www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: Palivové čerpadlo
Autor: Jarda163 (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2012 14:38

Pánové, tomu neuvěříte. Ze dne na den mi přestalo auto jezdit na benzin. Zjistil jsem, že při startování jde jak +, tak - na konektor čerpadla u nádrže. Čili relé (za plastem u předního sloupku, jak je pravá noha spolujezdce) v cajku. Objednal jsem tedy čerpadlo (konzultováno i se servisem, kde mi to řekli ihned).

Čerpadlo za 3300 přišlo o dva dny pozdějc. Do té doby jsem si prozíravě brzdovkou potřel šroubky upevňovacího víčka pal. čerpadla na nádrži (přístup nejlépe z kanálu, víčko je za příčníkem zadní nápravy). Takže demontáž byla v pohodě. Když jsem měl staré čerpadlo na stole, zkusil jsem pro prdel přivést napětí přímo na jeho svorky. A ono se parádně rozběhlo!!!

Po dalším měření bylo zjištěno, že +12V bylo přerušeno až v pravoúhlé průchodce na víčku do nádrže (zvenčí konektor, zevnitř dvě pájecí špičky na drátky k čerpadlu), kde jsou dva plíšky zahnuté do vinglu (jeden+ a jeden -) Plusový byl cca v místě ohybu mechanicky přerušen. Při zatažení rukou za drátek šel volně vytáhnout z průchodky. Nechápu jak mohl prasknout, když tam nejsou žádné vibrace, ani zatížení na ohyb.

Takže průchodka vyoperována, místo ní protažena kulatá bílá trojlinka licna (2,5mm2), která šla do otvoru po průchodce docela natěsno. Ta pak ještě utěsněna z obou stran speciálním tmelem na palivové nádrže. Čerpadlo jsem tedy nasadil to nové, když už jsem ho koupil. Propojil elektricky venku (byl tam jiný konektor, takže na násuvné autokonektory), zaizoloval, upevnil stahovacími páskami, aby neplandalo, utáhl 6 šroubků na víčku a je po starostech.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Kudla (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2012 12:06

Zdravím mám taky dotaz, od minulého roku mi začíná astra f 1997 cukat když se ručička ukazovatele benzínu přiblíží bílé čárce. Nevíte čím by to mohlo být? Nejní v nádrži nejaký přepínač hladiny paliva?

Re: Palivové čerpadlo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2012 12:23

Kudla:
Pokud myslíš bílou čárkou tu, co dělí žebravý oko od normálního obsahu nádrže, řekl bych, že spíš budeš mít bordel v nádrži popř. vodu. A jak dochází benzín, saje to všemožný kaly, vodu a sajrajty ze dna.
Doporučuju nádrž vypustit, popř. vypláchnout a pak dát rozhodně nový palivový filtr.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: kudla (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2012 12:55

Díky zkusím to

Palivové čerpadlo
Autor: Katarina (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2012 12:31

Prepacte pani, chcela by som poradit - mam Opel Astra G - 2.0 DTI 16. Podla vsetkeho mi odislo palivove cerpadlo. Uz by som ho aj kupila, ale kazdy chce cislo cerpadla. Udajne su na moje auto dva typy - jeden starsi a jeden novsi. Dakujem

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2012 07:21

Pozor na to Katarina , ty máš diesla .... máš vadné podavací čerpadlo (pokud tam vůbec je ) nebo vstřikovací čerpadlo ? To jsou zcela odlišné věci a stím spojená spousta starostí .



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (26.06.2012 07:22)

Re: Palivové čerpadlo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2012 10:27

Katarina: A co to dělá nebo nedělá to auto?

Re: natankoval jsem benzi do diselu a ujel 60km
Autor: chodec (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2012 16:58

natankoval jsem 25l benzinu do diselu a ujel 60km pak už jsem nanastartoval co mě může čekat?

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2012 07:37

grinning smiley Zadřené čerpadlo a výcuc peněženky.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: jarda91 (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2012 17:07

zdravicko panove a damy, mam dotaz uz si nevim rady.
Mam opel astru F 1996 1,6 16V a nemuzu nastartovat blika mi kontrolka elektroniky motoru ,mensim zjistovanim jsem nakonec zjistil ze se mi nezapina palivove cerpadlo jenze kdyz sem ho vymontoval a zkusil pripojit na prudko na baterku tak normalne slape ,pojistky jsou taky vpohode, tak sem sem si nasel schema relatek a nasel sem rele palivoveho cerpadla koupil sem nove a porad nic kontrolka blika jak splasena poradte prosim, na servis dojde az v nejhorsim... diky jarda (prosim vas jestli tahle odpoved nekde tady uz je tak se omlouvam ale nenasel sem ji nikde tak se nezlobte)

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2012 17:08

Pokud kontrolka blika pravidelne, tak je problem v imobilizeru.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: jarda91 (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2012 17:16

kdyz otocim klickem tak asi 2 vteriny sviti jenze cerpadlo nejde ani slyset ze by melo snahu rozbehnout se a pak blika pravidelne..sem stoho na prasky, pred 3 mesicema sem do toho auta vrazil 28 tisic jen do opravy podvozku a ted ani nenastartuju ...

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2012 20:27

Pokud blika behem startovani, je problem v imobilizeru, jak psal Standa. Neztratil nekdo cip z klicku? Jiny klic neni?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palivové čerpadlo
Autor: jarda 91 (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2012 09:55

a ten cip na klicku je kde ? v tom plastu ? jestli jo tak tam nic neni a druhy klicek sem ztratil pri stehovani ... pokud je to imobilizer cooz podle vas je , mam sanci to vymenit sam za novy kus nebo to mam nechat na servis? ...

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2012 12:58

Sám bez diagnostiky, nového čipu a přístupového kódu není šance.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palivové čerpadlo
Autor: jarda 91 (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2012 13:10

tak sem volal do nejblizsiho servisu a tam mi rekly ze to bude stat od 8000 do 15000 .... toz tak to asi prodam na nahradni dily

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 31.08.2012 15:20

Tak jiný servis. V Opelu chtějí za zjištění přístupového kódu 500,-. Nevím, co stojí čip, ale stačil by i použitý. A naučit ho by měl kde kdo s diagnostikou.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palivové čerpadlo
Autor: jarda 91 (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2012 06:49

diky moz za tipy po vikendu to jdu vsechno oblitat a snad to vyjde diky moc ...

Re: Palivové čerpadlo
Autor: čoko (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2013 20:19

Caute lidi, mam problem mam astru 1.4i GL je to rok 92 +- pac je to dovoz auto mi za studena jelo na 3 valce pak zahrati v klidu na 4 ale cca co 600m chciplo a musel jsem tak 4x 5x tocit klic nez zas nasalo benal a chytlo menil jsem vsechny svicky i kable z rozdelovace ted sice i za studena jede na 4 valce ale porad jako by vynechavalo cerpadlo plS HELP ME kdyz tak nejake info na levne dily na tuto astru.. a taky radu

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2013 22:36

co zkusit vymenit nejdrive filtr....

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   **     **  **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  ***   ***   **   **  
 **        **     **  **     **  **** ****    ** **   
 **        **     **  **     **  ** *** **     ***    
 **        **     **   **   **   **     **    ** **   
 **    **  **     **    ** **    **     **   **   **  
  ******   ********      ***     **     **  **     ** 
Powered by Phorum.