www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Servočerpadlo
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 20:10

Zdravíčko, něco mě píská v motoru, můj názor je že to je servo čerpadlo, ale nejsem si jistej zde : [www.edisk.cz] je pár videi s toho jak jsme blby v garáži a chtěl bych se zeptat na váš názor co by to mohlo být. děkuji za odpověď ( komentáře nevnímejte smiling smiley)

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Servočerpadlo
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 20:16

na řízení jsem začal pozorovat vůli a při vyšších otáčkách je řízení "měkkčí"

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Servočerpadlo
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 20:16

Videa se mi nechce stahovat, ale pokud máš podezření na servo, tak sundaj řemen a nastartuj to bez serva winking smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Servočerpadlo
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 20:22

jo, tak to bych asi mohl vyzkoušet, ale nejsem si přesně jistej kde to servo je uložený, řekl bych že to bude na d vodní pumpou ale nevím...

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Servočerpadlo
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2010 21:10

Mělo by to být pořád stejný. Takže servo by mělo být našroubované z přední starny motoru na levé straně (při pohledu od předku auta). Pohání ho klínový řemen, s rozvodama a vodní pumpou nemá nic společného winking smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Servočerpadlo
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2010 13:05

Pratele, potreboval bych dolit trochu oleje do serva. Vim, kde se to leje a co se tam leje, ale nevim presne co tam mam. Mel by tam byt DEXRON ale nevim jaka verze
(vim, ze je II, III a VI). Da se to nejak zjistit (napr. podle farby toho oleje), nebo je to jedno jaky DEXRON tam doleju. Nechce se mi totiz kvuli tomu kompletne menit olej v servu. Dekuji.


Weki, Astra F Caravan X16XEL

Re: Servočerpadlo
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2010 16:49

Stejně musíš koupit 1L tak co? vylij starý, nalij 1L nového a neřeš to... Kup Dexron III a je.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Servočerpadlo
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 06:53

ahoj chlapi, chtěl bych se zeptat ohledně serva, stalo se mi to co je na obrázku, jel jsem domů a přestal jít posilovač, koukl jsem do nádobky od servo kapaliny a tam to nejak bublalo, dojel jsem domů, a z pod auta to dost silně teklo, zastavil jsem , dalších asi deset minut to ještě vytékalo. Nemáte někdo s tímhle zkušenosti? musí se měnit celé řízení? Můžu s tím dojet do servisu? cca 25 km, tím způsobem že naliju litr oleje do serva a pojedu? nebo auto raději táhnout než dolévat po cestě olej, Případně jestli to nějak zadělat tu prasklou manžetu at to neteče tak moc? děkuji za rady

Přílohy: servo.JPG (126.3KB)  
Re: Servočerpadlo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 08:29

Shod remen od čerpadla - at se ti bez oleje nezadře a pomalu normálně dojeď do servisu - točit kolama půjde - sice o poznání těžceji, ale půjde... Dopotučuju to řízení apson omotat igelitkou, at ti tam nenalítá bordel - i když - viz. dále...

Jinak ta manžeta je tam jenom kvůli bordelu - pokud z řízení teče proudem olej, jsou po smrti těsnící kroužky vevnitř - ty drží tlakový olej na uzdě a hlavně vevnitř smileys with beer = řekl, bych, že tohle řízení je za zenitem... A myslím, že se spíš vyplatí vrznout tam třeba netekoucí řízení z vrakáče za páár stovek (popř. nový, ale je to vcelku raketa) než si nechat nějak složitě repasovat to stávající...

Re: Servočerpadlo
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 11:26

MOc děkuji za radu jardo gsi, ještě se chci zeptat zda jde ten řemen sundat bez nějakého povolování? nebo je třeba něco odmontovat? zůstalo mi to totiž stát na dost blbém místě na sídlišti a přístup k autu je nic moc. na hever to dám asi horko těžko

Re: Servočerpadlo
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 11:33

Zapomněl jsem dodat je to vectra b 2,0 di. který jsem bohužel koupil místo kadetta cabrio a takhle se mi odvděčil hned první den koupě

Re: Servočerpadlo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 11:42

Ajeje - o tohodle motoru (Y20DTH) vsechno žene jeden široký drážkový řemen - tady to je smula :-(...
Ja myslel, ze se jedna o kadetta nebo astru F...

Nicméně, pokud ti tohle udělalo auto den po prodeji, tak to řízení muselo být zákonitě po smrti už kdyžs to kupoval - vážně bych uvažoval o nějaké reklamaci u prodejce - aspon at ti dodatecne sleví nejakou pětku na opravu hot smiley...

Re: Servočerpadlo
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 12:29

Tak jsem to teda zkusil odmontovat ještě než jsi to tu jardo gsi napsal a šlo to celkem vpořádku, a teď mě zarazilo že je to smula??? to ho tam mam dat zpatky?? s tim nepůjde dojet do servisu??? Jinak prodávající je férový a na opravu mi dá zpět peníze nějaké.

Re: Servočerpadlo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 13:47

Pokud ti řemen neplandá (napínák ho dokáže dopnout) a nikde nedře, půjde to...

Re: Servočerpadlo
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 14:25

asi jsem úplně marný ale moc jsem teda nepochopil jestli s tím můžu jet když mám ten řemen vyndaný ven nebo ne? děkuji moc za rady snad to je poslední příspěvek tady. bez for o autech jako je tohle, by na světě bylo o hodně hůř

Re: Servočerpadlo
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 17:18

Ona je na tom řemenu myslím i vodní pumpa, takže nejezdit.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Servočerpadlo
Autor: zbynce (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2011 18:24

takže by se přehříval motor??? 20 km se zastávkama s tím nedojedu? nechce se mi totiž takový kus auto tahat na laně, ještě k tomu přes město. děkuji moc za odpověd.

Re: Servočerpadlo
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2011 10:46

zbynce:
Na Y20DTH se tím řemenem pohání všechny agregáty - wasserpumpa, altík, servočerpadlo, klimakompresor.
Tzn. když sundáš řemen - auto po cca 7km uvaříš = taky ti může prasknout nebo se vydout hlava v extrémním případě i poškodit válce a pístní skupina.
Jak jsem psal - pokud sundáš hnací kladku od servočerpadla a řemen je i přesto dopnutý (pomocí automatického napínáku) a nikde se o nic nešmejká, můžeš jet (teď ten motor nemám před sebou). Pokud tomu tak není, nedoporučuju ten motor ani startovat...
Už si rozumíme winking smiley?

Re: Servočerpadlo
Autor: mv73 (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2015 15:43

Ahojte oplaci, mam problém a to takový že mi z čerpadla od serva po nastartování vyjede hřídelka i s řemenicí a tím pádem nejde řízení a čerpadlo hučí. .. můžete mi poradit čím nebo jak tu řemenici upevnit pokud to jde... nebo jestli je tam šroub a jaký... já nevím. děkuji

Re: Servočerpadlo
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2015 16:37

Co typ auta a označení motoru.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        **     **  ********   **     ** 
    **     **        **     **  **     **  **     ** 
    **     **        **     **  **     **  **     ** 
    **     **        **     **  **     **  ********* 
    **     **        **     **  **     **  **     ** 
    **     **        **     **  **     **  **     ** 
    **     ********   *******   ********   **     ** 
Powered by Phorum.