www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
krokovy motorek
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 17:26

bry den,,mam opel astra F r.v 1996 obsah 1600 a potreboval bych vedet kde presne najdu krokovy motorek a RG ventil,,dekuji za odpoved.

Re: krokovy motorek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 18:20

Tome, prosim Te, nestaci napsat obsah 1600, musis znat primo typ motoru (X16XEL, X16SZR, C16NZ), protoze kazdej motor ma krokovej motorek i EGR ventil nekde jinde.

vyblikani + krokovy motorek
Autor: tom (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2007 19:29

ahoj,,mam astru F r.v 1997 benzin,,motor 1.6- X16XEL a potrebuju vedet kde je krokovy motorek,,a jak na tomhle typu vyblikat zavady,,poradte mi nekdo prosiiim

Re: krokovy motorek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 05:40

Tome, Tome, Ty ses nepoucitelnej.
Krokovy motorek je zezadu na skrtici klapce, dost spatne se k nemu budes dostavat, je treba rozdelat cela sani a je stejne jako tady:

[www.kadett.cz]

A kdybs trochu hledal, tak najdes i vyblikani zavady:

[www.opelastra.cz]

Re: krokovy motorek
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2007 14:32

nechci zakladat dalši nit na tema krokačsmiling smiley ted muj problem
po delši jizdě hlavně na paty stuneň a vyřazeni rychlosti spadnou otačky asi na 500 po prošlapnuti plynu stoupnou na 800 a je zase klid takhle se to opakuje asi 2x tydně, oranžada se nerosviti a ani žadna zavada v paměti auto ma nalitane asi 190 tisic ERG zatim nebylo venku nemuže byt problem v něm?
(krokač vyčištěny,kable ,hlava a palec + svičky taky nove,hadice z matoru do sani předělana asi před rokem) astra1,6i,c16nz,1992

dik za vaše rady dokturek

Re: krokovy motorek
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2007 18:52

Ahojte lidi, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak píšu tady. Mám Opel Astra Caravan 1.4 16V, motor X14XE a dneska jsem se rozhodl vyčistit krokový motorek. Po vytáhnutí byl strašně zamarasený, pružinka nebyla skoro vidět, tak jsem ho asi půl hodiny čistil. Poté jsem ho namontoval zpátky a zkusil nastartovat motor, ale hned zdechnul, nedrželo to otáčky. Tak jsem ten motorek vytáhnul, zkusil nastartovat a otáčky vyletěly na nějakých 6000. Když jsem ten motorek ale pomalu při zapnutém motoru zasunoval, tak otáčky klesaly až na těch 1000. Je toto normální chování? Jsem myslel, že když motorek vyčistím a bez toho aniž bych s ním pohnul zastrčím zpátky, bude to OK. Děkuji vám za rady a omlouvám se za dlouhý příspěvek.

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2007 19:10

choči mám takovej problem, čistil jsem motorek volnoběhu a byla už ta osička trochu vyklala a když jsem to dal nazpět tak když chci nastartovat tak to nenastartuju akorad jsem měl otačky u 500 a nakonec neco v motoru zaklapalo, je možny že je po tom motorku volnoběhu? sad smiley mam Opel Kadett Cabrio C16NZ



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil bobous (05.08.2007 19:20)

Re: krokovy motorek
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2007 14:56

No, nevím, ale mi to udělalo to samé co Tobě, že to po vyčištění a vrácení motorku zdechalo. Zkus to jak já - viz můj příspěvek výše. Zajímalo by mě, zda je toto normální chování motorku po vyčištění nebo je motorek vadný. Sice volnoběh mi to drží, při studeném motoru tak 1200 až 1500 otáček, při zahřátém takových 1000, ale například po vyřazení rychlosti pomalu klesají otáčky. Ví někdo, jak to má být po výměně s tím motorkem? Děkuji.

Re: krokovy motorek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2007 15:17

Po kazde vetsi manipulaci s krokovym motorkem, coz jeho cisteni je, je treba udelat kalibraci volnobehu. Prutok vzduchu pres nej je logicky jiny nez pri spinavem a navic se nezle vyhnout pohnutim osicky. Plati jen pro krokove motoky volnobehu (C16NZ, X16XEL atd), nikoliv volnobezne ventily, ktere ma treba C20NE, XE, atd.
Pri zahratem motoru na provozni teplotu se odpoji baterie na par minut. Potom se pripoji a nastartuje BEZ PLYNU a BEZ ZAPINANI CEHOKOLIV!!! V tomhle stavu se necha motor bublat cca 10 minut.
OPAKUJI ze se nesmi pouzit plyn a zapinat jakekoliv spotrebice.
Jinak kolem krokoveho motorku tady uz bylo napsano moc a moc vcetne navodu na jeho cisteni.

Re: krokovy motorek
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2007 19:14

Díky, Stando, ale já fakt hledal, už si čtu tyto stránky asi týden vkuse a věnoval jsem pročítání několik hodin, ale přestože jsem použil prohledávání, správný postup na nějaké nastavení volnoběhu po čištění krokového motorku jsem nenašel, jen návod na jeho vyčištění, a to ještě na jiné motory. Ale i tak díky, zkusím použít Tvou radu.

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2007 19:28

tak to zkusim, ja sjem plyn totiž přidal tak zkusim odpojit baterku a zas to připojim a uvidim co to uděla, snad to udela kalibrovani, idkyž je fakt že mi ta osička už i vystřelila ale asi to šlape...! Ještě by mě zajimalo, zda lze použit motorek volnoběhu z 1,4 do 1,6...jestli je mezi těma motorkama nějakej rozdil.

Re: krokovy motorek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2007 20:29

To Bobous : C14NZ a C16NZ ma krokovy motorky stejny. Stejne tak C18NZ a myslim ze i takovej X16XEL.
Vystrelila Ti osicka? A nerval si tam ten motorek i pres tu vysunutou osicku?

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 06.08.2007 20:56

ja jen že v Auto georg Group nabizejí motorek volnoběhu za 1400kč hodily do PC 1,6i a vyjel jim za těch 1400kč ale u něho pišou pro 1,3 a 1,4 tak se proto ptam abych nekoupil něco a pak se nedivil že auto nejede. ! Jem čistil vatou a WDckem a nejak to zaclo byt vyvyklany ta osička ale držela tak sjem to pak zapojil ež to zkusim a jak jsem otočil kličkem tak osička odletěla asi metr a pul tak jsem ji zvedl a našrouboval zpět a vyjíždí osička normálně ven smiling smiley
Ted jen douam že když odpojim aku a zapojim to že budu moct užít tento navod na zkalibraci motorku volnoběhu, nerad bych ho zas odmontovaval ven. sad smiley

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2007 17:40

Mno tak jsem to zksuil zkalibrovat a vysledek je ten že auto ma volnoběh furt 1100 OT/min a startuje huř než předtim...

Re: krokovy motorek
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2007 08:55

A z toho vyplývá poučení: NEROZEBÍRAT TO CO FUNGUJE!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2008 19:50

Mno a začal mi další problem, studeny stav 1100otaček, zahřaty stav je na 1400otaček a nechou ty otačky spadnout...klidně tak vydržijou několik minut.... krokač je vyčistenej sad smiley Motor C16NZ...! Je šance že to muže bejt že je zanešena škrtici klapka? je stejny princip na vyčistění jak pro krokač?

Re: krokovy motorek
Autor: pavel321 (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2008 19:37

Pokud ma motor vysoke otacky na volnobeh,znamena to,ze do neho jde moc vzduchu,cili ze bud spatne pracuje krokovy motorek nebo motor prisava falesny vzduch prasklinou v hadici ap.Cisteni krokoveho motorku a skrtici klapky znamena lepsi prutok vzduchu nez kdyz byly zanesene a tudiz je potreba provest kalibraci vol. otacek,jak ji popisuje Standa.Abych se priznal tohle jsem nevedel,podobne se to dela u audiny,ale ze i u oplu to jsem nevedel,takze diky za informaci.

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2008 18:49

Hoši mam dotaz je možne aby Krokač když přidam plyn tak jakoby v motoru cinkal? děla to takovej pravidelnej zvuk ale vždycky když přidam plyn,....! motor C16NZ Opel Kadett

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2009 17:57

Musím dělat kalibraci krokače ikdyž motor ma ve studenem stavu 1100OT/min a teplem 600-900 ot/min?


Pro Standu: ..... po těch 10minut u kalibrace volnoběhu, mohu se s autem normálně rozjet nebo vypnout zapalování?

Re: krokovy motorek
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2009 20:26

Tohle jsou celkem bezny otacky co uvadis, tak ze neni duvod.

Vypnes zapalovani.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **         **    **   *******   ******** 
 **  **  **  **    **   **   **   **     **     **    
 **  **  **  **    **   **  **    **            **    
 **  **  **  **    **   *****     ********      **    
 **  **  **  *********  **  **    **     **     **    
 **  **  **        **   **   **   **     **     **    
  ***  ***         **   **    **   *******      **    
Powered by Phorum.