www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: krokovy motorek
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2009 05:03

to bobous : tak přesně takove cinkani jsem měl na svoji astře c16nz taky ale krokač to nebyl nikdy se mi to nepodařilo odstranit nakonec jsem si na to tak zvyknul že když to necinkalo tak jsem si myslel že se něco posralosmiling smiley

Re: krokovy motorek
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2009 12:37

Mě to cinka jen u tepleho motoru, u studeneho nic...Ale tak mam to už od řijna a už to neřešim...zase je pravda že někdy ten motor není ani slyšet, jen vyfuk jak bubla...

Re: krokovy motorek
Autor: Jiri.smahel (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2010 10:30

nasel jsem dokonce servisni manual na krokovy motorek...

[www.ms-motor-service.com]

Re: krokovy motorek
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2010 08:33

Vice takovych servisnich info by nebylo?

Re: krokovy motorek
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 16:35

Chtěl bych se zeptat ohledně krokáče, muže z ničeho nic začít blbnout když není namontován v autě? Přihodilo se mi že jsem měnil krokáč jedná se o uplně stejnej typ (dle čísla na krokáči) Jenže když chci nastartovat tak auto nedrží otáčky a chcípne, když přídávám plyn tak auto nechcípe ale jde cítět že se auto dusí..Když se dívám na oba krokáče tak osičky jsou v ruzné delce nastavené...Puvodní krokáč nastartuji ale už má taky na mále a při jízdě cinká když se zahřeje motoru a má nestabilní otáčky.. Opel Kadett E cabrio, C16NZ

Re: krokovy motorek
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2012 18:11

Ovšem to, že se dusí a po zahřátí detonačně zvoní a kolísají otáčky, nebude zřejmě způsobené krokovým motorkem. To může být palivem, netěsností podtlaků a spoustou dalších věcí. Délka vyjetí osky samozřejmě může být jiná. Tam záleží, jak byl nastaven jednotkou před demontáží.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: krokovy motorek
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2012 14:06

Určitě je to krokáčem, na krokačí jak je ta osička tak pomalu konec který je kulatý tak je v něm pomalu rýha a jako kdyby se osička dotýkala vnitřku vstřikovacího agregatu. (kov na kov)

Akorád ted řešim zda mohu použít krokáč který se přidělává přesně naopak než ten puvodní...Musel bych bud vrtat do vstřikování díry nebo to přidělám ale kabel co do krokáče by připojil ze šikma což se mě nezdá. Opel Kadett E cab. C16NZ

Re: krokovy motorek
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2012 16:22

Každý ten kužel má obtisk od díry, kterou přivírá, neb při zapnutí zapalování vyjede, opře se o ni a pak se vrátí do polohy pro start.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: krokovy motorek
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 15:57

Měl bych dotaz, zakoupil jsem tedy novej krokáč od Pierburg...akcelerace a vše okolo nemá chybu. Jenže auto když dlouho stojí cca minutu někdy ani to ne tak chcipne, když dám oblibenou chybu motoru tak nic. Nějaký nápad kde muže bejt problem? Před zimou to bylo ještě OK když jsem měl starej originál vychozený krokáč. Opel Kadett E cabrio 1,6i KAT 1992

Re: krokovy motorek
Autor: dj.damien (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2012 16:30

ahoj.mam obdobny problem,az na to ze po zahrati motoru otacky nedrzi vubec a motor pri volnobehu chcipa.vcera jsem vyndal krokač,pravda,byl total zasrany.prostriknul jsem ho,rozhybal,ocistil.kdyz jsem ho dal zpet,auto chytlo,ale volnobeh nedrzel vubec,ani studene.nechal jsem to zahř´t s nohou na plynu asi 5 min pri 2000 otackach.pak jsem pustil pedal a otacky zustaly na 1000.myslel jsem ze je vse ok,tak jsem se byl projet,ale pri prvnim neutralu bez plynu to zase zdechlo.je to na brufen.jedna se o astru kombi 1.6 i 55kw.rv 97.za každou radu předem děkuji.

Re: krokovy motorek
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2012 20:50

Demontovat, nechat připojený a ať někdo jde zapnout klíček. Pro jistotu si proti tomu kuželu dát prst. Při zapnutí zapalování by měl povyjet.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   **     **        ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **        ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **        ** 
 **     **  **     **  ********   **     **        ** 
  **   **   **     **  **     **   **   **   **    ** 
   ** **    **     **  **     **    ** **    **    ** 
    ***      *******   ********      ***      ******  
Powered by Phorum.