www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 18:32

AHOJ VSEM sem zde novej a nechci mit hloupe otazky,ale naskyt se mi problemek.mam jiz 3 opla astru F dovezenou z nemecka.problem zpociva v tom ze chvilema ac ne tak casto pri jizde a to pri razeni 2,3,4 se mezi temito rychlostmi me stava ze auto obcas nejde jakoby za plynem skoro jakoby se dusi pritom sem vymenil vzduch filtr za sportovni vycistil sem hadicky vstrik.. ale dela to porad.jinak sem sni spokojenej je jak nova.prosim vas tady o radu jak postupovat pri odstranovani zpozdravem HONYSOPEL

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 18:35

JUJINAK JE TO OPEL ASTRA f ROK 97 MOTOR 1 6 16V

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 18:37

Co svicky a svickove kabely? Je neco v pameti zavad?

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2009 21:06

Kdy to začalo dělat? nedělal jsi na autě něco? Výměna čehokoliv co by mohlo mít na výkon? No já bych tam zkusil dát originální filtr jako první!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 11:30

AHOJ VSEM PISU OHLEDNE TOHO SKUBANI MOTORU U miho oplika 1 6 16v kabely a svicky sem zkousel a sou v ok . myslite ze by mohl mit za vinu sportovni filtr ktery tam tedka je to skubani nez se to dostane do otacek?,neco jako kdyz se to dusi??filtr sem tam dal sportovni kuli tomu ze ted to chladi ok a teplota nepreskoci 90 tak ja nevim poradite mi lidcky|??sem zoufalejconfused smileyangry smileyangry smiley

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 12:28

Sportovní filtr má vliv na lepší chlazení???????????????

A než jsi filtr vyměnil, tak to neškubalo?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (18.01.2009 12:29)

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 12:40

PRAVE ZE TAKY NEHLEDE NA TO ZE KDYZ TAM BYL ORYGINALNI TAK TEPLOTA OBCASPRESAHOVALA 95 A TEZ SEM PAK UDELAL ROZVODY A VODNI PUMPU A TED JE VSE OK AOKORAT SE TO DUSI NEJDE TO OBCAS ZA PLYNEM

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 16:40

HONYSOPEL napsal(a):
-------------------------------------------------------
> PRAVE ZE TAKY NEHLEDE NA TO ZE KDYZ TAM BYL
> ORYGINALNI TAK TEPLOTA OBCASPRESAHOVALA 95 A TEZ
> SEM PAK UDELAL ROZVODY A VODNI PUMPU A TED JE VSE
> OK AOKORAT SE TO DUSI NEJDE TO OBCAS ZA PLYNEM

Já nevím ale děláš si z nás dobrý den? Tak já se tě ptám co jsi dělal s motorem a s tebe po x přízpěvcích vyleze, že jsi dělal rozvody! Kurňa proč to nenapíšeš hned!!?? Tak že bych typoval že ty rozvody teda asi nebudou tak dobře udělaný co!?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2009 17:46

A ja se podruhe a naposled zeptam, je neco v pameti zavad? Pokud ne, skoro bych rek, ze mas spatne nastaveny rozvody.

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2009 18:54

AHOJ VSEM CHCI SE OMLUVIT ZA PREDESLE NEDOROZUMENI RTOSKU SEM TO ZBASTLYLdrinking smileydrinking smileyangry smiley .TAK ZE TAKHLE:FILTR TAM JE TEN SPORTOVNI POUPRAVIL SEM PRIVOD VZDUCHU U NARAZNIKU A TEPLOTA MI TED NEPRELEZE 90ST.TAK ZE OK.ROZVODY SEM SI NECHAL UDELAT V ORIGO SERVISU OPELPLUS VODNI PUMPU.TAKY OK. VYMENIL SEM SVICKY PLUS KABELY A PALIVOVY FILTR A CO SE TYCE VYBLIKANI ZAVAD NIC MI NEUKAZUJE CO BY MOHLO BYT SPATNE TEZ TOTO SEM SI NECHAL UDELAT V SERVISE. ALE AUTO MI DAL PRI ZAHRATI CUKA A CUKA SI DAL..NEVIM JESTLY TADY NEKOHO Z VAS ZDE NAPADNE NAKA JINA VEC KTERA BY TO MOHLA BYT SEM NA DNE.JANAK S ASTROU NENI ZADNY JINY PROBLEM .DEKUJU ZA RADY PREDEM HONYSOPELsmileys with beer

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2009 18:59

PARDON JE TO OPEL ASTRA 16 16V ZDRAVIIM

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Viktor (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2009 19:40

v akom stave boli staré sviečky? ak sú ešte dobré tak ich tam skús vrátiť ako to pôjde s nimi

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: HONYSOPEL (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2009 17:43

AHOJKY VSEM PROBLEM VYRESEN MEL SEM HAFO VODY V NADRZI A BUHVI KDE JINDE DNESKA SME TO DELALY SELEJ DEN DAL SEM TAM NOVY SVICE KABELY A TED TO JEDE OK DIK VSEM ZA Ssmileys with beersmileys with beerhot smileyNAHU HONYSOPEL

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: simon (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2009 20:15

zdravím, mám podobný problém. Mám astru r.v 96 1.6 16v - x16xel a nedávno mi začal škubat motor. Volnoběh je ok ale jakmile se začnu rozjíždět tak mi to začne škubat.musím podotknout že mi motor papá nechutně moc oleje tak jestli to může být jen ve svíčkach a nebo jinde. Když mám nohu na plynu tak se to dusí a pak se to najednou na chvilku vzpamatuje,ale vůbec nejhorší je jízda do kopce. To si mě dá i kluk se 120kou. Minulý týden mi dělali těsnění pod ventilovým výkem,těsněni a čištění sání a vůbec se to nezlepšilo. peníze už do toho moc nechci cpát.ale měl bych s tím aspon něco udělat. Díky za každou radu, po případě upřesním info o voze.

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Filip (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 20:46

Ahoj kluci,

já má 1,8 16V a taky mi to začalo škubat. Většina servisů je na hovno, neochota a kecy a hlavně výmluvy, platíte a auto pořád škube.
Já mám údajně špatný snímač vačky, ale po výměně několik snímačů, krokového motorku a řídídí jednotky včetně kabelů, svíček se nic nezměnilo. Lambda je taky OK. Tak u mě to vypadá na závádu někde v kabelech.
V pondělí jedu za elektrikářem a snad to najde a opraví, jinak už potom to auto dávám na odpis a Opla už nebudu nikdy chtít.
Takže zkusit proměřit kabeláž mezi v motorovém prostoru a taky kolem řídící jednotky.
Mnoho zdaru...

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2009 22:16

Klidně to může být nekvalitním palivem, poškozením vstřikovacích ventilů, a dost často to bývá provozováním vozu na krátké trasy, tedy v režimu, na který není stavěný.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Rotos (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2009 14:50

Ahoj, já sem nechával dělat rozvody s pumpou a od tý doby mi ten motor škube, teda jen když sundám nohu z plynu a nechávám auto dojet na nižší otáčky cca 1800 kde pak podřazuju, dřív mi to nědělalo, moh sem auto nastartovat, rozjet, dát dvojku, sundat nohu z plynu tak by mi to nechcíplo auto by jelo samo.... teď zařadim neutral a jako by se motor dusil a trošku i občas zakolísají otáčky(1000-900ot/min)
zítra zkusim vyměnit vzduchovej filtr... nevim jestli to nebudou svíčky nebo jestli se musí seřídit předstih nebo tak něco, nejsem zrovna odborník, jen je divný že to dělá od doby kdy mi dělali ty rozvody, proto se mi ani nechce kupovat nový svíčky, pač motor do tý doby běžel perfektně a nikdy sem s motorem ani s autem neměl žádný problém až teď....
mimochodem mám Astru F combi r.v. 1997 1.4 16V 66kW

Díky za radu(y)

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: simon (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2009 22:13

problém jsem vyřešil nejlepším možným způsobem. Podal jsem inzerát a auto jsem prodal. samozřejmě jsem jsem dal vědět že je tam problém. Dostal jsem za ní 15litrů tak sháním něco jineho.

Re: SKUBANI MOTORU
Autor: Kamelot89 (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2013 10:49

Ahoj mám stejný problém přišel jsi na to v čem to bylo dík za odpověd



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **     **  **    **  **     ** 
    **        **     **     **   **  **    **   **  
    **        **     **     **    ****      ** **   
    **        **     **     **     **        ***    
    **        **     **     **     **       ** **   
    **        **     **     **     **      **   **  
    **        **      *******      **     **     ** 
Powered by Phorum.