www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
motor škube
Autor: STREJDA (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2011 17:20

Mám prolém.Motor 1,8XEL škube při nízkých otáčkách.Po několika minutách se rosvítí závada motoru(LAMBDA)a pak jede normálně.Lambda jsem vyměnil.Ted nesvítí,ale cuká pořád,bohužel.Poradí mi někdo?Dík

Re: motor škube
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2011 18:34

A co klasická údržba?? Filtry atd atd atd ?

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: motor škube
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2011 20:31

A náhodu nějaký pokusy s E85 neprobíhaly či neprobíhají winking smiley...?
Nějaká přestavbička na E85 nebo podobný kratochvíle neproběhly?
A tankuješ pořád u jedný pumpy nebo u povícero?

Re: motor škube
Autor: STREJDA (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2011 15:25

Ne,nic takovýho.Už s tím mám problémy půl roku.Jsem automechanik,tekže údržba ok.Ted jezdím bez sondy,katalyzátor je stejně ko a spotřeba je pořád do 7litrů,ale štve ně to!

Re: motor škube
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.07.2011 10:49

Co je to konkretne za motor?
7 litru se Te zda moc?

Re: motor škube
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2011 19:54

jako mechanik bys mohl vědět že když jezdíš bez LS tak to škubat bude... nemáš zpětnou odezvu... trošku by mohlo i napíchnutí na diag

Re: motor škube
Autor: STREJDA (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2011 10:04

Asi jsi mi nerozuměl.Sondu jsem vyměnil,ale motor škube na menší otáčky,tekže jsem ji odpojil a jede OK,bez cukání,ani spotřeba se mi nezvýšila!Jen mi pořád svítí kontrolka.Diagnostika mi toho moc neřekne,dají se vyblikat kody závad.Při zapojené sondě "vadná sonda,vyhřívání sondy".Jinak motor 1,8 16V 18XEL 95.DÍK

Re: motor škube
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2011 11:30

no asi bych začal kontrolou kabeláže k sondě, přítomní elektrikáři ti určitě řeknou kde a co máš naměřit ...

Re: motor škube
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2011 16:12

Ono taky jde o to, ze kdyz je ta lambda odpojena, ma motor jinou smes. No a tu muze zapalovani pobrat na rozdil od smesi, ktera je rizena sondou. Tudiz jedna z moznosti je vada zapalovani. Dal pak taky mohou byt v haji kostry v jednotce a kdyz pripoji lambda sondu, ktera je ukostrena, zacne to delat neplechu. Moznosti je spousta, jmenuji jen ty, se ktery mi jsem se setkal.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: motor škube
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2011 12:42

blikání neni plnohodnotná diagnostika... diagnostika znamená třeba LIVE DATA a to ti už poví víc... například je dobrý vidět průběh napětí na LS to ti řekne jestli se něco děje nebo je KO vedení

Re: motor škube
Autor: Tazi (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2011 12:09

Mám dotaz na Strejdu
Mám to samý Auto opel astra kombík r.v. 97 a motor 1,8 16V,C 18 XEL a tu samou závadu, rozsvítí se mi oranžová kontrolka s bleskem-vstřikování a pak mi motor v malých otáčkách škube,co mám s tím dělat, ted jsem si přečetl že stačí odpojit lambdu a přestano to, prosím porad´mi zda tohle nebo něco jinýho, do servisu to nechci dát, měl jsem problém už jednou s předchozím autem, napíchly mi to na počítač a prd zjistili.

Re: motor škube
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2011 19:52

Sice nejsem strejda, ale když se ta kontrolka rozsvítí, tak jednotka ví o nějaké závadě. A tady [www.opelastra.cz] je krásný návod jak zdarma zjistit, co se jí nelíbí.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: motor škube
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2011 10:44

Tazi..
na Strejdu to bylo mimo sam hledal radu...

Pokud ti daj na diagu live data tak něco najdou...
Ale pokud ti to dělá občas tak je jasný že se to blbě hledá a zvlášt když
na to zrovna zákazník čeká (spěchá) a nejde stim vyjet ani před dílnu.

jen bych chtěl připomenout že odpojením LS se nic neopraví.. pouze motor zjistí že LS neodpovídá a hraje si v předem nastavených mapach

Re: motor škube
Autor: Spider (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2013 23:11

zdravim tu pritomnych grinning smiley snad nevadi ze to napisem tu..mam jeden dost zavazny problem s mojim GSIckom..motor C20NE,problem je v tom ze na volnobehu ide motor velmi pekne..ale ked uz idem na nom a ma zatah tak nad 3000ot. strasne trha motor a striela do vyfuku..na volnobehu to vobec nerobi..obcas trhne aj ked sa rozbieham aj pri nizkych otackach..ale hlavne ked ma zatah nad 3tis.ot...co s tym?? Inak je novy rozdelovac,palec,vaha vzduchu,kable,cidlo vody a podobne prkotiny..prosim o radu

Re: motor škube
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 07:40

Rek bych, ze nejspis nestaci davat benzin. Tak ze bud nestiha cerpadlo, je KO palivovy filtr, nebo pricpane vstriky.
Zkusil bych premerit tlak paliva.
ECO zadnou chybu nehlasi?

Re: motor škube
Autor: Spider (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 09:42

lenze to by neslo ani na volnobehu keby je problem s palivom..ecu nehlasi ziadnu chybu

Re: motor škube
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 10:27

Precti si co jsem psal, ze cerpadlo mozna nestaci davat...
Motor na volnobeh moc benzinu nepotrebuje, ale jak se zacnou vstriky vice otvirat, klesne tlak natolik, ze to muze byt problem.
Problem muze byt i v regulatoru tlaku paliva na vstrikovaci liste.
...nebo taky uplne nekde jinde... Tahle moznost me napadla jako prvni, tak sem se o ni s Tebou podelil.

Re: motor škube
Autor: Spider (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2013 12:32

problem vyrieseny..problem bolo rele a regulator tlaku..vymenil som cely mostik aj s regulatorom..inak dik za rady smiling smiley

Re: motor škube
Autor: Radunov (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2013 18:27

oplik.jenik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jako mechanik bys mohl vědět že když jezdíš bez LS
> tak to škubat bude... nemáš zpětnou odezvu...
> trošku by mohlo i napíchnutí na diag


ahoj, tak to je důvod proč mě cuká při nízkých otáčkách na kvalt 20SEH? Děkuji

Re: motor škube
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 19.02.2013 19:09

20SEH by podle mě lambda sondu mít neměl.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **    **  ********  **     ** 
 **    **   **     **   **  **   **        **     ** 
 **    **   **     **    ****    **        **     ** 
 **    **   **     **     **     ******    **     ** 
 *********   **   **      **     **         **   **  
       **     ** **       **     **          ** **   
       **      ***        **     ********     ***    
Powered by Phorum.