www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
spotřeba
Autor: Rostik.amg (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2008 16:08

Zdravím,potřeboval bych poradit se spůotřebou.Mám Astru 1,6i 55kw a ve městě mi to žere cca 10litru s velmi lehkou nohou,určitě tato spotřeba není v pořádku,poraďte prosím:-) ...vyměnil jsem vzduch. i palivový filtr

Re: spotřeba
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2008 16:26

Ja si myslím, že tých 10l je v meste tak akurát. A kolko ti to žere mimo mesto?

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: spotřeba
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2008 17:06

Tato spotřeba bohužel tak trochu normální je. Pokud se nepletu tak je okolo 10 litrů napsáno i ve velkém TP. Ovšem mimo město se dá jezdit i pod 6 litrů.

Re: spotřeba
Autor: rostik.amg (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2008 20:25

No tak mě se to teda zdá dost na tenhle motor.Mám kabrio a kámoš má v kombíku ten samej motor a říkal že po městě v pohodě za 7l/100km. Mám ještě feldu 1,6i a v techničáku píšou po městě 10,2l/100km ale já jezdím za 7,5l/100km takže tak. Myslíte že to je teda fakt normální spotřeba??

Re: spotřeba
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2008 20:28

Nechal bych si zmerit lambda sondu.

Re: spotřeba
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2008 06:08

No hele...takže spotřeba dle příručky výrobce pro kabrio po městě je 8,7 litrů. Čili ty jezdíš defacto "jenom" a cca litr více.

U mé předchozí Astry 1.6 8V (X16SZ) byla spotřeba po městě taky mezi 9-10 litry. Dle příručky 8,4 litrů. Určitá "výhoda" byla, že ať když jsem jezdil s lehkou nohou nebo na spotřebu nehleděl a "topil pod kotlem", tak se spotřeba nějak rapidně neměnila.
Načeš teda mimo město jsem zase jezdil okolo 5 litrů. Dle příručky 4,5 litrů.
Tento motor prostě holt nemá rád město :-)

Re: spotřeba
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2008 06:32

Tenhle motor je totiz prvni pokus o ECOtec u 8V motoru a podle toho to taky vypada, zere a nejede, nejhorsi 8V 16ka co kdy Adam vymyslel. Zlatej starej C16NZ smiling smiley

Re: spotřeba
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2008 15:13

mám sedana X16SZR z roku 96.
z brna do prahy a zpět jedu za 6,2 a po městě + - 7,5
najeto 170 tis.
10 litrů je fakt moc

Re: spotřeba
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2011 18:53

Tak si to tu pročítám (řeším také městskou spotřebu s X16SZ) a napadla mě taková věc. Moc mě nekamenujte, myslím, že to není až taková blbost. Když X16SZ (případně R) není až tak povedený, co kdybych na spodek z motoru X16SZ (blok s klikovkou a pístama) posadil hlavu z C16NZ včetně rozdělovače, kabeláže, modulu zapalování, ECU, případně dalším potřebným ?? Motory mají stejné vrtání i zdvih, pokud by seděla hlava, tak by to nemusel být problém, ne? Takže typ motoru zůstane "košer" a v autě bude satrý spolehlivý C16NZ :-) Martin.

Re: spotřeba
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2011 21:54

Myslim, ze by to melo klapnout, jen s par rozdily. Treba C16NZ mel i nemel napinaci kladku na rozvodaku. X16SZ ji ma urcite. Tak ze pri rozvodech budes muset mozna napinaci kladku vyhodit a nejspis i vymenit kryt rozvodu. Ted jen nevim, jestli maji tyhle 2 motory stejne zuby na spodni remenici, ale pokud budes mit celej C16NZ, tak to pujde prehodit.
Samozrejme ze C16NZ bude mit "horsi" emise, nez X16SZ.

Re: spotřeba
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2011 21:58

Jo a hlava se sanim a vstrikem by tusim taky mohla zustat (pokud bude stejna komprese), jen prehodit vackovou skrin.

Re: spotřeba
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2011 07:02

rešila se tady někde aj spotřeba astry s motorem isuzu? co všechno má vliv na spotřebu? Esi stačí když přehodím hlavu která je po GO, nebo nejlépe celý motor na kterém ta hlava je. Stávající motor žere něco kol 8L což se mi zdá jaksi moc )))

Re: spotřeba
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 13.07.2011 07:30

U Isuzu je májí na spotřebu vliv 3 věci a to : Vzduchový fitr , seřízení čerpadla ( předvstřik, atd) a stav výfuku. Nic jiného na něm nevyšpekuluješ.
Vyměň fitr , zreviduj vejfuk a nech nastavit čerpadlo.

Re: spotřeba
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.07.2011 04:21

Možná bach dodal čisté vstřikovače...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: spotřeba
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2011 11:57

zajímalo by mě jestli má významný vliv na spotřebu paliva u benzinových motorů děravý výfuk? je to nějak zásadní rozdíl nebo je to zanedbatelné?

Re: spotřeba
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2011 16:03

Jde o to, jestli povazujes treba litr za zanedbatelny.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: spotřeba
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2011 19:29

Litr je dost, během delší cesty jsem totiž zjistil několik prorezlých míst v oblasti mezi prostředním a zadním tlumičem a výsledná spotřeba se mi zdála poněkud vyšší než obvykle, tak mě zajímá jestli to může být tím, přibližně tomu litru navíc by to odpovídalo. Z jakého důvodu se ta spotřeba zvýší? teoretické vysvětlení by mě zajímalo

Re: spotřeba
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 01.08.2011 09:55

snížení protitlaků a tím snížení kroutícího momentu a tím zvýšení spotřeby. skutečná teorie je o mnoho složitější a zabíhá do teorie proudění tedy čistá fyzika, dynamika ap. vědecké obory.

Re: spotřeba
Autor: peterko (IP zapsáno)
Datum: 25.09.2011 19:16

ludia mam 1.7 tdi 60kw a mam pocit ze mi to nejak moc zere,kombi cca 8 litrov,nejaka rada by sa nenasla?

Re: spotřeba
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.11.2011 08:24

vysoký volnoběh , znečištěný vzduchový fitr , špatně nastaven předvstřik paliva.
Jiné možnosti u tohoto motoru neexistují.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **   ******   **        
 **     **  **     **  **   **   **    **  **    **  
 **     **  **     **  **  **    **        **    **  
 *********  **     **  *****     **        **    **  
 **     **   **   **   **  **    **        ********* 
 **     **    ** **    **   **   **    **        **  
 **     **     ***     **    **   ******         **  
Powered by Phorum.