www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: Vladimir V (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2008 19:17

Dobrý den,

jak napovídá hlavička tématu...jaký je vlastně ¨předepsaný olej do tohoto motoru???? Díky

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2008 21:08

Jakýkoliv splňující normu, který je určený pro diezel motory s přeplňováním!
Jezdi slušně, moc ho netúruj, dělej pravidelný servis a neřeš blbosti!
Zústaň u jednoho typu oleje, měň ho po cca 10tis.

Toť má rada!

PS: podle stavu motoru bych maximálně řešil viskozitu 10W40, 15W40 atd... Co se výrobce týče je to šumák! U značek max platíš za jméno!
Máš tady toho mooc napsáno a o tomto motoru a tvém dotazu taky! hledej

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: VLADIMIR v (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2008 12:52

:-) však já práve chtěl vědět, kterou viskozitu má tento motor předepsanou...zda 10w40 nebo 5w40:-) Blbosti mne nazajímají:-) A když se ma dal hledat na foru olej apod..tak sem to nenašel.

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2008 20:59

Předepsaný není pokud vím já nic jen doporučený

5W40 zapomeň
10W40 pokud ti to nežere olej tak pohodička má to i tižší chod
15W40 když to žere olej

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 06:56

Cus.
Měl bych dotaz: jak moc věříte kupovanému oleji z aukro.cz ? Jde mi o to, že se tam prodává třeba CASTROL MAGNATEC 10W/40 5litrů za 700Kč a přitom třeba v Tesscu nebo v Auto-Moto dílech ho prodávají za 1300Kč? V čem je potom háček? Aby pak v tom s Aukra nebylo nalito něco úplně jiného!?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 07:25

Kasli na Magnatec z aukra a kup si jakejkoliv rozumne levnej olej kdekoliv v prodejne s ND.
Magnatec je predrazenej a bez prinosu pro motor.

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 07:53

thumbs down jasně díky já to dal jako příklad jestli náhodou do toho ti "prodejci" nelijou něco jinýho že to mají tak "levný"

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 08:21

Gizmo:
Tak ono spíš jde o to, jak k tý pixle oleje přišel smileys with beer...když jí někde v Globusu strčil pod bundu a pak to dá na aukro, může mít cenu nižší...

Jinak ale všeobecně jsou v marketech dost zloději na tyto komodity.
Když si vezmeš, že na tom mají kolikrát marži 150 - 200%, a pak v akci v letáku, sníží marži jen na "100%", sníží se cena a lidi se po tom mohou utlouct. Ale to je asi se vším:-)...

A co se týče Castrolu...už jsem to sem někam psal, že Castrol Magnatec má jedny z nejlepších vstupních parametrů, ale podléhá silné degradaci vnějších vlivů z motoru, takže po cca 5tis už máš v motoru olej vhodný na výměnu (takže když ho naliješ do vyběhaného dieselu, bude situace ještě o něco horší a rychlejší).

Jestli chceš "traktůrkovi" smiling smiley pomoct, lij tam běžnou 10W40 alespoň API SG/CD (i když dnes už jsou všechny takřka alespoň dle SL/CF či SM/SG) a zkrať interval výměny třeba na 6 až 8tis km a vždy měň zároveň i olej. a vzduch. filtr. A bude si chrochtat blahem smileys with beer...

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 08:27

Díky měním po 10tis vše krom palivového filtru. Mě jen zarazil ten rozdíl ceny. Castrol bych tam nedal liju tam HEKRu 10W40 SL/CF už přes 7let thumbs down Díky thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 08:29

V tom případě si tratůrek chrochtá blahem thumbs down...
A na aukru prostě bacha, občas se mi už taky povedlo koupit si zaručeně skvělý produkt, který pak ihned cestoval do koše smiling bouncing smileysmiling bouncing smileysmiling bouncing smiley...
Víš jak, ..." nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci"...
Něco na tom bude smileys with beer...

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 13:51

Mám už čtvrtou Astru s naftovým motorem. Před pěti lety jsem koupil sedana 1,7TDS,protože původní majitel do něj dával polosynťák a mně se nelíbilo,že dlouho nabíhá mazací tlak,tak jsem zavolal do Adama. Tam mně řekli,"pane na eFku jsou všechny nafty s nízkotlakým mazáním a tím pádem je sebelepší syntetika na nic. Dejte tam minerál na turbo a měňte ho po předepsaných SEDMI tisících". Takže každých sedm až osm tisíc vyměním olej a každou druhou výměnu filtr. Olej kupuji M7ADSIII nalívanej za 39,-kč za litr a dělám to už 130tisíc kilometrů. Za těch víc než 17 let a víc než 300tisíc kilometrů má to auto všelijaký problém (každý den jezdí,doslova-i v neděli),ale motor chodí perfektně a i v zimě startuji na jedno nažhavení a brnknutí startéru-bydlím na Vysočině.
Těsně po této první jsem koupil druhou s motorem 1,7DTL a ta šla po roce z baráku,protože tak mizerný motor je unikát-i Adam se za něj stydí.
Poučen tímto,další pětidveřový 1,7TDS,olej hned M7ADSIII a nedávno jsem jej odstavil po ujetí 50tisíc(celkové kilometry hodně ve hvězdách),uhnilé lemy a další problémy byla ta poslední kapka-motor ovšem perfektní.
Momentálně mám k té první skoro novou 1,7CDTI a tam už samozdřejmě musím nalívat minimálně polosynťák.
Už před několika lety mně někdo tady předpovídal,že brzo se mně ten SPROSTEJ A OBYČEJNEJ M7ADSIII vymstí. Do přeplňované Tatry 815 se lije standartně.
Znáte přísloví- NEHÁZEJTE PERLY SVINÍM ?
Neurážím,jenom říkám,že ten motor při své konstrukci lepší olej líp nevyužije.

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2009 18:56

fukin:
Nikoho neurážíš - taky si přečti, co jsem tam napsal a všem píšu - lejte tam olej, který je pro motor předepsaný výrobcem.
A tvoje Trysk M7ADS III má specifikaci SAE 15W/40, API CF-4/SF MB 227.1.
Takže přesně odpovídá tomu, co jsem napsal výš smoking smiley.

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2009 07:37

Já jsem jenom reagoval po několika letech na to,že tehdy bylo tolik chytrých hlav bez praktických znalostí a doslova mně přáli,abych si tím "špatným" olejem motor zničil. Jsem ze staré automechanické školy,neuznávám na autě zbytečné věci a zbytečnou práci.
Tady jsme pořád u toho,že kdyby si někdo nalil do těchto starých typů motorů olej za sebevětší majlant,je to úplně zbytečný.

Re: Předepsaný typ oleje na opel astra f 1:6i 52kw 1997?
Autor: Jan Holman (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2013 17:15

Zdravím,mám prosbu,jaký olej lít do této astry?
Díky za odpověď

Honza

Re: Předepsaný typ oleje na X17DTL?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2013 18:04

10W-40, ostatne k vymene oleju je tady navod.

[www.kadett.cz]



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  **     **  **     **  ********   **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **     **   **   **  
 **  **  **  **     **  **     **  **     **    ** **   
 **  **  **  **     **  **     **  ********      ***    
 **  **  **   **   **    **   **   **     **    ** **   
 **  **  **    ** **      ** **    **     **   **   **  
  ***  ***      ***        ***     ********   **     ** 
Powered by Phorum.