www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: mates2477 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 17:29

ahoj.mam opel astra1.4 16v r.v.98.pri jizde cca. po 1500m pri vyrazeni padnou otacky a motor chcipne.dela to nepravidelne jak se mu chce.kdyz chci nastartovat,prijde mi,ze motor nedostava palivo.na druhy az treti pokus se mi podari opet nastartovat.
bydlim ve velkem meste a obzvlast na krizovatkach to zacina byt nebezpecne,ale nikdo si s tim nevi rady.prosim,poradte.diky

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 17:52

the finger smileythe finger smileythe finger smiley stando to je dotaz asi na tebe

*****Moderátor*****
Ale no tak. Jsme tu přece od toho, abysme pomohli. Vím, občas je to těžké se udržet, ale zkusme to. To není nic osobně proti Tobě Doktůrku smiling smiley . To je všeobecně pro všechny. Když se vám nějaký dotaz nelíbí, ignorujte ho. Snažíme se tu korigovat vlákna a témata, aby tu nebyly nesmysly a bylo to přehledný, tak kluci nepřidávejte příspěvky s posměšnou tématikou. Prosím.
********************



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (08.01.2009 19:21)

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 19:23

mates2477: Pověz nám, co všechno už jsi zkontroloval a jak jsi na tom s údržbou vozu. Případně, jestli na tebe občas nesvítí kontrolky, které hlásí nějakou závadu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: mates2477 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 20:06

jsou vymeneny svicky,skrtici klapka je vycistena,olej i olejovy filtr jsou vymeneny,rozvody maj pred sebou jeste 10.tisic,kontrolky nesviti zadny,palivove cerpadlo i vstriky jsou vyplachnuty a ocisteny.na startovaci modul to nevypada.mel to svara na svy astre a chovalo se to uplne jinak.palivo pouzivam kvalitni a vzduchovy filtr jsem nekontroloval,ale na to by to nemelo mit vliv,protoze to dela nepravidelne.a hlavne vam kluci dik za pomoc

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 20:10

Pak ti asi nezbyde nic jiného, než sehnat někoho s PC diagnostikou s měřením Live data, aby se koukl, co ti to auto dělá za chodu. Nebo ještě zkusit změřit alespoň hodnoty teplotních čidel, t.j. čidlo teploty motoru a čidlo teploty nasávaného vzduchu.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: mates2477 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 20:18

na to mi tri mechanici rekli,ze na diagnostice mi nic nereknou.ridici jednotka u roku 98 pry jeste nema tak detailni info.a co lambda sonda?nebo startovaci modul?pak jsem mel jeste havarku z leve strany od ridice na predek.borec mi nedal prednost a vlastne od te doby to tak nejak blbne.muze to mi vliv?

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: mates2477 (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 20:41

zkuste kluci popremyslet.vim,ze uz jste tady toto tema meli,ale nic jsem se s toho nedozvedel.hlavne mi nejde do hlavy,proc to nemuzu po zdechnuti hned nakopnout.jestli vas neco napadne,pisnete.budu vdecnej.a jestli budete mit cas,tak v sobotu a nedeli se do myho oplika pujdu hrabat,tak bych byl moc rad,kdyby nekdo z vas byl po ruce na netu,pokud bych potreboval poradit.az odstranim tento problem,budu potrebovat par dalsich rad a verim,ze mi pomuzete.tak zatim dikec

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2009 22:09

Už u Kadetta s Motronic*m je možný krásně vidět údaje ze všech čidel v reálném čase, tak nevím proč ne u Astra z r.98. Mimochodem není to tak dlouho, ce jsem si tu s jednou takovou G s takovým nějakám motorem hrál. A co je prosím Tě ten startovací modul?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: štája (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2009 10:36

mates2477 já jsem na tom uplně stejně mám opel astra f motor X18XE a totálně stejný problém, jsem z prahy tak je nepříjmený když auto při vyřazení na neutrál občas chcípne a kort při dojíždění do křižovatky... stává se mi to náhodně, někdy 14 dní nic někdy 2x za den. a vypozoroval jsem že skoro vždycky při vyřazení z dvojky... taky nevim co s tim sad smiley kdyby si na něco přišel tak dej vědět, prosím.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 12:10

ahoj všechny vas zdravim. mam kadeta 1.6i a mam také problem ze chcípanim pri vyřazení rychlosti.nestává se to pravidelne jen občas.nikdi chcípne nikdy ma snahu chcípnout motor se oklepe a běží dal je to nepříjemný.taky mi príjde že to dělá nejvíc pri vyřazení dvojky ale i jindy.já teda nemam problem ze startovánim chytá krásně.žádná kontrolka mi nesvítí motor je seřizený nové svíčky kabeli olej filtry rozdelovač vyčisten.v servisu radí novou stříkačku ale nezaručují nic a to mě príjde hloupost. takže jestli mate nikdo radu sem sní diky koudel.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 12:15

Asi bych zacal nalitim nejakeho Fuel Injection Cleaneru spolu s Velfobinem do nadrze. Co tam mas za svicky?

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 12:49

je fakt že do nádrže leju jen benzín ten ten s tim tim jak píšeš jsem tam dal jen jednou a to asi pred rokem.svíčky jsou nové ale co mi tam dali v servisu nevim ale zřejme to budou ty nejlevnejší co sehnali.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 13:06

tak jsem skáknul do auta mrknout na ty svíčky náký NGK BPR6E tak nevim jestli se vtom vyznaš.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 13:19

NGK jsou v pohode, myslel jsem jeslti tam nemas nejaky Brisky, s tema jsou problemy.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 13:56

tak ja něco koupim do tý nadrže snad to pomůže .myslíš že to je nikde zanešený a pomáhaj tyhle prípravky a když ne co mužu ještě zkusit. taky mi přide že motor na volnoběch má občas takoví záchvěvi je to cítit když sedíš ve vnitř jinak venku nic poznat neni a motor má peknej chod.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 13:59

Bud je to zaneseny, nebo mas vodu v benzinu, na to pomuze ten Velfobin.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2009 14:14

tak ja to tam dám diky moc za radu a doufám že to bude pak bez problému.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: štája (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 07:24

tak jak to dopadlo? máš po problému nebo přípravky do benzínu nepomohly? mi přišel popis tvýho problému jako by si jezdil s moji astrou X18XE smiling smiley už jsem to tu popisoval chvilku před tebou... pomůže na vodu v benzínu když vyjedu totálně nádrž? nebo tam stejně něco zůstane? já jestli to má vůbec smysl jezdit s kanystrem....

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 18.03.2009 09:24

Nádrž určitě celou nevyjížděj, jediné čeho by si dosáhl je to, že by to potom mohlo nasát i kal a další bordel, který je na spodku nádrže usazený. Nejlépe uděláš, když tam naleješ líh a načepuješ kvalitní benzín třeba na Shell V-Power. Takhle jsem problém s vodou v nádrži vyřešil já a nyní vše OK.

Re: chcipani motoru pri vyrazeni
Autor: Petr55555 (IP zapsáno)
Datum: 21.03.2009 10:32

Hele, a co rychlostní čidlo na převodovce??? Pokud tam tedy je.... Petr

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **    **   *******   **     **  **    ** 
 **    **   **   **   **     **  **     **  **   **  
 **         **  **    **         **     **  **  **   
 **   ****  *****     ********   **     **  *****    
 **    **   **  **    **     **   **   **   **  **   
 **    **   **   **   **     **    ** **    **   **  
  ******    **    **   *******      ***     **    ** 
Powered by Phorum.