www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Vrzající spojka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 09:43

Ahoj všichni!
Můj problém spočívá v tom, že kdykoliv sešlápnu spojku, tak se ozve ukrutně intenzivní vrzání spojené s nezvyklým odporem spojkového pedálu (musí se na něj tlačit nepřiměřeně velkou silou). Zkoušel jsem prostříkat zvenčí uložení pedálu WD40, ale spíše se to jenom zhoršiloconfused smiley. Jinak to vrzání jde zevnitř kabiny (můj dojem podle sluchu). Nemáte někdo s něčím podobným zkušenost? Příp. nevíte, jak se rozebírá uložení spojk. pedálu a čím ho mám promazat?
Díky za odpovědi
Jarda

Re: Vrzající spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 09:51

Nezkousel si vyndat spojkovy lanko, jestli neni zrezly?
Jinak mrkni sem.

[www.kadett.cz]

Re: Vrzající spojka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 10:13

Když právě lanko jsem měnil cca v květnu. Dal jsem tam teda starline z Kelly, ale to snad za 3 měsíce neodejde, ne? To vrzání přišlo úplně najednou...asi před týdnem.

Re: Vrzající spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 10:20

Tak to by lanko melo bejt OK. Ve spojkovym pedalu muze vrzat ta pruzina, ktera ho pomaha vracet. Vzdycky sem tam nastrikal tak troku naslepo nejaky mazadlo (WDcko je dost ridky a dlouho to nevydrzi), hlavne uchyceni pruziny a dalo to pokoj.
Ale vydrz, treba prijde nekdo s lepsim napadem smiling smiley

Re: Vrzající spojka
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 11:49

Stejna zkusenost jak pise Standa! WD zabere jen chvilku, chce to sedacku nadoraz dozadu, zlomit si zada, lehnout pod pedaly a nejakym tukem namazat kolem vratne pruziny. Taky me to pilo krev. Od te doby klid.

Re: Vrzající spojka
Autor: Martin_ (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 12:05

Jsem se setkal s tím, že vrzal čep, na kterým se pedál otáčí. Jak píše Petr, lehnout pod pedály a šťourátkem do uší namazat.

Re: Vrzající spojka
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 12:09

Tento problém som mal aj ja pred mesiacom to vrzalo a už som to nemohol vydržať tk som to striekal wd čkom a nepomohlo to vrzalo ta dalej ale jedného dňa som použil silokonovy olej a hlavne som predál dvihol smerom k palubke a poriadne vystriekal a od vtefy mam pokoj. Takže vyskušaj ho nadvihnuť do hornej polohy. Mne to pomohlo.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Vrzající spojka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2007 18:09

A myslíte, že mi teda vrže ta pružina vracecí? Mě spíš přijde, jestli to není ten vlastní čep...v chytré knížce je to rozkreslené, jak se to dá roebrat, ale bojim se, abych to dal ještě nazpátek..navíc je tam přístup jak k penězůmeye rolling smiley
Ale jinak moc díky za rady...
A mažete to obyč vazelínou?

Re: Vrzající spojka
Autor: Viktor_16 (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2007 18:47

mne vrzgala spojka ne ked som stlacil pedal, ale ked som ho pustal, nadvihol som ho poriadne namazal vazelinou (obyč. AK2) a uz mesiac je to v poho. thumbs down

Opel Astra F Caravan
X16XEL
Zelená metalíza
Full výbava.

Re: Vrzající spojka
Autor: áronek (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2007 21:30

zcela jistě vrže lanko v místě ve kterem je uchycené do pedálu na Cali je to takovej malej čep(nebo háček)wkull, takže pokud jsi to lanko měnil sám tak nejlepší je vyndat a to místo na konci namazat a zase nasunot na ten pedál , žádná pružina nebo pedál samotnej, možná Ti to pujde i bez sundání toho lanka mě se to podařilo ale je to pakárna

Re: Vrzající spojka
Autor: j.iricek (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 13:28

jj to mi vrze taky ale zajimalo by me co udelat s tim ze mam spojku hoidne tvrdou a musim na to slapat velkou silou. diky za rady

Re: Vrzající spojka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 13:37

Zacni tim, ze vycistis a namazes lanko. Potom uz pomuze jen vymena pritlacneho talire spojky a popripade loziska.

Re: Vrzající spojka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 16:12

Ahoj lidičky!
Tak to moje vrzání, kvůli kterému jsem to celé téma založil bylo způsobeno "bezvadným" lankem starline. Když jsem vše vyndal a namazal, tak to vůbec nepomohlo. Už jsem docela z toho rostl hot smiley...
No a pak jsem to rozebral znovu a mrkl pro jistotu na cca !!!3 měsíce!!! staré lanko z Kelly a vnitřek se mi doslova vysypal z lanka pryč (bílá teflonová výstelka lanka) a samotné lanko bylo decentně rozdřené. Došel jsem s tím do reklamací, kde mi ho beze slova vyměnili za lanko ATE (asi cca 150 kachlí jsem si musel doplatit). Tudíž z toho plyne, že na STARLINE seru z vysoka a radši si připlatím, kamarád měl i podobnou zkušenost se spojkovou sadou téže značky a pak jí akorát po cca 1000km vyndával na reklamaci, dali mu druhou - to samý a napotřetí mu jako omluvu za opětovnou nutnost jí vyndat dali sadu VALEO, která je naprosto v poho. Fakt asi nejsem tak bohatí, abychom mohli kupovat levné díly pochybné kvality...smiling bouncing smiley

Re: Vrzající spojka
Autor: áronek (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2007 16:31

značka Starline není nic moc, teda spíš NIC skrejvá se za ní vlastně to nejlevnější co se vubec vyrábí a za poměrně vysokou cenu vzhledem k tomu ,že životnost těchto dílů je minimální.... O pochybné kvalitě této značky (potažmo i Firmy) nemůže být pochyb:-(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **    **  **         **    ** 
 **        ***   ***  ***   **  **    **   ***   ** 
 **        **** ****  ****  **  **    **   ****  ** 
 ******    ** *** **  ** ** **  **    **   ** ** ** 
 **        **     **  **  ****  *********  **  **** 
 **        **     **  **   ***        **   **   *** 
 ********  **     **  **    **        **   **    ** 
Powered by Phorum.