finger smileythe finger smileythe finger smileysmileys with beer

Re: Spojková sada - výměna
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 13:49

Upozornění pro ty,kdo mají Isuzu motor-je tam jiná převodovka a ten hřídel by Vám stejně nepomohl,je tam i komplet jiná spojka.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: KubaTC4EC1 (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 20:25

Coze? Tak to je nepotesujici zprava? Tak ze to nejde jako klasika u benzinovych motoru??? :-(

Opel Kadett
1,5TD Intercooler
r.v.1985 r.p.2004
*Kuba TC4EC1*

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2007 20:38

Jo, priznavam ze kamna (naftaky smiling smiley ) neznam, tak ze ani prevodovky.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: KubaTC4EC1 (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2007 08:18

Tak to je nepotesujici :-( Az prijde ta prava chvile na vymenu tak to vyzkousim jestli to pujdethe finger smiley

Opel Kadett
1,5TD Intercooler
r.v.1985 r.p.2004
*Kuba TC4EC1*

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 19:09

Kdysi - 8let jsem dával do Kádi novou převodovku protože minulej provozovatel byl prase (další služebák vožralej vomotal kolem lampy, sám se zabil a 3 děti které vez těžce zranil - Ostravsko cca3 roky zpět) a vočesal "4", takže postup znám, jenom už si nepamatuju jak je to tam s tim šroubem místo kterýho se šroubuje ta M7. Je tam ňákej? V "Jak na to" je to trochu zmatený. Jestli tam je tak na jakej nástroj? Nerad bych po rozdělání víka zjistil že ho nemám a dával ho zpátky (budu to dělat asi v práci a ne na chalupě jako vždy, je tam zima a ta mrcha začla klouzat včera).
Máte někdo tip na slušnou lamelu za rozumný peníze? Vzhledem k snadnosti výměny nemá cenu kvůli o 20% větší životnosti platit za lamelu 2x tolik.
A ještě jeden tecnickej: kolik je minimální tloušťka lamely? Mám jednu na rezervnim motoru, ale nevim jak na tom je.

C16NZ r.v.90

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 19:46

Sroub M7 se sroubuje do hlavniho prevodovyho hridele po odstraneni zaslepky. Potom se to za nej taha ven. Nicmene muzu rict, ze jsem nikdy zadnou silu na to nepotreboval, vzdycky to slo jen klestema.
Lamelu Te oblozi tam, kde se obkladaji brzdovy desticky. Pred cca 2ma rokama to oblozeni vyslo na cca 300 Kc.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 20:03

O sílu nejde, to šlo v pohodě. Jenom si nepamatuju jak je to s tou záslepkou, to se mi ňák vypařilo z hlavy čim se vyndavá. Musim mít všechno připravený než se do toho dám, protože tady máme h...o vercajk,a ten je ještě zamčenej.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 20:07

Priznam se ze uz si to taky moc nepamatuju, ale je tam segrovka, ktera musi kazdopadne ven, potom se tusim vysroubuje ta zaslepka (imbus klic) a tam je teprve ta dira na zavit M7.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 20:46

Jestli je tam imbus, tak ten je bez problému. Hlavně aby tam nebylo něco jako kdysi na něčem pracovním TORX T27 kterej v každý sadě neni, T25 hrozila stržením a tak nezbylo než toho nechat a vyrazit do speciálky. Mám spoustu vercajku, ale na chalupě, ale ta se blbě stěhuje a většinou je potřeba to co si nevezmu jako při výměně p. skla 2imbus na zrcátko - služební sada začíná pochopitelně 2,5 hot smiley

Stando, dík za rychlou odpověď.

Re: Spojková sada - výměna
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 07:03

U některých převodovek se musí sundat celý boční dekl protože tam záslepka není, pokud tam záslepka je, je na ní velký šestihran na golu (ale opravdu velký), po sundání deklu se musí vyndat ségrovka, je zapuštěná v poměrně hluboko v malé díře a může se na ní pěkně blbě angry smiley, pod ní je šroub M7, ale pozor konkrétně u mě měl naprosto nesmyslnou drážku byl to takový vnitřní dvanáctihran a torx ani inbus do něj nešel :-( po vyšroubování šroubu místo něj našroroubuješ nějaký delší šroub M7 a za ten šroub hřídel vykláním povytáhneš. Po vytažení hřídele se povolí šrouby po obvodě přítlačáku a v některých případech je ještě nutné povolit všechny šrouby spojující motor a převodovku a roztáhnout motor s převodovkou kousek od sebe pro zvětšení místa a usnadnění manipulace, lamela s přítlačákem pak jdou metodou pokus/omyl vyndat směrem dolů. Po demontáži je dobré rovnou zkontrolovat i spojkové ložisko. Šrouby přítlačáku jsou originál pojištěny lepidlem a tak je dobré je znovu chemicky zajistit. Až přestanou mrazy, tak začátkem jara nepíšu článeček i obrázky, teď je ale moc zima na venkovní pracování ...

Re: Spojková sada - výměna
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 15:11

Vrabi: Dík moc za info. Toho 12hranu jsem se právě bál, takže se po něm preventivně poohlédnu kdyby tam náhodou byl. Jestli se do toho pustim v rozumnejch podmínkách - hlavně teplo, tak postup nafotím a bude k dispozici. Bohužel si spojka vybrala nejnevhodnější světelně tepelné podmínky a nechci riskovat zničení přítlačáku (jestli už neni) nebo to že už se ani nerozjedu.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **    **  ********  ********  
 **     **  **         **  **   **        **     ** 
 **     **  **          ****    **        **     ** 
 **     **  ******       **     ******    ********  
 **     **  **           **     **        **        
 **     **  **           **     **        **        
 ********   ********     **     ********  **        
Powered by Phorum.