www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: code2 (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2008 11:06

Tak jsem předečírem odbočoval na křižovatce doleva, zmačknu plyn a ono nic - utrhlo se lanko od pylnu. Včera jsem měl v autoservise obědnané nové, vrhl jsem se tedy na výměnu, ale brzy jsem zjistil, že prodejce mne prodal jiné lanko. Nejspíš pasující na Astru...

Dnes jsi jdu pro správné lanko, tak se chci zeptat jeslti máte někdo zkušenosti s výměnou. Lanko se utrhlo na konci u klapky, takže doufám, že to nebude nějaký problém.

přikládám pro lepší pochopení foto

Foto v motor - lano je přetrhnuté až u klapky
http://img241.imageshack.us/img241/2958/utrzenelankoplynu2wo8.jpg

Další foto u motoru
http://img296.imageshack.us/img296/330/utrzenelankoplynucs6.th.jpg

Samotné lanko (konec u pedálu)
http://img291.imageshack.us/img291/364/utrzenelankoplynukonecudk1.th.jpg

Samotné lanko (konec u škrtící klapky)
http://img509.imageshack.us/img509/2056/utrzenelankoplynukonecucu4.th.jpg



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil code2 (10.04.2008 11:07)

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2008 11:12

Trosku nechapu co chces vlastne slyset. Zajed si na vrakarnu, tam jich budou mit spoutu.

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: code2 (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2008 11:14

Mno možná jsem jen zmatenej tím, že jsem se tam včera snažil napasovat lanko na jiný auto, takže se možná strachuju předčaseně smiling smiley.

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2008 12:22

pokud se ti povedlo staré lanko vymontovat, tak montáž je přesně opačná, z lanka vytáhneš na straně u klapky pojistný drátek, nacvakneš, protáhneš lanko do kabiny, přizvedneš plynový pedál a lanko zahákneš, po montáži vymezíš na plechovém držáku u klapky vůli na lanku

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: code2 (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2008 16:46

Tak jsem dnes lanko vyměnil, jen jsem s ním zapasil, protože jsem vytáhl pojistný drátek, spíš se tedy rozlomil, pak jsem se dal do vyndání te kulatiny, jenže mě to Ndost dlouho nešlo než jsem zjistil, že tam zůstalo kus pojistného drátku. Nakonec jsem tam dal nové lanko, jenže mám trošku problém. Lanko je trochu delší než staré, takže jsem musel dotáhnout ten štelovací šroub a u pedálu a teď mám o dost menší rozsah.

Čili práce s plynem není tak plynulá.. Řešení mě žádné nenapadá, snad jen zajít na vrakáč a dátm tam nějaké staré lanko.

Jinak, žádné štelování u klapky teda nemám, neměli to náhodou jen starčí motory - karbeci, čili bez stříkačky?

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2008 17:03

Seřizování lanka je přímo na bovdenu lanka, plastové okruží co zapadá do plechového
držáku je na plastovém závitu (bovdenu)krytu lanka, tím se lanko seřizuje.

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2008 06:10

to seřizování jsi si sám vyfotil na obrázku co se jmenuje "Další foto u motoru "

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: code2 (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2008 13:47

Stanc, Vrabi:

Diky za rady! Bylo to nakonec vskutku jednoduche! Stacilo tim plyskem vymezit tu vzdaelnost! Jen jsem teda musel pouzit ten plysek ze stareho lanka, u noveho nebyl

Re: Utržené lanko pylnu - jak na výměnu? (Kadett/Astra)
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 22.08.2014 22:03

Prosím Vás neviete či je lanko na c20xe/let z calibry také isté ako na kadett c20xe? Potrebujem to na víkend tak nie je čas na objednávanie nového. Pozeral som e-shopy pre porovnanie čísla dielov, ale akosi práve lanko tam nemôžem násjť. AK niekto viete prosím poradte, Díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **      **  ********   **     **  **    ** 
 **  **  **  **  **  **  **     **  **     **  ***   ** 
 **  **  **  **  **  **  **     **  **     **  ****  ** 
 **  **  **  **  **  **  ********   **     **  ** ** ** 
 **  **  **  **  **  **  **     **   **   **   **  **** 
 **  **  **  **  **  **  **     **    ** **    **   *** 
  ***  ***    ***  ***   ********      ***     **    ** 
Powered by Phorum.