www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2010 22:09

Dnes jsem při kontrole podvozku zjistil, že mám děravou hadičku na benzín. Ale vůbec nevím na co tam je, vede od motoru k přednímu levému kolu, kde je nějaká nádoba (filtr?) a od ni se vraci do nádrže. Je děrava cca rok (od te doby co jsme vařili podvozek) a za tu dobu ani nesmrděl benzín.

Zajímá mě tedy k čemu hadička je, zdali má cenu ji vyměnit když přez ní stejně nic neteče.

Mám Kadett E 1990, C14NZ.

Díky.

Re: Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 08:16

Nadobka v levem podbehu je naplnena aktivnim uhlim a slouzi pro odvetravani nadrze. Tak ze jedna hadicka od ni vede do nadrze, druha do podtlakove pripojky na vstrikovani a jeste jde jedna tlusta zespoda a konci vepredu v tom vyztuzeni co sedi chladic.
Nicmene cele se to da zrusit a zbyle hadicky zaslepit.

Re: Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 10:31

OK, moc díky za odpověď. Je to tedy takřke zbytečnost (na žádném jiném autě jsem to ani neviděl).
Ještě jen otázka, má to vliv na spotřebu? Když všechny hadičky ucpu tak určo ne, ale když je teď ta hadička vedoucí z nádrže děravá.

Re: Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 10:37

Na spotrebu to vliv nema a pokud rikas ze je derava a nikde neni citit benzin, tak bude nejspis i nekde uz ucpana.
Vlez pod auto, ja si ten neuvedomuju, jestli to jde primo do nadrze, nebo az do hrdla, a tu hadicku zaslep. Odvetravat se to bude pres vicko, tak ze by nemel v nadrzi vznikat ani nezadouci podtlak. Ja to resil tak, ze jsem tu hadicku natah celou novou az ke vstrikovani a je pokoj.

Re: Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: prometheus.cz (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2010 10:49

Zacpu hadicky a bude pokoj. Nádobku na aktivní uhlí vyhodímsmiling smiley...
Díky za rychlé odpovědi...

Re: Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: m4rt4s (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2011 17:56

Koukám, že tu řešíte nádobku s aktivním uhlím . . .jde mi a Astfru F 1995 C14NZ při měnění těsnění na sání jsem odpojil hadičku od vstřik. jednotky vedoucí do nádobky s aktivním uhlí a vysypaly se na mě drobné kamínky černé barvy . . . asi se to uhlí nějak rozpadlo nevím jestli to mám nějak rozebírat a schánět jiný nebo prostě zaslepit a hotovo ? :-)

Re: Hadička benzinu (na levé straně)
Autor: Biggest (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2011 12:15

no s tím zaslepením bych tak nespěchat. já sem s tím měl na c16nz celkem velké problémy a stálo mě to celkem 2 nové palivové nádrže! v nádrži se mi tvrořil podtlak a ta plechová nádrž se "vcucávala" sama do sebe až praskla a začala téct!! takže ono to až tak na nic nebude a soudruyi z ndr věděli proč to tam dávají. u mě byla závada v samotném filtru. hadičky sem měl průchodné, filtr nikolivěk.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **  **     **  **      **  **     ** 
    **      **  **    **   **   **  **  **  **     ** 
    **       ****      ** **    **  **  **  **     ** 
    **        **        ***     **  **  **  **     ** 
    **        **       ** **    **  **  **   **   **  
    **        **      **   **   **  **  **    ** **   
    **        **     **     **   ***  ***      ***    
Powered by Phorum.