www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
X17DTL
Autor: Rostislav Szostek (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2008 09:46

objevil se mi problém při studených i teplých startech Astry X17Dtl,v motorové m prostoru něco píská, otáčky motoru na500,když pískání přestane jdou otáčky do normálu,to samé i při startu zahřátého motoru,po nových rozvodech najeto 6 000,vyměněny i oba řemeny ,klínový i od serva.dík

Re: X17DTL
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2008 17:59

Napni klíňák od alternátoru. Zřejmě se vytahal klíňák a protáčí se. Ty otáčky při pískání ti asi jen ukazuje špatně proto, že má malé otáčky alternátor.

Re: X17DTL
Autor: Rostislav Szostek (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2008 15:23

Díky pomohlo to

Re: X17DTL
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 12:49

Cus all.

Hledal ale nenašel!
Mám problém s řemenicí na alernátoru - je strašně vydřená (žemen prokluzuje a píská) a scháním novou, ale marně! :-(
Neví někdo kde by se dala sehnat? Motor X17DTL alternátor je DELCO REMY

PS vrakoviště nemejí a když jo, tak celý altík za 2500-3000Kč což je opruz.

Re: X17DTL
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 15:50

Musíš ho pořádně napnout. Já mám našponováno tak, že jsem skoro na doraz na držáku. Pak teprve nepíská. Nebo dej nový a po zhruba měsíci došponuj nafest. Ten, co už píská delší dobu stojí za ho.no, je vyleštěný a zúžený.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: X17DTL
Autor: mikeš (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2008 19:29

A řemen je pak prodřený po čase nebo ne? Jinak nedávno jsem kupoval řemenici nějakou origoš na stejný motor (ale nepasovala, asi jiný altík), tak pak přes známého z druhovýroby, ale musela na soustruh kvůli uchycení. Za 900. Teď si nevzpomenu odkud to šlo, ale zjistím.

Re: X17DTL
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2008 03:55

Díky moc.

Našel jsem něco na aukru tak uvidím. Prý prodávají veškeré díly na alternátory Pokud bude zajímavá cena tak pisnu. Určitě je nás víc co mají tento problém, protože já osobně znám min 3 lidi s Astrama co mají tu řemenici v háji

Re: X17DTL
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2008 10:05

Já jsem to vyřešil tak, že jsem vyměnil originál dělenou řemenici (dva plechové výlisky) za odlévanou z jiného altíku - od té doby jsem měl klid. A pak jsem prodal Astru a mám superklid grinning smiley

Re: X17DTL
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 16.04.2008 10:28

A já ji mám pořád a mám klid taky:-)))

Re: X17DTL
Autor: tamas (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2008 10:18

Zdravím,
já jsem loni kupoval novou u Opla, bohužel už si nevzpomenu, kolik stála, ale moc to nemohlo bejt, protože jsem lakomej a nekoupil bych jí.
Měl jsem tak špatnou, že po měsíci od výměny řemenu mi začal hvízdat, a když jsem ho dotáhl(nikdy ne sám) tak jsem čekal, že odejdou ložiska v altíku. Teď mám pokoj.

Astra caravan X17DTL 1995

Re: X17DTL
Autor: pepede (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2008 08:52

Dobrý den, můj problém jsem tady sice našel, ale nevím jestli je to stejné i pro diessl. mám astru G s motorem X17TDL, po ujetí asi 5km se mi rozsvítí kontrolka řízení emisí,otáčkoměr mi přestane ukazovat, a při zastavení do neutrálu mi nedrží volnoběh kolísají jako by chtěly chcípnout. Všude se píše o EGR či krokáč, je to stejný problém i pro můj motor? Poraďte, děkuji.

Re: X17DTL
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2008 11:42

Myslím si, že v G-čku už je řídící jednotka. F-ko ji nemá. Pokud G-čko má ŘJ, měla by to diagnostika zaznamenat. Zkus mrknout na www.astra-g.cz, možná tam něco najdeš.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: X17DTL
Autor: pepede (IP zapsáno)
Datum: 25.04.2008 11:19

Tak už jsem v pohodě. Diagnostika našla, mechanik opravil, odešel mi snímač otáček, teď už tam je nový a jezdím.Všem zúčastněným díky.

Re: X17DTL
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 05:54

Ahoj lidičky potřebuju poradit. Ač jsem hledal tak jsem nenašel, jedná se o to že se mi neustále zanáší ta krátká hadice mezi ventilovím výkem a rourou sání. To že se zanáši vem čert vyrobyl jsem podobnou lahev jek je napsáno a ukázáno v návodech. Co mě ale velice znepokojuje je fakt že se z té láhve valí docela smrdutý kouř. Za jízdy to neva ale při stání na červenou to vypadá že mi něco hoří v motoru. Jak se mám toho kouře zbavyt prosím pomoc. Děkuji předem. jo jeto X17DTL Josef.

josefkim astra 1.6i

Re: X17DTL
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 06:06

Vrat ho zpatky do sani. Jiny zpusob neni.

Re: X17DTL
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 06:26

No jo jenže pak sem celou vzduchovou cestu čistil od humusu uplně zbytečně a že u TD neni nejkratší. Dokonce i chladič stlačeného vzduchu jsem propláchl tech. benzínem abych to vyčistil. Štvalomě že to dělalo brikujle s celím motorem páč si přisával kouř a v určitých otáčkách začal motor strašně škubat po odpojení teto hadice se škubánní zmírnilo. Tak nevim co dál.

josefkim astra 1.6i

Re: X17DTL
Autor: Martin Tomáš (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 09:06

No já bych v první řadě šel po tom proč to tak kouří?! TJ asi máš špatné pístní kroužky - nech si změřit tlaky ve válcích u X17DTL to jde raz dva! pak dej vědět jak jsi s těma tlakama na tom!

Chci se tě zeptat (trošku mimo):

1 jak je na tom tvé turbo? Je před tou vrtulkou olej(špína)
2 jak moc, když jí chytíš jde s ní "viklat" nahoru dolů? Jakou má vůli?
3 vyteklo s toho chladiče vzduchu moc bordelu?

Díky za odpověď

Re: X17DTL
Autor: josefkim (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2008 09:54

to Martin T. Kroužky se dávaly nové před 2roky při GO motoru to se měnilo i turbo. To jsem včera zkoušel jak se točí a šlo celkem lehce znečištěné trochu bylo ale vůle nahoru dolů né. Co se týče to ho chladiče tak bordel vytekl byly i nastné vzduchové roury. Co se týče tlaků tak my bylo řečeno že jsou dobré je to necelích 14dní co jsem ji měl v Teplicích na seřízení u jedno mechanika co se zabívá pouze dieselovímy motory. Nevim jestli to má spojitist ale už delší dobu se nemohu zbavyt olejové vrstvy v expanzi. Po odsátí a důkladném vyčištění exp se po nějaké dobe olej vrátí. Voda mizí jen po troškách a alej také ninimálně, navíc je uplně čistý bez emulze či jiních nečistot. Ještě dodám že z té hadice z vent. víka nelítá je trocha oleje a emulze ale i voda sice je to minimální ale je. Dokonce zpevňovací kovoví kroužek na přírubě airboxu je potažen korozí.

josefkim astra 1.6i

Re: 1,7TD
Autor: ASTRA GGGGGGGGGGGGGGGG (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2013 20:37

ZDRAVIM MAM PROBLEM Z MOJI ASTROU G 1,7TD OBCAS SE MI ROZNE KONTROLKA ZAVADA NA ELEKTROINSTALACI AUTO PRESTANE MIT VIKON A VIC JAK CCA80KM ZA HOD NEPUSTI JAKMILE TO ZHASNE TAK US TO ZASE JEDE NORMALNE NEVITE CO BY TO MOHLO BYT DIAGNOSTIKA UKAZALA ERG VENTIL ALE NEVIM

Re: X17DTL
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2013 23:41

EGR u přeplňovaného dieselu umí udělat pěknej nepořádek... A přesně co popisuješ by mi na to i sedělo... Co ti to přesně napsalo za chybu?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  ********        **  **     ** 
  **  **    **   **   **    **        **  **     ** 
   ****      ** **        **          **  **     ** 
    **        ***        **           **  **     ** 
    **       ** **      **      **    **   **   **  
    **      **   **     **      **    **    ** **   
    **     **     **    **       ******      ***    
Powered by Phorum.