www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
vzduchový filtr
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2007 21:56

Je lepší dát originál filtr místo sportovního na zimu?díky

Re: vzduchový filtr
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2007 06:30

No jde o to jestli máš kužel nebo sportovní vložku ve filtru. Někdo to dělá tak, že to na zimu mění, ale já tam nechávám pořád ten sportovní, i když přemýšlím, že zaslepím to nasávání vzduchu v nárazníku. Řekl bych, že v tom rozdíl není

Re: vzduchový filtr
Autor: ondra (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2007 08:59

Je to ůplně jedno když ho máš dobře naolejovaný tak vlchkost nesaje( o to ti jde hlavně??) já ho mam osobně 3,5 roku v autě a naprosto bez problémů, mám také vývod ven do nárazníku.
No problem
Čus

Re: vzduchový filtr
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2007 13:41

No mam malej kužel...Nemam tam ani ten umelej dekl na to abych tam dal original...to bych musel sehnat..Me jde jen o to aby se nenicil motor nebo tak nejak hlavne zimou...Nekdo rika to a pak to..takze ho tam asi nechamsmiling smiley

Re: vzduchový filtr
Autor: Lukin16 (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2007 20:34

Taky nechávám kužel, i když je ho lepší naimpregnovat jinak to bude kuckat :-) jó a kdybys přece jen chtěl origo tak mám doma ten velký plastový AIRBOX z c16nz i s filtrem. Tak kdybys chtěl tak stačí říct.(staniczek.l(at)seznam.cz To bylo jen tak k tématu, žádná inzerce :-)

Re: vzduchový filtr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2007 22:04

Nikdy jsem kuzel nesundaval i pres to, ze me na nej sel naporem vzduch trubkou o prumeru cca 120mm.
Nevim co si predstavujete pod pojmem impregnace, ale nic takovyho se s filtrem nedela. Filtr se jen po cca 60tkm vycisti a nastrika jemnym olejem a vydrzi dalsich cca 60tkm.
Co se tyka vlhkosti a studeneho vzduchu, tak je pro motor naopak vhodnejsi nez suchy a teply vzdcuch.

Re: vzduchový filtr
Autor: Lukin16 (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 08:25

Já jsem myslel impregnaci třeba tady tu:

[www.autofam.cz]

a Ty si tím jemným olejem myslel co ? že bych to mohl nastříkat novým motorovým olejem ?

Re: vzduchový filtr
Autor: WeNtiL X16SZ (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 08:43

dík moc nechávám..Doufám je že nebude větší spotřeba přes zimu?

Re: vzduchový filtr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 09:51

Lukine, Lukine. Kazda sada na cisteni techdle filtru obsahuje slozku na cisteni a druhou slozku na konzervaci. Coz ostatne mas i na tom odkazu.
Bezne se to dela tak, ze se filtr vykoupe v jarove vode a po radnem vyschnuti se prostrika silikonovym olejem. Motorovy oleje neni v zadnem pripade jemny olej.
Tim cely ciklus prani konci. POkud budes na filtr strikat neco bez jeho vycisteni, zanese se a bude to jen horsi.
Tak ze hosi, nevymyslejte zadny novinky a chovejte se k temdle filtrum tak, jak pise vyrobce, popripade tak, jak je tady v poradne mnohokrat popisovano.

Re: vzduchový filtr
Autor: Lukin16 (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2007 19:45

Standa> díky za radu, dneska jsem ho vykoupal a sehnal jsem ten silikonový olej (100,- 400ml) a zítra ho naimpregnuju.

Re: vzduchový filtr
Autor: ondra (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 05:29

No pánove nevím nevím, ale na ogigoš návodu je napsáno že se nesmí poůžívat žádný olej z obsahem silikonu, ale to je každého věc, impregnaci jsem myslel to postříkaní orogoš olejičkem.
Čau

Re: vzduchový filtr
Autor: Lukin16 (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 09:32

Ondra> a proč by se nesměl ? já ho tím postříkal a zatím OK, už to nesaje vlhký vzduch za jízvy v dešti jako to dělal nenaimpregnovaný smiling smiley

Re: vzduchový filtr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 10:53

To Lukin : Proc si porad myslis, ze auto nesmi sat vlhkej vzduch? Je tomu naprosto naopak, cim vlhci vzduch tim je to pro motor lepsi.
Uz za valky se vsetrikovala voda do leteckejch motoru.

Re: vzduchový filtr
Autor: Lukin16 (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 12:39

Je to možný, ale Oplíku to nevysvětlím, mám s tím asi takovou zkušenost, vyjeli jsme za sucha a tepla, ale když jsme se vraceli dom, tak jsme málem nedojeli, docela byl liják a ten filtr byl dost vlhký a ten motor vůbec nedržel otážky, a dusil se, na 2 den ráno jsem se na něho díval a byl suchý, a motor zase šlapal dobře, a takhle se mi to stalo několikrát. Nevím možná to je tím filtrem že za vlhka má horší propustnost, nevím, ale vím že se s tím jed nedalo smiling smiley

Re: vzduchový filtr
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.11.2007 12:47

Never tomu, filtrem to neni, spis Te tece nekam do elektriky.... Protoze pokud te vylozene netece voda do sani, tak neni duvod k tomu aby to nejelo.

Re: vzduchový filtr
Autor: ondra (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2007 08:15

Souhlas ze Standou, při povodních u nás na chalupě jsem, musel 3krát, projet dlohý a hluboký brod, naprosto ok, voda byla až u filtru (sportovní)
Co jsem ještě vyšpekuloval z návodu a na iternetových stránkách výrobce GREEN a KaN tak silikonový olej má jiné vlkastnosti za různého počasí a další věc je to že už ho nikdy s toho filtru nevymeješ, zničí se ta bavlna a filtr stratí svojí funkčnost, nevím proč to nedělat jak to píšou, kup si sadu od jakéhokoliv výrobce, všichni to dělají na stejné bázy, je to rostliného původu ten olejíček.Ten čistič je spíše dle složení něco jako šampon pro jemné vlasy :-)
Hodně zdaru

Re: vzduchový filtr
Autor: dawe (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2007 14:28

Ahoj chtěl bych si sám namontovat kužel sport.vzduch.filtr,ale mám na vzduchovou hadici napojený kryt sání a nějaký zařízení a to nevim jestli mám zachovat nebo ho mužu taky vyndt a napojit rovnou na hadici.mimochodem mám opel kadett gsi 2.0 8v.prosim onávod na montáž sport.filtru.na co nemám nzapomenout a.t.d.

Re: vzduchový filtr
Autor: Lukin16 (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2007 15:12

Chlape na to navod neni smiling smiley To chce jen inspiraci a improvizaci, taky me to tak ucili, jinak se podivej treba pod kapotu Standovi jak to ma nadherne a hygienicky reseno u 2.0 8V [kadett.cz]

Re: vzduchový filtr
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2010 19:37

Hoši chci se zeptat ohledně vzduchového filtru u Kadett C16NZ kde je jeste ten velký talíř... Muj problém je ten, že se mi ty desky ve filtru boří! Na webu autokelly jsem se díval na výšky filtru a jsou prej 52mm, 52,5mm, 53mm ! Se mi zdá že ten muj filtr je moc vysoký, jak zaklapnu ten kryt tak se ten vnitřek filtru zboří. Má stim někdo zkušenosti?

Re: vzduchový filtr
Autor: cima (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2010 10:39

chci se zeptat jestli ma cenu si menit filtr za sportovni vzduchovi u opla astry F 1.6 55kw
ja bych si chtel poridit kuzel ale na netu poradne o tom nic nepisi tak chci radu od skusenejsich
a co pouzit a nebo jak udelat aby mi to netahlo teplo od motoru co na to pouzit na tu zabranu
jak to je teda stim osetrovanim filtru a vlhkosti vzduchu

vydel sem spoutu lidi co proste vyndalo orig. box a dal tam valec a jezdi stim 3 roky a nikdy jim nic neskubalo

dekuji za rady

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******         **   *******         **  **     ** 
 **    **        **  **     **        **  **     ** 
 **              **  **               **  **     ** 
 **              **  ********         **  **     ** 
 **        **    **  **     **  **    **   **   **  
 **    **  **    **  **     **  **    **    ** **   
  ******    ******    *******    ******      ***    
Powered by Phorum.