www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
zhasíná motor
Autor: Hofi (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 10:20

Ahoj,problém,o kterém se tu mluví neustále,ale jen bych potřeboval radu...Dojedu z místa A do místa B cca 3km a na světlech mi auto chcípne a nejde nastartovat.Chytne jedině na roztažení,popř když počkám tak 20 minut.Zjistili jsme,že je problém někde u paliva.Když nejde nastartovat,nestříká benzín.Měnili jsme teplotní čidlo,celou vstřiknu,počítač a teď jsem přehodil palivové čerpadlo a to původní tlakuje mezi 1,6 a 1,8.Nikdo už neví co s tím,tak prosím o radu.Už týden tady projíždím forum a čistím a kontroluju vše,co jsem našel,ale bez úspěchu.Opel Astra F kombi 1.6i r.v.92 C16NZ

Re: zhasíná motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 11:04

Zapalovaci modul v rozdelovaci - na 99 procent.

Re: zhasíná motor
Autor: Hofi (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 11:13

Rozdělovač má vliv na pouštění benzínu do vstřiku?Moc se v tom nevyznám,tak se radši ptám...

Re: zhasíná motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 11:29

K zapalovacimu modulu je pripojena civka - snimac otacek vacky a pokud nema ECU info o otackach, tak logicky nevstrikuje benzin.
Zkus si nekde pujcit celej rozdelovaci, prehozenej je za 2 minuty.

Re: zhasíná motor
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 15:27

Hlavně si před tím označ kabely ke svíčkám!!!
Neni totiž číslovaný ani víčko ani svíčky!
Já si je pootočil při této závadě o 1 pozici na dobrém rozdělovači a pak vyměnil vše co ty protože to stále nestartovalo.

Re: zhasíná motor
Autor: FoxRace (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 17:08

Měl jsem stejný problém,auto studené chytalo jako vítr,a když jsem přijel s ohřátým motorem nemohl jsem nastartovat. Stačí podmazat zapalovací modul v rozdělovači vazelínou. Od té doby bez problémů!!!!!

Re: zhasíná motor
Autor: Hofi (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2008 21:26

OK,díky,zkusím to.Snad to konečně zabere...Nemáte náhodou někdo ponětí,jaký tlak má mít palivové čerpadlo?Jen abych věděl zda je v pohodě,když už mi ho kamarád proměřil...

Re: zhasíná motor
Autor: koa (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2008 18:22

Palivovy cerpadlo muzez merit "horem-dolem". To samo od sebe neodejde. Obcas ho lidi meni, ale vetsinou nakonec najdou zavadu nekde uplne jinde. Jedina moznost, jak ho znicit je nechat ho probehnout naprazdno. Ale to se ti u Astry nikdy nepovede. Nastesti.

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 10:03

Co všechno je nutné namazat tou vazelínou. Jen palec nebo i kontakty. Jakou vazelínu doporučujete? Díky za reakce.

Re: zhasíná motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 10:51

Proboha zadnej palec ani kontakty vazelinou nemaz!!!!!!
Tady se pise o podmazani zapalovaciho modulu silikonovoou vazelinou, kvuli lepsimu odvodu tepla.

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 11:23

Díky za upozornění. Jak jsem psal jsem laik a zde na opláckým webu nováček. Najdu zde někde schéma co tedy ten zapalovací modul je, jak jej demontovat a co "podmáznout" silikonovou vazelínou? Ušetříte mi spoustu času při hledání. Děkuji mnohokrát.

Re: zhasíná motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 12:37

Mame tady vynikajici funkci HLEDAT (nahore pod cervenym rameckem), tak ji prosim pouzivej.

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 11:27

Funkce Hledat je sice krásná, ale když je člověk laik a neví co hledat je mu trochu k ničemu. Přesto si dovolím ještě jednu otázku. Lze silikonovou vazelínu něčím nahradit (např. spray). V celých Klatovech není k sehnání. Děkuji.

Re: zhasíná motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 11:35

Zajdi si do firmy kde opravujou PC, tam ji pouzivaji na mazani chladicu pro mikroprocesory. Nic jineho tam ani davat nezkousej.

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 12:50

Stando děkuji.

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2008 10:41

Tak se mi podařilo sehnat silikonovou vzelínu. Dovolím si Tě Stando požádat o polopatické vysvětlení krok za krokem, co kde rozebrat, namazat a tak dále. Hledal jsem zde a přečetl spoustu příspěvků, ale postup krok za krokem jsem nenašel. Díky předem.
Astra F 1,4 kombík.

Re: zhasíná motor
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2008 12:12

No na tvém motoru by měl tuším být zapalovací modul pod cívkou zapalování. Je to černá plochá krabička na hliníkovém odlitku a vede do ní přes konektor několik drátů. Při provozu se tato krabička ohřívá a teplo je odváděno do hliníkového výměníku, je to stejný princip jako chlazení procesoru v PC. Problém bývá v nedostatečném přestupu tepla do chladiče, takže krabička se musí odšroubovat od hliníku a na styčnou plochu mezi hliník a krabičku namazat teplovodivou pastu co se používá na procesory. Pokud to nepomůže, musíš si zkusit ten modul od někoho půjčit a vyzkoušet, zda se to zlepší, pokud ano, musíš koupit modul nový a před montáží ho preventivně podmazat pastou. U některých typů je tento modul uvnitř rozdělovače pod víkem.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil vrabi (16.07.2008 12:17)

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2008 14:13

Díky.

Re: zhasíná motor
Autor: Senior (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2008 07:45

Ten modul je k hliníkovému tělu přišroubován 3 šroubky. Dva jsem bez problémů odstranil, ale ten třetí má hlavičku zevnitř modulu a já nenašel přístup. Je v tom nějaký fígl? Jakékoli víčko sundat nejde a násilí používat určitě není nejlepší volba. Díky předem za rady.

Re: zhasíná motor
Autor: Lumír (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2008 17:27

Neviem či to niekomu pomôže , ale mal som podobný broblém s OPELOM ASTRA 1,4 / 16V. Občes motor začal strácať ťah začal trhane spomaľovať až sa úplne zastavil .Kontrolka pre diagnostiku závad motora sa rozsvietila . Musel som vypnúť zapaľovanie znova naštartovať , a potom už išiel motor v pohode ako pretým. Niekedy mi to motor urobil aj niekoľkokrát za jednu jazdu , inokedy išiel aj mesiac bez problému .V Opli mi vykonali diagnostiku elektroniky no bezvýsledne .Až nakoniec mi jeden mechanik poradil , že u 16 V mtorov pri pomalších jazdách / hlavne v meste / to zahadzuje ventile . Ale že ho stačí prebehnúť tak 10 - 15 km rovnomernou rýchlosťou pri 4 000 - 4 500 otáčkach a bude to O.K. Mám to vyskúšané a funguje to / čiastočne to vyhádže karbón zo spaľovacieho priestoru motora aj spod ventilov /, ale musím upozorniť , že bezpodmienečne musíš mať v poriadku rozvody - remeň kladky a pod. ináč to ani neskúšaj lebo sa rozlúčiš s motorom.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  ********  **     **   ******   
 **  **  **   **   **   **        **     **  **    **  
 **  **  **    ** **    **        **     **  **        
 **  **  **     ***     ******    **     **  **   **** 
 **  **  **    ** **    **        **     **  **    **  
 **  **  **   **   **   **        **     **  **    **  
  ***  ***   **     **  ********   *******    ******   
Powered by Phorum.