www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
seřízení ventilů
Autor: Joža (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 16:32

Dobrý den,
mám kadetta 16i 55kw. Motor má nepravidelný chod. Zjistil jsem, že jde pouze na tři válce.Svíčkou, ani kabelem to není. Je to nízkou kompresí, která je měřitelná po odšroubování svíčky. V podstatě se může jednat o podpálený ventil, nebo neseřízený ventil. Zajímalo by mne, zda ventily jdou nějakým způsobem seřídit, protože nevím, jak ten vačkový hřídel funguje, popř. zdali je to podobné jako u žigulíka. Byl bych hrozně rád, kdyby mi někdo poradil, nebo alepoň poslal odkaz na nákres, nebo nákres vačky. Děkuji za případnou odpověď....

Re: seřízení ventilů
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 16:48

ventily se neseřizují, pokud bys použil vyhledávání,tak to zjistíš. Jsou tam hydroštely.Jaké jsou tlaky v jednotlivých válcích? Svíčka pálí když je mimo válec?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: seřízení ventilů
Autor: Joža (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 17:24

Svíčka je v pořádku,
ten píst má nulovou kompresi, to jsme se sousedem měřily. Ostatní mají přes osm atmosfér. Motor jakoby štěká do výfuku. Ke všemu ten motor spotřebovává olej- zhruba asi 1l na 500km. Je už měněný. Potřeboval bych vědět, co s tím vlastně mám dělat, protože sám si to neopravím. nemám na to vybavení.Nevíš na kolik tak vyjde oprava?

Re: seřízení ventilů
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 18:05

pokud nemá kompresi,tak je určitě podpálený,nebo zadřený ventil.Nebo zapečený kroužky. Takže sundat hlavu a uvidíš co se tam stalo. A cena podle míry poškození,ale to Ti nejsem schopný říct.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: seřízení ventilů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 19:03

Pokud ma motor na valci nulovou kompresi, muze bejt kouslej, nebo ohnutej ventil.
Pri zapecenych krouzcich by tam jakasi mala komprese asi byla. Kazdopadne pokud to zere ojel, bude problem na pistu.
V kazdem pripade bych zacal sundanim hlavy, to mnohe napovi.
Co se tyka cen nahradnich dilu, tak ventil cca 300kc, tesneni pod hlavu cca 600kc. Srouby do hlavy, sada cca 800kc.
Nepocitam pripadne srovnani hlavy a zabrouseni sedel ventilu.
Pist vyjde na cca 2000kc, sada krouzku na jeden pist cca 400kc.
Prace v servise - hodne, lepsi to tam nedavat.
Navod na vymenu gufer na ventilech rekne vic.
[www.kadett.cz]

Re: seřízení ventilů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 19:28

Joža:
Otázka je, jestli spíš nekoupit jiný C16NZ za pár kaček...těch všude je...

Re: seřízení ventilů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 19:40

Jardo mas samozrejme pravdu, otazka je, jak dlouho si pan jeste hodla tohle auto nechat. Pokud s nim chce jeste par let jezdit, sel bych ja osobne do tehle opravy, jelikoz bych vedel ze ten motor je v cajku.
Ale uznavam, ze pokud by si to mel nekde nechavat delat, je lepsi prehodit cely funkcni motor.

Re: seřízení ventilů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2009 20:59

Pokud jste se sousedem byli schopni změřit tlaky, zkuste do toho válce pustit vzduch a uvidíte kudy to fičí. Jestli do sání, do bloku, nebo výfuku. Samozřejmě si podle palce rozdělovače nastavte motor tak, aby ten špatný válec byl na pálení.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: seřízení ventilů
Autor: Joža (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 06:24

Děkuji moc za odpovědi,
ten motor byl už jednou měněnej, stálo to 15 000, což je dost. Napadlo mne, jestli by tam šel motor z astry, nevíte o tom někdo. Dával se tam také c16nz?

Re: seřízení ventilů
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 06:50

Aano daval se i do Astry a pasoval by. smoking smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: seřízení ventilů
Autor: Vlada (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 12:34

Když si spočítáš, co by stála oprava motoru včetně montáže v servisu, tak se nedoplatíš a tato investice se nikdy nevrátí, protože bude vyšší než cena auta. Motory C16NZ se montovaly do Kadeta i Aster F, protože jsem měl Astru r.v.1992 která navazovala na Kadeta. Tenhle motor jsem měnil v mé Astře F v prosinci, mám ho ještě doma, má sice najeto kolem 200 000 km, spotřeba oleje byla cca 0,75 l/1000 km, ale výměnu jsem dělal proto, že si myslím, že víc vyteklo oleje přes špatné těsnění olejové vany, protože tuhost těchto van u těchto motorů z tohoto roku výroby byla dost špatná a tu by bylo lepší před montáží nového těsnění vyměnit. Ale určitě se dá sehnat i lepší motor než mám já na internetu kolem 3000 Kč - já jsem sehnal motor, který měl najeto 80 000 km. Pokud chceš případně další info, možno na vladaha@seznam.cz.

Re: seřízení ventilů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2009 13:30

C16NZ vyndaný z nějakého auta na rozebrání stojí běžně kolem 1000-1500...
A kupovat motor, který byl zaručeně před 20tis. km po GO za 5000 a víc smoking smiley...
Ale fakt nejdřív sundej palici a mrkni co je špatně...třeba ti jen praskla pružina od ventilu - vyměníš jí a jezdíš dál...
Rozhodně 15000 za výměnu motoru je zlodějna (pokud někdo opravdu motor nezgenerálkoval)....



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (27.07.2009 13:31)

Re: seřízení ventilů
Autor: Joža (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 19:55

Pánové děkuji moc,
to auto mám docelá rád. Je to moje první. Vůbec si nemyslím, že jsou to špatná auta. Je to 91. Skoro si myslím, že je to lepší než první astry, ale dneska je to už passé.

Re: seřízení ventilů
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2009 04:33

první Astry? spíš poslední co vyráběli všude možně a kvalita šla k čertu!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: seřízení ventilů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2009 10:02

Gizmo:
Hih, já myslím, že v téhle době je to už docela jedno smiling bouncing smiley...
Ty první s kvalitnější výrobou už zacházejí na zub času stejně, jako ty novější, méně kvalitnější...
A tak nějak v téhle době zvoní hrana všem Kadettům E, Astrám F, Vectrám A (i dost Béčkům), Omegám A a Calibrám, o Corsách A ani nemluvě...prostě jsou to vesměs plusmínus 15ti a víceletý auta a jsou už prostě za svou předpokládanou životností sad smileysad smileysad smiley...

Re: seřízení ventilů
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2009 10:08

jj pravda, i když nepříjemná smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

umístění termostatu opel omega 2,5 X25XE
Autor: motylek2k (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2011 19:46

Zdravím marně hledám kde je termostat na chlazení u opel omega 2.5 6V benzín.asi se mi seká někdy propustí někdy se to vaří asi by potřeboval vyměnit.Poradí někdo?

Re: seřízení ventilů
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2011 20:08

A proč to píšeš sem????
Najdeš ho mezi hlavama u řemenic.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: seřízení ventilů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2011 20:19

Je mezi hlavama u rozvodu, ale priprav se na to, ze je to docela pakarna ho vyndat smiling smiley

rozvody
Autor: petra (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2012 12:41

Nazdar.Dělal jsem těsněni pod hlavu a rozvody tetka mi to nejde nastartovat.Nemam ve svičkach žadnou jiskru pomoc.Děkuju za dobrou radu.Astra 1.6 r.v.1995

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   **    **  **     **  **      ** 
 **        **     **   **  **   **     **  **  **  ** 
 **        **     **    ****    **     **  **  **  ** 
 **        ********      **     *********  **  **  ** 
 **        **            **     **     **  **  **  ** 
 **        **            **     **     **  **  **  ** 
 ********  **            **     **     **   ***  ***  
Powered by Phorum.