www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Milanos225 (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2009 16:08

Zdrawim, tak to bylo přeskočený o 2 zuby. Docela sem se divil, že to vůbec jelo :-) Jinak díky za všechny rady ;-) Auto už jede jak drak :-)

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2009 16:56

On většinou stačí jeden zub a už to dělá neplechu a auto moc nejede....

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2011 06:03

Ahoj,
včera jsem byl na emisích a taky jsem neprošel.
Důvodem byla bohatá směs, CO ma být max 0.3 a ja měl 0,92/1,02 (normalni/zvysene otacky), koukal jsem na zavady, zadne nejsou. se spojenyma pinama A a B na ADL konektoru (ci jak se jmenuje) jsem nastartoval a projel to, po vetsinu casu blikala kontrolka 1x/s, bez plynu pri zarazene rychlosti nesvitila, bohatou smes nikdy neukazala, myslim ze tedy funguje dobre.

Můj tip je katalyzátor, co jiného by to ještě mohlo dělat, katalyzator menit nechci smiling smiley? (zkousel jsem i jinou lambda sondu a ukazuje stejne)
díky,
Kadett E 1990 C18NZ 66kW



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil prometheus.cz (11.08.2011 06:06)

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2011 08:05

Pokud si zkoušel jinou LS a auto se chovalo stále stejně. Znamená to dvě možnosti: Obě LS jsou dobré a nebo obě LS jsou špatné. Bohužel "vnitřní diagnostika" ECU je dost hloupá a u LS zaznamená chybu až na mezních hodnotách. Tzn. až když je úplně či téměř úplně KO. Z čehož plyne:

a) je možné, že máš špatnou LS ale ne zcela. A to i přes to, že si tuto možnost snížil vykoušením jiné.
b) je špatný KAT - ať vysypaný nebo jinak nefunkční.
c) špatná vodítka ventilů či špatné pístní kroužky či jiná závada na motoru fyzického původu. Což jde rel. velmi účinně zjistit změřením tlaků na válcích. - toto byl můj případ a důvod špatných emisí - na stanici EK mi též tvrdil, že mám KO KAT...

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2017 03:46

Čau opláci. X14XE 97 van. Tak já taky neprošel na emisích. Byl jsem tam dvakrát a pokaždé s jiným, katem. Jeden z KATů vypada celkem čistě. Mřížka v jednom z katů vypada nezanešená, i když je kat starší. CO mám 0.54 a se starším katem 0.59. Auto nejezdí špatně, akorát start je někdy takovej rozběhovej, takovej nezapalenej, jakobych startoval z rozběhu. Ale někde něco bude asi, když je směs bohata. Vyblikavani mi neukazuje absolutně nic, a nebo to špatně zapínám.Otočil jsem klíčem se zapojeným kabelem. To se kontrolka ani nerozsvítí. Dokáži zkontrolovat lambdu? Je jednodrátová na svodech. Je někde ještě nějaká jiná? Na vzduchovodech jsou čidla asi taky dvě, že? Jedno na hrdle, jedno u klapky. To jde taky změřit? Klidně bych něco někde rozdělal pročistil, poměřil, ale tohle jsem ještě nedělal, tak mě to hodně zajímá sad smiley Vzduchový filtr je novej. Škoda, že si nejde naměřit nějake hodnoty ještě před emisema, nebo nějako poznat, že je to dobrý. Jinak spotřeba je vyšší jen nepatrně

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2017 06:27

Hodnoty jdou naměřit :-) Každé emise měřej i zkušebně (STK taky jde jen zkušebně)
Muže to být cokoliv od protékajícího vstřiku po ucpanou vracečku nebo vysokej tlak na palivové liště..

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2017 17:41

Super, všechno věci, ktere ja neudělam grinning smiley A těsnění(gufera) to mohou dělat? šploucha mi olej, když otevřu vičko oleje. Nebo ja už nevim co...Mam se na neco podivat pokoumat?

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2017 10:39

třeba gufera na ventilech nebo kruhy... pokud to papá olej, ale to stejně neuděláš..

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2017 13:34

No divný je, že olej mi ppříjde, že snad nemizí.,.stale kontroluji, a stale je na stejne hladině

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2017 13:37

Do konektoru lambda sondy jde stalych 0,38V, pak to skače(asi to čte), a pak to zase stoji na 0.38V, někdy 0.39V...Někde něco ještě proměřit? Mohu multimetrem změřit lambdu?

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2017 14:09

Jinak když nastartuji po odpojení lambdy, vše se chová stejně a nepoznám rozdíl. ECU jde nějako proměřit? Asi těžko co?...když řídí tolik věcí

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2017 05:43

Lamba nebere údaje po startu...
je to složitější než myslíš :-)

Re: Bohatá směs-emise??
Autor: Woodenak (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2017 07:17

Emise ok. Nevhodné svíčky a katik čistý, ale měl to za sebou smiling smiley
Svíčky jsem tam dal bosch a katik od JMJ.

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **   ******   ********   **    ** 
 **     **   **   **   **    **  **     **  **   **  
 **     **    ** **    **        **     **  **  **   
 *********     ***     **        **     **  *****    
 **     **    ** **    **        **     **  **  **   
 **     **   **   **   **    **  **     **  **   **  
 **     **  **     **   ******   ********   **    ** 
Powered by Phorum.