www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2009 19:31

Bylo mi vymenene rozvody a svicky,po ujeti asi 50km kdyz motor je zahraty zacina cukat ! projevuje se to v niskych otackach a pri rozjezdu!!!! kdyz jedu kolem 30km a zrychluji tak to cuka pak nad 2.500otacek jede jak hodiny! Co se tam po......? V oplu mi nenasli zavadu a ja nevim kde hledat! Ventyl na volnobezne otacky funguje. Aspon kdyz tam jde proud tak se otaci ve vnitr klapka. Porad te ! Jinka auto je super! Dik vsem Robo

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2009 20:05

A co zkusit dát původní svíčky na zkoušku?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 07:03

svicky jsou stejne jako pred vymenou. znacka vse stejne. Mel jsem spatny zapal.kabel u 1 valce tak jsem ho vymenil zlepsilo se to ale stale cukani po zahratem motoru je

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 07:11

Menil si jen jeden kabel? To neni stastne reseni. Kdyz uz, tak se meni cela sada, je to sicher. Nikdy na nem spolehlive nepoznas, jestli je v poradku.

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 10:43

jo jen ten jeden. Jinak mi meril ostatne a ty pri jsou ok. Tak nevim docela mu verim......No kdyz tak koupim celou sadu ale je to dost prachu (kdyby to byla zavada mi to neva ale kdyz ne a ja jsem vyhodil prachy zbytecne to me nasere

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 10:46

kdyby byli kable na prd tak snad to bude delat i kdyz je to studene...ne?

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 10:48

To vis, mas V6ku a u ty je udrzba o neco drazsi. Ale s tim musi kazdy pocitat pri koupi a nebrecet potom, ze na to nema. A svickovy kabely patri do zakladni udrzby zapalovani. Nejsou dozivotni.
Mimochodem, v TESLA Blatna maji sadu na V6ku za 800Kc, tak ja uz vazne nevim za kolik by ste si to predstavovali. Mam je uz pres rok a naprosto bez problemu.

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 10:51

Kamarade, pri takovych problemech/poruchach je zakladem mit zakladni veci jako jsou filtry a zapalovaci soustava v poradku. Potom lze diagnostikovat dal.

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 10:53

Nebo je pro Tebe rozumnejsi nejdriv prehazovat zapalovaci modul (ke kterymu je opravdu fajn pristup), merit kabelaz, nechat delat diagnostiku abys stejne zjistil, ze problem je nejaka prkotina, jako treba ty kabely?
Kdyz uz jsme u toho, jak tam ty kabely jsou dlouho?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (19.05.2009 10:56)

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 11:13

Jen tak mezi náma, při jaké teplotě ti ty kabely měřil? Já jen tak, že si stěžuješ na cukání až po ujetí 50km a to už je u V6 opravdu teploučko všude. Sice mají ty kabely izolaci, která by měla odolávat teplotám, což ale neznamená, že teplotou ani nezměknou. A když jste měnili ty svíčky a tahali za ně, klidně jste mohli někde to uhlíkové vlákno narušit. Ale to jsou jen domněnky. Skutečnost může být úplně někde jinde.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

zavada na Oplu Omega 2.5 ,V6
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 11.06.2009 10:23

Pre nedavnem se mi objevila zavada na motoru a nevi to v znackovem servise kde je chyba. Pri otackach kolem 1.5-2.5tis motor vypne a to tim ze mu otacky klesnou na volnobeh. Motor bezi nepravidelne a kdyz chcete pridat tak to nereaguje. asi po 10-30 vterinach se motor chytne. Na palubce neukazuje zavadu. Nevite cim to muze byt? Tato zavada se objevuje obcas!!!!

problem s motorem 2.5V6 opel omega
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2009 06:25

mam problem ktery se objevuje obcas. Kdyz jedu a mam otacky kolem 1800-2200 tak se stava ze motor prestane reagovat co ma za nasledek ze se otacky dostanou na 600-volnobeh a nic nereaguje!!!! to znamena ze slapu na plyn pedal a nic to nedela. Po 20 vterinach nebo po vypnuti motoru a znova nastartovani zas jede ok. nevim proc to dela a v oplu mi neporadili. Na palubke zavada se neobjevuje tak ze nejde nic nacist!!! to byl jejich vysledek. dik za radu. Robo

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2009 06:48

2 Robo: tohle je typicka Lambda u V6, co popisujes.

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Robo (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2009 19:34

co jstim? co mam udelat? dik za odpoved

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2009 19:51

Pokud je to lambda sondou, bude vidět na live datech, co jí je a která to je.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: problem s motorem 2.5V6 opel omega
Autor: Dusan (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2014 21:14

Zdar kluci mam dotaz mam opel omegu uz 4 kus ale tentokrat 2.0 rv94 100kw ty predchozi byly 2.5 6v ale k problemu vimnenil jsem svicky a auto mi nechce jet jede na 3valce jak mile se auto zachreje skouseli sme tam dat spet ty stare a to same,nez sme zacli sahat do svicek vse bylo ok,ted uz nevim co stim premislim ze koupim novy kabeli od bosu stoji 500kc tu predchozi co jsem mnel tak sem mnel to same kdyz sem mnenil svicky s olejem a filtry mislim tu v 2.5 6v rv98 a stalo se mi totez v te dobe sem zajel do oplu zaplatil nakych 1600kc za napojeni na pc a zjisteni vady kdyz sem jim nahlasil ze auto zaclo cukat po vimnene svicek a oleje s kabely podotykam tak mi bylo z deleno ze to je civka vimnena s praci cca 5000kc unich ja jsem malem to nechal unich udelat ale nastesti znami mi doporucil jednoho mechosa v brne co dela v garazi auta a po visvetleni vseho co jsem vimnenil u auta mi jen rekl ani na auto nesahl ze mam jit a koupit svicky ANG cos sem udelal a nechal vimnenit a auto mozna funguje doted ale stimto si nevim rady pomuze mi nekdo co to je dela mito bratranek je sikovnej ale nevi si rady a ja uz vubec ne na ty kabely sme dosli nahodou ze sou spatny ze probiji ale i tak sme se otym byvily ze bud koupit kabeli nebo palivovy filtr a nebo je to civka nez zacnu neco kupovat poradi mi nekdo dekuji Dusan Brno

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2014 21:20

Pokud to pred vymenou jezdilo a po vymene ne, tak je to proste blbe zapojeny...

Hele kamo, udelej neco s toz cestinou, v dobre vire, ze Te chci pomoct, docet jsem to do konce a malem jsem se zblil sad smiley Tohle se vazne mnoc casto nevidi sad smiley

Re: Problem po vymene svicek a rozvodu opel omega 2.5V6
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2014 12:11

Stando, to je takova veta rozvita. Jen o trosku vice :-))))))))
Ale mas pravdu, je to hnus :-(

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********  **      **  **    **  **    ** 
 **     **  **    **  **  **  **  **   **   **   **  
 **     **      **    **  **  **  **  **    **  **   
 *********     **     **  **  **  *****     *****    
 **     **    **      **  **  **  **  **    **  **   
 **     **    **      **  **  **  **   **   **   **  
 **     **    **       ***  ***   **    **  **    ** 
Powered by Phorum.