www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
za tepla nestartuje
Autor: bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 19:14

Zdravim, na kadettovi GSi C20NE mam problem. Vim ze to tu nekolikrat je reseno, jenze jsem nenasel uspokojive reseni meho problemu. Stavalo se mi to uz od zimy ale jen obcas, ze nekdy nechtel naskocit. V poslednim tydnu vsak pravidelne. Jak¨mile je motor zahraty na provozni teplotu a chcipnu ho, nechce potom naskocit. Starter toci, ale nema ani snahu chytit. V krajních případech to pustím z kopce a chytnu přes kvalt, ale to je brutální řešení, jinak počkám. Kdyz to nechám vychladnout tak 2 hodinky, pak naskočí. V půl 8 jsem přijel, chcípl to a nechtěl naskočit. Teď (9:15) naskočil. Nechal jsem ho zahřát a zkusil startnout znova, bez úspěchu. Benzín jde, jiskra je.

Re: za tepla nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 19:38

Tak ho teplej zkus s plynem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: za tepla nestartuje
Autor: bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 20:36

zkouseli jsme vsecko, s plynem to nepomohlo, jednou jsme to startli pri zarazenem kvaltu bez spojky, jestli to nahodou v zaberu nebude mit snahu.. Nic. Nejvic nas zarazi ta nepravidelnost, kdy to nechtelo naskocit. ted je to aspon pravidelne, takze se na to snad bude dat prijit.

Re: za tepla nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.04.2009 21:12

Mě dělalo na kádovi něco podobného a měl jsem jen špatné ukostření motoru ke karosérii.Točil ale nechytil.Dělalo to jen když to bylo ohřáté.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: za tepla nestartuje
Autor: Bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 08:37

Broučku diky, to by mohlo být ono, koukal jsem na kostřící pásek od převodovky a je do 3/4 řízlý. Koupím dneska někde nový a uvidím.

Re: za tepla nestartuje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 12:33

jde tam v pohodě za staré škodovky,takže ho koupíš kdekoliv

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: za tepla nestartuje
Autor: Merlin (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 19:00

Takto sa prejavuje vadny halovy senzor na vackovom hriadely

Re: za tepla nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.04.2009 19:16

Od kdy má C20NE Hallův snímač a ještě k tomu na vačce?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: za tepla nestartuje
Autor: Merlin (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 12:06

Ak nie na vacke, tak urcite ma minimalne halovy snimac otacok na klukovom hriadely. Halove senzory su vseobecne zname ze za studena funguju a ked sa zohreju tak davaju prilis slabe impulzy.

[www.elitecat.sk]

Re: za tepla nestartuje
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 12:18

Tak ja jen pro uplnost doplnim, ze C20NE ma na klice magneticky, nikoliv halluv snimac.

Re: za tepla nestartuje
Autor: bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2009 20:05

Lidi, zatím nemůžu sehnat ten kostřící pásek, takže zatím nemám nic potvrzené, ale už mi to nenaskočí ani za studena. Ještě mě napadla jedna věc a to svíčky, jsou sice měněné na Vánoce a moc jsem toho nenajezdil, ale za kontrolu by stály. Dám průběžně vědět jak pokračuju.

Re: za tepla nestartuje
Autor: bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2009 21:22

Tak dneska jsem sehnal kostřící pásek, sice úplně jiný ale jde jen o vodič, takže by to mělo být jedno. Každopádně žádná změna. Teda až na jednu. Když jsem chtěl zkusit, jestli to není jen přechlastané a nastartovat to přes kvalt, smůla. Už to nenaskočilo ani tak. Tak doufám že jsem si tím neodrovnal něco zásadního a že to je jen postup původní závady. V pátek další pokusy. Už mám na zkoušku objednanou i řídící jednotku, zkusím ji vyměnit, pokud závadu nevyšťárám přes víkend.

Re: za tepla nestartuje
Autor: xan (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2009 16:25

ahoj mel sem upnne na chlup to sami sel sem na diagnostiku a tam me zjistili ze je spatny cidlo otacek vymenili me ho a kadak lita smiling smiley

Re: za tepla nestartuje
Autor: bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 11.05.2009 12:01

Čidlo otáček? no možný je všechno že. Každopádně už jsem si obstaral i druhou řídící jednotku na zkoučku a žádná změna. Tomu mechanikovi co se mi na to koukal se zdálo, že na svíčky jde nějak malá jiskra. Žeby špatná indučka? projevovalo by se to sníženým výkonem, špatnými starty atd? Jo jinak kadett už týden bez problému startoval, včera zas jednou se zahřátýjm motorem odmítal. Dneska jsem jel z ostravy do opavy a na 12% stoupání jsem při obsazení 2 osobami na pětku při 3000 otáčkách nemohl zrychlit. Zkoušel jsem plný plyn, půl plynu a jakoby v půlplynu zabíral o něco líp, ale stejně uboze. Pak jsem tam teda hodil čtverku s tím že to pojede líp a ono to jelo stejně. Bídně. Tatova 1,8 pasat z roku 88 s 66kW táhne o dost líp. Jdu proměřit kabely, snad tady někde najdu kolik mají mít. Dá se nějak proměřit i ta indučka a může tam být ten problém? Už mě to fakt štve, potřebuju se na to auto spolehnout..

Re: za tepla nestartuje
Autor: bombon6 (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2009 19:16

Lidi tak se to zhoršuje.. když tomu cca při 2500 otáčkách na 4 dám plyn na podlahu, jakoby se dusil.. takový divný zvuk. Když jezdím do 3/4 plynu tak je to ok, sice táhne jak stará škodovka, ale víc teď z něho dostat nemůžu..

Re: za tepla nestartuje a nejede
Autor: spiegler8 (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2012 09:40

na astře1,8 nastartuju ujedu tak kilak a jak se zehřeje už nenastartuje včem to může bejt koukal sem napalivove rele a je v poho a pumpa taky

Re: za tepla nestartuje
Autor: michal175 (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2012 10:52

opel ascona 2l za tepla nenaskočí ale motorem točí jak by bylo 20 po nulou za 20 min. chladnutí nastartuje co s tím hledal jsem to všude ale tady jsem narazil na podobný problém sice s oplem cadett ale tady mi doufám poradíte.

Re: za tepla nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2012 08:07

michal175: Jakože při ohřátém motoru jím startér pomalu protáčí a motor nechytí?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: za tepla nestartuje
Autor: michal175 (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2012 12:06

ano

Re: za tepla nestartuje
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2012 08:12

No a kostra motoru je dobrá? To je stejně na voltmetr a změřit, kde je jaký pokles napětí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  ********   ******   **     ** 
 **     **  ***   ***  **        **    **  **     ** 
 **     **  **** ****  **        **        **     ** 
 ********   ** *** **  ******    **        **     ** 
 **     **  **     **  **        **         **   **  
 **     **  **     **  **        **    **    ** **   
 ********   **     **  **         ******      ***    
Powered by Phorum.