www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 15:38

Mám pár problémů s výše zmíněným motorem.

1. Auto špatně startuje
2. Někdy chytne a hned zase chcípne nebo chytne a otáčky hned vyletí na 3 000 a potom pomalu spadnou asi 700 - 800 ot. Stává se to nejen po nastartování, třeba vyjedu z garáže, sundám nohu z plynu a motor má pořád cca 3 000 otáček a až zachvíli to spadne na nějakejch 800.

Jsou tam nové svíčky i kabely.....

Dokážete mi někdo poradit?

Re: Problémy s C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:27


Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 18:37

Sice jsem měl krokovej motorek už venku a zdá se, že funguje. Zkusím ho ale ještě vyčistit a uvidíme. Díky ta radu ;-)

Re: Problémy s C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 19:05

Rozdelej celou vstrikovaci hlavu a poradne ji procisti od olejovych vyparu. Potom zkontroluj hadicky kolem aby to nikde neprisavalo falesnej vzduch.

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 19:09

Jasný v týdnu se na to mrknu... potom dám vědět. Zatím dík za rady ;-)

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2008 17:23

Krokovej motorek vyčištěn, ale stejně to patně startuje, má to divnej chod a prská to do vejfuku.... fakt už si nevim rady :-/ neni tu někdo z Mostecka, kdo by se na to mrknul?

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2008 20:00

Ještě takovej deatail.... kousek toho želízka na krokovým motorku je tak nějak ošoupanej, může to bejt tim?

Re: Problémy s C14NZ
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2008 20:32

Patrne myslis ten dosedaci trn, tak ten osoupanej je a nic s tim neudelas. Ale neboj, doseda to na podstatne mekkci material, tak ze to neni od toho a problem to neni.

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.09.2008 20:41

Dík, aspoň, že tohle je v pořádku.... o víkend si s tím budu hrát dál, uvidíme snad už to bude OK.

Re: Problémy s C14NZ
Autor: petřík (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2008 11:01

Ahoj , tak co problém vyřešen ? mám to stejný takže budu rád když uveřejníš v čem byl zakopanej pes smiling smiley

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 21.09.2008 19:58

Nn, zatím jsem na to nepřišel... po tom vyčištění krokovýho motorku ty otáčky nelítaj už tak vysoko, ale stejně to pořád neni ono - špatně startuje, má divnej zvuk...

Re: Problémy s X14SZ
Autor: Markus10 (IP zapsáno)
Datum: 24.09.2008 19:32

-------------------------------------------------------
> Mám pár problémů s výše zmíněným motorem. corsa x14sz
>
> 1. Auto špatně startuje
> 2. Někdy chytne a hned zase chcípne nebo chytne a
> otáčky hned vyletí na 3 000 a potom pomalu spadnou
> asi 700 - 800 ot. Stává se to nejen po
> nastartování, třeba vyjedu z garáže, sundám nohu z
> plynu a motor má pořád cca 3 000 otáček a až
> zachvíli to spadne na nějakejch 800.
>
> Jsou tam nové svíčky i kabely.....
>
> Dokážete mi někdo poradit?Prosím o radu www.sykulam@seznam.cz

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2008 16:52

Takže po delší době jsem si hrál zase s kadettem a mám zase další problém :-/ Prostě se mi to asi "uchcává". Nastartovat je velkej problém, když už to chytne a tak je strašnej problém se rozjet do mírnýho kopce (vůbec nemá výkon), když mám plyn až na podleze, otáčky lezou nahoru dost pomalu. Jinak když to nechytne, vyndám svíčky a jsou úplně mokrý - osuším je a potom chytne. Jinak dneska jsem vyměnil benzínovej filtr, ale to ničemu nepomohlo. Poraďte mi pls někdo.... Nebo jestli chcete nepojízdný cabrio s motorem C14NZ, tak ho za 15 tis. nechám :-D

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2008 17:50

Dneska jsem zkušebně vyměnil řídící jednotku - nic se nezměnilo.

Re: Problémy s C14NZ
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2008 19:40

sewa martty ja to berem cele jak je ak bysa dalo no mozme sa dohodnut

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2008 16:26

Další možnost problému vyloučena - dneska jsem prafoukával vratný vedení benzínu a je normálně průchodné.

Jinak s tím prodejem jsem to nemyslel až tak vážně :-D

Re: Problémy s C14NZ
Autor: Raďas (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2008 14:54

čus, občas mi můj KADETT s C14NZ po nastartování valí jen na 3 válce, ale po chvilce už pak valej všechny čtyři. Dělá to hlavně, když je chladnější počasí. Svíčky sem měnil a dělá to pořád. Poradí někdo co s tím??? Dík

Re: Problémy s C14NZ
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2008 09:17

mas rozdelovač alebo rozdelovací kostku. Ak rozdelovač chcelo by to vyčistit a prípadne vymeniť kabely k svíčkám

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Problémy s C14NZ
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2008 16:50

Už jsem to asi opravil. Dneska jsem komplet rozebral a vyčitil vystřikovací hlavu, opravil jsem kabely vedoucí k vstřikovacímu ventilu (byly napojený, ale tak strašně...), dal jsem jiné víčko rozdělovače a jiné svíčky..... a Kadettem konečně zavrněl tak jak by měl. Zítra asi udělám zkušební jízdu, uvidíme.

Re: Problémy s C14NZ
Autor: Beňus (IP zapsáno)
Datum: 30.10.2008 07:30

Dej novej palec a víko rozdělovače-otázka 350kč.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **      **  **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **  **  **  **     **   **   **   **     ** 
     **    **  **  **  **     **    ** **    **     ** 
    **     **  **  **  *********     ***     **     ** 
   **      **  **  **  **     **    ** **     **   **  
   **      **  **  **  **     **   **   **     ** **   
   **       ***  ***   **     **  **     **     ***    
Powered by Phorum.