www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2011 15:10

No nic moc v tom nehledám ale tohle je sistém na hovno když kvůli tomu rozeberu polovinu auta tak nevim hodinu práce určitě jen to vyndání z tím přístupem co tam je děs na tenhle blbej vynález ptřebuju hodinu a škodovek od100-do felicie v jednom člověku mi na to stačilo 15minut.
Ale už sem to vyndal tak díky za pomoc ale sem tedy nasranej fest

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2011 11:51

Zdravím tak kladku sem sice za velkých problémů sehnal do toho motoru co mám ale narazil sem na další problém nemůžu sehnat klínový řemen namá někdo číslo nebo technické data který tam mám být to co mi daly v auto kelly tam nejde a to je ze všim u nich do té astry co mám podle T.P To je opl astra 1.6i X16 SZ 55KW
No a vše co sem do ni chtěl do ní v kelly tak sem buď jim musel dojit oryginal a nebo sehnat číslo nebo data to co mi prodaly dnes je dlouhý než ten co sem vyndal moc díky mám tam tohle uložení viz příloha

Přílohy: (354.9KB)  
Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 15.01.2011 23:07

No a kolikátka je ten, co Ti prodali? Přinejhorším lze vzít provázek, omotat místo řemenu, změřit a odpočítat něco vzhledem k tomu, že bys měřil s napínací kladkou na max. Je to orientační měření samozřejmě. Jak koukám, pokud máš servo, měl by to být nějaký 6PK1462, 6PK1463.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Vendys (15.01.2011 23:10)

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Michael (IP zapsáno)
Datum: 16.01.2011 08:08

prodal mi tenhle kod SR 6PK1725 je to od starline a vím proč ten kradší tam neměly tak já mám venku už ten původní tak vezmu míru podle něj ale tady je to kelly děs to je pokaždé moc Díky

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2011 08:15

2 Standa: trivialni? Se podivej na jiné motory! Tohle vymyslel opravdu řádný blb! Mám x16szr se servem, klimou a mezi tím záhadně strčeným napínákem a přístup k tomu všemu je přímo žalostný. Rukama mě prošlo několik Opelů ovšem tato konstrukce u mě momentálně "vede" v žebříčku zhovadilostí. pardon za slovník, ale musel sem si ulevit...

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2011 08:23

Biggi a co VeBe s 2,5 V6? grinning smiley

Ale jo, kdyz vezmu, jak byl C16NZ jednoduchej motor, tak ho predelanim na X16SZ(R) dokazali neskutecne zkomplikovat.

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2015 20:02

budu asi taky muset vyměnit napínací kladku drážkového řemene na X16SZR (někdy je dost slyšet ložisko), koukal jsem že se asi dá vyměnit samotná rolnaby asi měla jít vyměnit samotná rolna pokud je to ona
[www.autokseft.cz]
měníte jen tu rolnu nebo celý komplet?



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil sr71 (28.07.2015 20:03)

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2015 20:24

Pokud jdou vymenit jen loziska, tak staci ty. Jinak jen rolnu, nema cenu kupovat celej hlinikovej bazmek smiling smiley

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2015 20:56

ok, díky to jsem chtěl slyšetsmiling smiley
ještě jsem zvědavý jak se u X16SZR na ten šroub rolny dostanu, je tam hrozně úzký prostor a zvrchu i zespoda je to k rolně dost daleko, je na to nějaký osvědčený postup aniž bych musel rozebírat "půl auta"?

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2015 21:04

Nevim presne jak na tomhle motoru, ale vetsinou se tam dostanes plochym klicem. Nejlepsi je racnovy. Horsi nez na V6ce ve VeBe to nebude smiling smiley

Re: výměna napinací a vodící kladky u klínového řemene u opla astry f 97,16i
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2015 06:45

Tak jsem sundal drážkový řemen (po demontáži filtrboxu to celkem jde). Zkoušel jsem pak rolnu kladky jak se točí na volno a nepřipadá mi že by ložisko v ní mělo být špatné. Ale řemeni.ce kompresoru klimy mi dělá takový šustivý zvuk při otážení rukou - pouze při točení řemenicí, pokud točím celým kompresorem (jako když sepne spojka klimy) tak je to dobré. Zní to jako kdyby byla např rez mezi řemenicí a tou vnější částí řemeni.ce která se netočí když není klima zaplá. (potvrdit že to dělá tohle zapnutím klimy nemůžu, protože mi nefunguje - není chladivo)
Když jsem měl dole řemen chtěl jsem sundat tu rolnu abych se na ní podíval "na stole", ale nepochopil jsem jak to sundat - na rolně je šroub (na klíč 15mm) který nejde celý vyšroubovat protože se vyšroubováním opírá hlava o držák motoru. Takže jsem to chtěl zkusit celé i s napínákem - horní šroub jde v pohodě, ale ke spodnímu se nedokážu dostat, vadí tam zas ten držák motoru (a zboku zas čerpadlo serva). I když tu rolnu asi nakonec nebudu muset měnit tak by mě docela zajímalo jak se vyndává. A co ten kompresor je to nějak rizikové s tím jezdit když to takhle někdy je slyšet?
přikládám foto jak to tam vypadá

a to nemluvím o tom že při výměně řemenu je nutné odšroubovat silentblok motoru :-(



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil sr71 (31.07.2015 06:51)

Přílohy: IMG_9733.jpg (442.7KB)  
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   ********   ********  **        
 **     **  **     **  **     **  **        **    **  
 **     **  **     **  **     **  **        **    **  
 ********   ********   ********   ******    **    **  
 **     **  **         **         **        ********* 
 **     **  **         **         **              **  
 ********   **         **         ********        **  
Powered by Phorum.