www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Teni (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2010 18:51

Mam Astru F a problem je v tom,ze studeny motor spatne chyta v teplym pocasi..cca nad 15 sutpnu. Chytne jakoby na 3 valce (s plynem i bez plynu) a chvilku trva nez se srovna,pak uz problem neni. Mam novy vzduchovy filtr,kabely,benzinovej filtr,svicky,cidlo chladici kapaliny,krokovej motorek ok.Zmenil sem pumpu,nalil pripravek proti vode,cistic vstriku a porad bez uspechu. Teply motor chyta super,studeny za studenyho pocasi taky super i kdyz stoji treba 3 dny...jen proste studeny motor v teplym pocasi ma problem uz treba po 6ti hodinach v praci.Jednotka chybu nehlasi. Volnobeh ok,jinak nechcipa. Hadice kontrolovany. Uz nevim kam se pohnout a co ovlivnuje teplejsi pocasi natolik ze blbe chyta sad smiley

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Teni (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2010 18:53

Jeste doplnim ze mam 2 moduly zapalovani a novou civku ve kterych problem neni. Kabely a kontakty jsem se snazil procistit. Ukostreni je OK.

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.04.2010 20:38

Nějak jsem přehlédl o jakém motoru a v jakém voze se bavíme.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Teni (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2010 05:11

Ahoj,jde o C14NZ 44kw.

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Teni (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2010 14:30

Dostal sem tip,ze to muze delat podpaleny ventil,je to mozny???

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2010 14:22

Tlaky v válcích byly měřeny?

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Teni (IP zapsáno)
Datum: 12.05.2010 14:52

Tlaky zmereny,vsechny stejne 11. Svicky palej taky vsechny stejne a dobre. V motoru to nejspis teda nebude :-(

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: efko16 (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2010 08:03

zkus zkontrolovat tu vrapovanou hadici mezi vzduchovým filtrem a potrubím aby nebyla ze spodu tržená

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Žluťásek (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2010 09:03

Ahojky, já mám podobný problém jen na X16XEL, mi to sice chytne, záhy to skoro chcípne, pak se to zvedne a to mi tak udělá 3x, pak to bez problému drží a nemám žádný problém. Volnoběh drží skvěle, dělá mi to jen v zimě. Také jsem to povyměňovala, jen nebylo měněné palivové čerpadlo. Něko mi řekl, že by mohl být problém v klapce sání, tu čistíme pravidelně, ale asi to nestačí....
Díky moc za radu....

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2010 11:08

Asi bych ze zvyku u tohoto motoru zaslepil EGR ventil.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Žluťásek (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2010 11:59

To jsme čistili na jaře, dělám to každý rok, když teplota klesne pod cca 12°C tak to přestane. Když tomu po nastartování kapku přidám plyn, tak se to obvykle pak chytne a drží, jen doufám, že to není špatně...

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2010 16:06

Jakou ze hadici mas namysli?


efko16 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zkus zkontrolovat tu vrapovanou hadici mezi
> vzduchovým filtrem a potrubím aby nebyla ze spodu
> tržená

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: OndraX16SZ (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2010 05:26

Ahoj lidi. Potřeboval bych vědět, jestli motor X16SZ má taky ten EGR ventil. Na sacím potrubí něco je ( takový válec), ale žádná hadička do toho nevede, jenom štekr s kabely... Jinak mi auto taky špatně startuje, ale jenom někdy, jednou mi dokonce při rozjezdu z ničeho nic zdechnulo, začlo to dělat asi 7 dní potom, co jsem koupil sportovní vložku filtru.... možná to budou jenom svíčky.Díky za radu!

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2010 07:21

Ano, to je EGR ventil. X16SZ uz ma elektronicky rizeny.

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: OndraX16SZ (IP zapsáno)
Datum: 12.08.2010 16:37

Moc díky za info. Koupil jsem nové svíčky, chod motoru se zlepšil, ale po nastartování se párkrát ,,dost,, zaklepe, po cca 30s je vše ok. Možná, že za to taky tak trochu muže výfuk? Ten můj je už hodněkrát zavařovaný, po nastartování docela divně bublá... plyny z něj nejdou rovnoměrně ale jakoby nárazově. Možná to může být krokový motorek, kdo ví...

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: OndraX16SZ (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 08:27

Měl bych ještě jeden dotaz ohledně toho EGR ventilu. Když má teda motor X16SZ elektronicky řízený ventil, tak jak se výfukové plyny dostanou zpátky do sání, když to ventilu nevede žádná hadička z výfuku??? EGR ventil má pouze kabelovou přípojku. Díky za objasnění.

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 10:05

Kdybys EGR sundal tak uvidis, ze do nej vedou zespoda dva ka.naly. Jeden od vyfukovych ka.nalu a druhy do sani. Vsechno je to vedeno v tom hlinikovem odlitku co tvori sani. Takhle na venek nic nepoznas.

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2010 10:14

Standa:
Proč by to sundával a mazal si ruce, když se může jednoduše zeptatsmoking smiley...

PřevodovkaASTRA16 F
Autor: efko16 (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2010 21:34

Zdravím Vas poradte mi prosím koupil jsem ASTRU F a na rychlostce nemohu najít kontrolní šroub hladiny oleje . je možné že by to nějaký typ neměl
Díky efko16

Re: Teply pocasi a studeny motor = spatny start
Autor: LukasH (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2011 11:02

Zdravím, jeden dotaz k tématu. Nedávno jsem předělal X16SZR na LPG, první týden ok, po čase problém. Ráno nastartuje na benzín a jede, ale jakmile stojí auto v práci na slunku, odpoledne do něj sednu tak to je jak "mámo ty neumíš jezdit". Svíčky byly jiné, teď jsou nové GM. Vyčistil jsem ten kentus v hadici od motoru do žaby, celý vzduchový filtr i s krabicí a žábu. Ohmetrem jsem měřil čidlo teploty, je v mezích. Palivovej filtr má 20.000 od výměny.
Prostě odpoledne v hicu (nad 20°C) dojdu k autu, startuju, naskočí, pak začne kolísat volnoběh. Přidám plyn se spojkou se rozjíždím, ale automaticky jakoby šel proti mě a stahuje otáčky do chcípnutí. Musím ho točit přes 3000ot.. Když se podaří rozjet tak po vypnutí spojky to skáče jak nějaká holka v autoškole. Jak se pohne ručička teploměru z "modrýho" tak je po problému a pak přepínám na LPG, pak už problém není ani když auto stojí, jen nesmí moc vychaldnout. Vždy před vypnutím motoru přepnu na benzín aby se LPG "vyjel". Byl jsem měnit olej u servisáka a akorát to pak udělalo protože olej byl studený, no řekl ať vyčistím EGR, stalo se, problém se startem v hicu zůstal.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **     **  **     **   *******  
 **        **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **        **  **    **     **  **     **  **     ** 
 ******    *****     **     **  **     **   ******** 
 **        **  **     **   **   **     **         ** 
 **        **   **     ** **    **     **  **     ** 
 ********  **    **     ***      *******    *******  
Powered by Phorum.