www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 4 z 5
Re: Palivové čerpadlo
Autor: čoko (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2013 16:02

TAK JSEM VYMENIL palivovy filtr a zdalo se to byt GOOD ale po dvou dnech mi to zase chcipa sice to neni tak strasne ale proste to chcipa potreboval bych poradit co je to pod zadnima sedackama v zadu v kabine vozu a co je zespod v nadrzi pod autem obe veci vypoadaji jako cerpadla nechapu jak to funguje dik moc

Re: Palivové čerpadlo
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2013 16:18

Přístup k čerpadlu je z interiéru, po vyjmutí zadních sedaček je tam kulatý platový dekl. Ten vypadá a to pod ním je čerpadlo. To co je vidět na nádrži ze spodní strany je plovák pro ukazatel na přístrojovce.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Scary89 (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2013 18:22

Ahojte, mam astru f 94 C16NZ a chci se zeptat, jak zjistim jakej druh pal. cerpadla mam jestli ten co je v nadrzi nebo ten co je venku u nadrze. protoze si myslim ze je ko, kdyz sundam hadice ze skrtici klapky tak tam nejde benzin ani pri otoceni klicku a ani pri toceni motoru, kdyz toci motor blika kontrolka motoru. Prosím poradte

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 02.04.2013 18:25

Mas ho v nadrzi... A co pamet zavad?

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.04.2013 18:46

Benzín nejde, protože ho blokuje imobilizér. Proto taky bliká ta kontrolka. V naprosté většině se to stene, když se rozloupne klíček a ztratí čip k imobilizéru.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 08:58

caute ludia..chcem sa len na nieco opytat lebo mam v tom zmatok ..mam gsi c20ne...od zadu od cerpadla ide hadicka a aj z nadrze ide hadicka k motoru..konkretne k palivovej rampe..ale mam v tom chaos..pretoze hadicka privodu paliva by mala ist najskor do regulatoru tlaku a az potom cez rampu k vstrekom nie ?? lebo tu ide najskor privod k vstrekom a potom cez regulator naspet do nadrze...nedava to proste zmysel..naco by regulator mal tlacit benzin do nadrze ? grinning smiley vcera som menil vstreky a neslo mi to do hlavy preco to je takto..nevie niekto???

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 10:45

Ze saciho kose jde hadice do cerpadla (vedle nadrze), pokracuje do tlumice vybraci, filtr a trubickou pod prahem k motoru. Tam prechazi trubicka na hadici, ktera jde do vstrikovaci listy, na jejiz konci je regulator tlaku paliva. Z toho uz jde vracecka zpatky do nadrze. Zase hadickou a prechazi do trubicky pod prahem.
Regulator musi byt logicky az za vstrikama.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 11:41

nema niekto schemu ?

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 15:11

Tak jinak...

Pises:
"caute ludia..chcem sa len na nieco opytat lebo mam v tom zmatok ..mam gsi c20ne...od zadu od cerpadla ide hadicka a aj z nadrze ide hadicka k motoru.."

Ano, od cerpadla jde skutecne hadice do motoru do vstrikovaci listy.
Z nadrze do motoru hadicka nevede, jen z motoru do nadrze (k plovaku) - to je vracecka.

"konkretne k palivovej rampe..ale mam v tom chaos..pretoze hadicka privodu paliva by mala ist najskor do regulatoru tlaku a az potom cez rampu k vstrekom nie ??"

Nie
Nejdriv do vstrikovaci listy, na jejiz konci je regulator ovladany podtlakem a prepousti prebytecny benzin zpet do nadrze. To je ta hadice do nadrze k plovaku.

" lebo tu ide najskor privod k vstrekom a potom cez regulator naspet do nadrze...nedava to proste zmysel..naco by regulator mal tlacit benzin do nadrze ?"

Regulator do nadrze nic netlaci, jen prepousti prebytek paliva zpet.

Logicky - proc by byl regulator paliva pred vstrikama, kdyz na vstrikach se cast tlaku ztraci v zavislosti na otackach motoru - otvirani vstriku.

To by to ve vysokejch otackach nejelo, protoze by se ztracel tlak.

Pokud je az na konci vstriku, drzi za kazde situace ve vstrikovaci liste - na vstrikach - stejny tlak (kdyz pominu podtlakovou regulaci, o tu nam ted nejde).

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 21:06

dakujem uz v tom mam jasno smiling smiley inak ma nejaky vyznam ten regulator tlaku co sa predava na nete?? taky univerzalny s budikom

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 21:45

Pokud zvetsis tlak ve vstrikach, protece jimi za stejny cas vetsi mnozstvi paliva, tim padem to bude vic zrat a lip to pojede.. Ovsem jen za predpokladu, ze do toho nebude kecat lambda sonda.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 21:57

nemam tam lambdu a ani otvor na nu

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2013 22:00

Potom nemas C20NE smiling smiley

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Tibor (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2013 08:05

tak mam asi 20ne ..ta nemala lambdu ?

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2013 08:58

co máš na bloku mototoru, prosimtě ...

Re: Palivové čerpadlo
Autor: ttt (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2013 18:27

do palivového čerpadla nejde benzín - opel vectra 1997 co mam delat poradte

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2013 21:22

A na to si prisel jak, kdyz palivove cerpadlo je v nadrzi?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (25.07.2013 21:23)

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Miroslav Matěcha (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2013 17:57

Ahoj, opel astra f sedan rv.1995 1,6 benzin
nechal jsem nastartováno a chcíplo mi to, když jsem chtěl nastartovat znovu už mi to nenaskočilo. Vyměnil jsem indučku, svíčky hází jiskru. Vytáhl jsem i benzinové čerpadlo. To taky přímo na baterku sviští. Proud do čerpadla jde při startu. U klapky jsem si odpojil benzinové hadičky abych zjistil zda jde opravdu benzin do motoru. Ano jde. Stále mi nechce naskočit. Jen točí a točí. Kde bych mohl hledat závadu ? Všechny pojistky jsou ok. Já už fakt nevím. Děkuji za odpověď

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.09.2013 20:25

Typ motoru???

Predpokladam, ze zapalovaci modul v rozdelovaci, pokud je to C16NZ.

Re: Palivové čerpadlo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2013 10:31

Taky treba rozvodovy remen.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 4 z 5


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         ******   **    **  **      **   ******   
 **        **    **   **  **   **  **  **  **    **  
 **        **          ****    **  **  **  **        
 **        **           **     **  **  **  **   **** 
 **        **           **     **  **  **  **    **  
 **        **    **     **     **  **  **  **    **  
 ********   ******      **      ***  ***    ******   
Powered by Phorum.