www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 12:20

Posilam obrazek,v jednom kolecku je hadicka z hnedym koncem,tak bych rad vedel k cemu je a tak a ve druhym kolecku je ukazka ze mi tam cosi prochcava,jeslti je to normal nebo problem :-) Diky

Přílohy: Obraz001.jpg (83.8KB)  
Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 12:29

V levym krouzku Te prosakuje olej, to neres, protoze to stejne nevyresis. Zpusobuje to odvetravani vyparu z motoru zpatky do sani. Jediny co muzes, je rozebrat cleou saci hlavu a poradne od vyparu ocistit a vymenit tesneni mezi zabou a sanim.
Nicmene to po case bude prosakovat zrejme zas.

V pravym krouzku je nejakej podtlak ale jakej Te nereknu, protoze jsou tam 3 moznosti:

1) od EGR ventilu
2) Od klapsky pro prepinani teply/studeny vzduch do sani
3) odsavani z nadobky s aktivnim uhlim pro odvetravani nadrze.

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2007 14:24

TO STANDA: Predpokladam ze prudim uz naposled...takze...opet start asi 8x a prd..s plynem,bez plynu, proste nic...ze dvou valcu sem sundal kabel,nasadil na jinou svicku,ukostril motorem a jikra zadna,takze prekpokladam ze to bude vazne ten modul...kdyby bylo v prdeli cokoli jinyho,jiskra by musel jit, ze? Pripominam ze od svicek az po civku to mam novy. Je teda mozny ze obcas nesepne modul a kdyz sepne,uz s nim problem proste neni? Holt zkusim zas vyhodit 2500 no smiling smiley

Re: Problem s civkou
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2007 15:30

Proc 2500?? Na katalog.mjauto.cz ho sezenes za cca 1400Kc.
[www.mjauto.cz]
Jeste zkontroluj konektor na cidle teploty chladici kapaliny, je zezadu na sacich parohach.

Re: Problem s civkou
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2007 20:09

Možná se ptám zbytečně, nemáš přehozené zapalovací kabely?

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 08:23

To Standa: No ja koukal na Autokelly,mam prodejnu kousek od prace,ale 1400 je 1400 no, necham si to poslat...i kdyz ty cenovy rozdily me desej...znas to: nejsem tak bohatej na levny veci(Hella za 1350 a KW za 2710???) Jinak konektor sem kontroloval,nevypadal nejak spatne.

To Luboš: Prehozeny kabely asi urcite nemam,to bych s tim mel vetsi problemy ne? Hlavne by si to tak krasne nebroukalo....kdyz nastartuju :-)

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 11:03

Jeste jeden dotaz: Kdyz sem tenkrat meril hodnotu cidla chladici kapaliny,tak sem si jen tak zkusil nastartovat s odpojenym cidlem, nemelo by v tu chvili zacit svitit kontrolka motoru ze je v prdeli jedno cidlo? Nic se totiz nerozsvitilo.

Re: Problem s civkou
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 12:59

Jsou tam dvě čidla na teplotu motoru, jedno pro ECU a druhé pro přístrojovou desku, takže jestli si odpojil to pro přístrojovou desku, kontrolka elektroniky motoru se nerozsvítí.

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2007 14:06

Odpojil jsem to cidlo chladici kapaliny vzadu na parohach,tak jak jsem byl Standou poucen. Jestli to chapu dobre,to pro pristrojovou desku pro me moc dulezity neni,resp. v tom ze to spatne startuje. Nicmene to cidlo pro pristrojovku je kde? Nebyla by fotka?

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2007 17:16

Opet par technickych otazek...

1)nejenom ze mi auto obcas nestartne,ale vcera mi z niceho nic cca v 70ti na desetinu vteriny cuklo a zas jelo dal bez problemu. Stalo se mi to uz asi 2x pred cca 4 mesice,takze zadna pravidelnost. Muze bejt problem v hallovim snimaci?

2) ten Halluv snimac mam u C14NZ v rozdelovaci,ale zajimalo by me,jak se k nemu dostat,jestli nerozhodim predstih.Umim sundat vicko a palec :-)

3) da se ten snimac vycistit jak se tady cetl? Nebo kdyz blbbne nebo nejde tak jedine novy?

Diky za par rozumnych radku s radama :-)

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2007 16:29

Nikdo? Uz fakt nevim co s tim. Docetl sem se ze kdyz je snimac otacek v prdeli,auto nepojede a ja kdyz uz nastartuju,tak uz jede. Kdyby to byl zase modul,tak predpokladam to samy,nebo by blbnul pri zahrati,ale nic z toho mi nedela.A presto nekdy proste startuju 10x a jiskra nic. Jakmile to jednou chyti,uz startuju treba 20x za sebou v pohode a krasnej zvuk.

Re: Problem s civkou
Autor: Ruzi (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 20:06

mam C14NZ a mam stejny problem, resp. mel jsem.....mel jsem dny kdy jsem startoval, a ne a ne skocit jiskra, takze jsem vsechno povymnenoval az na jednu vec a to byla civka a konektor k ni...takze kdyz uz jsem pak chodil po detailech tak jsem prisel na to, ze konektor co je primo na civce ma spatny kontakt..stacilo s tim pomlet a motor se hned roznul.Vyresil jsem to jednoduzse, z konektoru jsem si vyvedl draty a spojil napevno s civkou, od te doby je problem vyresen.Zajimave je, ze pokud bylo teplo tak jsem nemohl nastartovat den co den, v zime jsem ten problem nemel..Druha vec byla, ze mi to obcas pri jizde jiskru nedalo, tudiz mi zhasl motor a to je pak o hubu bez posilovace, bez niceho...Treti vec byla, ze mi to zkurvilo kat, protoze opetovnym startovanim se mi dostavalo palivo do vyfukoveho potrubi a v katu shorelo, takze kat KO.Byt tebou tak to vyresim jako ja a mas vystarano.Hodne zdaru

Re: Problem s civkou
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2007 05:29

Cece ja s tim konektorem hejbal taky nekolikrat,prostrikaval kontaktolem,pilnickem drhnul konektory..jenom teda u konekteru,civka byla nova.Ted mi to uz nejakou dobu neudelalo,ale zase to startuje jak na 2 nebo 3 vlace a chyti se to po chvilce...pristi tejden mereni tlaku ve valchich.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  ********  ******** 
  **   **   **     **  **     **     **     **       
   ** **    **     **  **     **     **     **       
    ***     *********  *********     **     ******   
   ** **    **     **  **     **     **     **       
  **   **   **     **  **     **     **     **       
 **     **  **     **  **     **     **     ******** 
Powered by Phorum.