www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2010 16:03

Tak to bude sranda shanet no :-(, tak dekuji :-), jinak jsem zapomel napsat že ta cívka je v pořádku, jiskrila při zapojení přímo. Zapalovací modul jsem vyndal a budu teda shánět druhý, i tu váhu vzduchu.

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbyněk (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2010 16:46

Takže sranda chlapi, jak jsem to auto kupoval, proste melo to byt 18E , ale kdyz jsem se koukal na ten motor je tam napsano C18NZ, takze ted me asi ten borec vydu... protoze papiry a vsechno jsou na 18E, ale na motoru je C18NZ. Netusim ted jestli to může být třeba zaměněnou hlavou , pokud teda sedi na to hlava z jiného motoru, protože jestli je to tak, tak jsem celou dobu sháněl špatné díly a papíry mám na jiné auto no super. Prosím o nějaké poznávací znamení tohodle motoru.

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2010 19:12

Typ je na bloku a ne na hlavě. Pokud máš tedy na bloku C18NZ, zbytek může být 18E. C18NZ je myslím jednobodové vstřikování. Ale každopádně s tím neprojdeš evidenčkou a STK.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 12.04.2010 10:33

Ještě zkusím přiložit foto mojeho kadetta, motoru, pokud by někdo z vás z fotografie poznal o jaký typ se stoprocentně jedná byl bych vděčný abych mohl kupovat konečně tu váhu vzduchu a zapalovací modul, děkuji
foto je tady:
[photo.uloziste.com]

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 14:55

Řekl bych 18E bez digiplexu, C18NZ to určitě neni, to je jednobod. Buď to může být spodek z C18NZ, nebo to mohl mít někdo na papírech od C18NZ a překlepal tedy číslo a typ. Jinak bych tu asi měl váhu na 18E, tak kdyžtak pošli sz, mohl bych ti jí půjčit, případně by byla k mání kdyby byla KO. Ale jako první bych zkusil zapalovací modul.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 17:25

no po ohledání tve fotky:

Elektrika se zdá jako 18E, ale 18E nemělo vačkovou skřín jako C18NZ a C2ONE... u 18E byl odvod výparu olejeové vany zkrz blok a hlavu a ne mimo do vačkové skříně :-) jao je tomu u tebe.... včetně vývodu výpar oleje vedle měrky olej... u 18E je záslepka..

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 17:58

U víka ventilů na 18E je nálevka olej ena druhé straně.

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 19:08

Jeje :-( takže teď jsem v pasti, takže nikdo neví co je to za motor, a jaké díly na to tím pádem mám shánět, myslím na který typ. Nepomohla by fotografie z jiného úhlu?? případně jiné části motoru????

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 19:35

MNo tak toho odvětrání jsem si nevšimnul, ale zbytek je 18E...ale jak jsem psal, může to být složenina z C18NZ a 18E. Ale zas bych nevěřil na 100% tomu že nalévání a odvětrání musí být vždy provedeno stejně. Je to jinak i na motoru C16NZ- jak se jim to zrovna hodilo. Ale na to nikdo stejně nepřijde dokud nerozhodí motor a nekoukne na vačku, kliku, písty a setrvák... Elektrika vypadá jako 18E bez digiplexu, což je klíčové.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 20:04

No to je tak když člověk kupuje zajíce v pytli a pak neví co vlastně koupil, prostě při prvnim pohledu a prozkoumání motoru jsem nebyl takovy znalec opelu na to abych poznal že je to nějaká složenina. No takže nezvýbá nic než metoda pokusu a omylu, sehnat zapalovaci modul na 18E a vahu vzduchu a uvidime no, snad to z 18E bude pasovat.

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 13.04.2010 20:50

zbynce:
No, ja si myslim, že pro tebe bude nejjednodušší koupit za pár šlupek nějakého 1.8kadetta s 18E motorem a normálně to tam přehodit se všim všudy. Stejně když máš na bloku C18NZ a v papírech 18E nejde s tim porádně jezdit - pak ti to někdo zkontroluje (na STK, při nehodě nebo jenom obyčejný policajti při běžný kontrole - už se mi to osobně s mojim kadettem 1.8GSi stalo - kontrolovali typ motoru a VIN - všechny tyhle údaje si vyjedou v tom terminále, co mají v autě) a budeš v hajzlíčku...
A když to v tom autě bude všechno fungovat bude to fungovat pak i u tebe...

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: polak64 (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 06:38

Můj nazor na ten motor že spodek bude asi C18NZ a hlava vačka sání z C20NE,elektrika z 18E , indučka tam je z jednobodu coz by nejak fungovat mělo ,a co třeba pokud je na škrtíci klapce místo spínače vonhoběhu a max zátěže,je potenciometr ,přebere si to jednotka ?mě jen tak napadlo a další u 18E na tělese škrtíci klapky obtokovej kanál kterým se šteluje volnoběh, a z 18E ten bimetalovej volnoběžnj venil ,kterym ten vzduch kolem škrtíci klapky asi nenehradí (nevim do jaký miry se sním da štelovat )

dělník: Škoda Octavia combi 1.9 Tdi 4x4
mazlík: Kadett C18NZ ...velice pomalá reinkarnace na 20SEH Gsi Lexmaul
Astra F 2.0 16v GSI [picasaweb.google.com]

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 13:14

Takze nahradni dily, v mém případě teda ten zapalovací modul na ten můj motor mám vzít z 18E???? Jo a co se tyce přehození toho motoru, bylo by to teda jenom kus za kus, žádné změny by to nevyžadovalo???

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 14.04.2010 17:23

polak64: Máš pravdu...sání je určitě z C20NE...teďka koukám na vstřiky a jsou tam vstřiky bez domečků (C20NE), vstřikovací lišta z C20NE, klapka je taky jako na C20NE- má snímač vzadu a ovládání klapky zepředu (18E to má obráceně). Z 18E je elektrika, rozdělovač, váha, ventil volnoběhu (který je jinak u 18E napojen od hadice co vede od váhy, zatímco zde je napojen z přípojky na klapce která je z C20NE), navíc teď koukam že u termostatu má v místě obvyklém pro čidlo teploty napojenou hadici vedoucí do klapky (patrně ohřev klapky).
Pokud to tedy má sání z C20NE tak to má i hlavu z C20NE, jelikož sání z C20NE na hlavu 18E prostě nepasuje...jinak spínač na klapce má C20NE s ML4.1, zatímco s 1.5 má potenciometr, záleží odkud to kdo vzal.

Další z variant je, že to je nějakej motor kterej jsme ještě nikdo neviděl a má překlepaný čísla.

Proboha co je to za hybrid?

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Prosba o foto motoru kadett 1,8 gsi
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2010 17:04

Dobře teda, tak to napíšu tady, napsal jsem to jako nové téma ale nějak mi to nebylo dovoleno tak píšu tady. Zdravím chlapi, jsem už se svým kaďourem opravdu zoufalý zkoušel jsem co šlo, auto bylo v servisu a na nic nepřišli a pořád nejde jiskra, přestala z ničeho nic po zimě. Sháním někoho kdo by mi za menší úplatu a uhrazení nákladů spojených s poštovným vyzkoušel na svém funkčním 18E některé součástky( např řídící jednotku, zapal. modul, cívku, možná i rozdělovač a jedno relátko) Jsem opravdu zoufalý a nevidím jinou možnost než takhle, na ceně za to že mi to odzkoušíte a dáte vědět se dohodnem určitě) Auto pořád stojí a nevím jak jinak to vyzkoušet než na funkčním autě, at nemusím kupovat každou součástku zvlášt a v konečném výsledku zjistím že jsem nakoupil zbytečně některé věci. Kdyby se nějaká taková hodná duše našla, byl bych jí velice vděčný, a to bud finančně za práci případně v tekuté formě pokud by ji preferoval :-D. Tak zatím moc děkuju.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********   **     **  **        ******** 
 **    **  **     **  **     **  **           **    
 **        **     **  **     **  **           **    
 **        ********   **     **  **           **    
 **        **         **     **  **           **    
 **    **  **         **     **  **           **    
  ******   **          *******   ********     **    
Powered by Phorum.