www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
cukání motoru vynechávání
Autor: brselka (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2011 11:38

Ahoj lidi,mám Opla Astru r.v. 1999 x16xel combi. Auto začalo cukat,při přidání plynu nechtělo vůbec reagovat,párkrát zacukalo a pak zas jelo normálně. Největší problém nastal,při jízdě do kopce,kdy se to dalo zvládnout pouze na dvojku a ještě s problémy.Několikrát se i stalo že motor chcípl úplně.Pak přestalo jezdit úplně motor zhasínal a reakce na plyn žádná.Manžel přečetl spousty článků na toto téma kde je popsána podobná závada kdy auto při jízdě cuká jakoby vynechává.A tak začal hledat kde "udělali soudruzy v NDR chybu".A závada se našla v nádrži na palivo je ještě jedna nádoba kde je úmístěno čerpadlo ta nádoba je uzavřená a je do ní pouze malá dírka kterou nasává benzín a dále jde do čerpadla.Manžel vyndal čerpadlo i tu nádobku a zjisti,že ta několika milimetrová dirka je ucpaná jakousi larvou brouka tudíž tudy nemohl téct benzín.Proto auto vynechávalo.Po vyčištění se závada znovu opakovala a tak manžel za pomocí kladiva a osmičky hřebíku stvořil další díru a auto jezdí jak blázen.Takže pokud máte podobný problém s autem mrkněte na tu nasávací dirku je to až neuvěřitelné ale byla to celá závada.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: viktor32 (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2011 00:09

Zdar panove,mam dotaz,jednase o opel astra f c18nz.po vymene filtru a sviček ,taki bylo že jsem menil kabely dela mne astra problem,když stojim v križovatce tak chci rozject tak začne cukat,nevim co tim je byl jsem na diagnostice tam žadna chyba.taki to dela když jede,opčas začne malinko cukani ,a když to scipnu tak pak nejde nastartovat,až po nejaku dobu startovani mne to chytne ale beži to na dva valce,a strili ve vyfuku.diki za radu....

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: sakva (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2011 19:33

ja mam ten samy problem ale nevim kudy vyndat tu nadobku.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Tigra (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 07:15

Mám taky problém, ale jde o tigru motor X16XE. Auto jelo bez problémů, až jednou po startu jelo na 2 válce, 2 kabely měly nekonečný odpor, vyměněna celá sada. Pak běží všechny válce, jenže při otáčkách do 2000 velmi škube a při prudším přidání plynu se dusí. Při zrychlování je pak asi v 2200 otáčkách výpadek, ve vyšších otáčkách už běží normálně.

Zkoušeno: Nový palivový filtr, svíčky, výfuk odpojen před katem, vše beze změny.

Co máme ještě zkusit?

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Tigra (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 08:01

Ještě jsem zapoměl tlaky: 15,5 15,5 15 16

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 10:20

A kontrolka nic nehlásí? Mě napadá čidlo podtlaku v sání a vůbec i nějaká zlomená, či utržená hadička podtlaku.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Tigra (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 11:06

Kontrolka nehlásí nic, ani když jsme odpojili lambdu (to mě překvapilo). Zkusím prohodit to čidlo, hadičky jsem kontroloval ale udělám ještě jednu důkladnější kontrolu...
Ještě jsem zapoměl zmínit že to dělá za tepla i za studena cca stejně.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 17:49

Je ta kontrolka fukční? Tj, svítí po otočení klíčku? Protože se mi zdá divné, že by se bez lambdy nerozsvítila.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Tigra (IP zapsáno)
Datum: 06.12.2011 06:47

Jo, po otočení klíčku svítí, taky mi to přišlo divné...

Včera odzkoušeny 2 podtlakové senzory z funkčních C16NZ (měy by být stejné) a beze změny, hadičky jsem prošel a nenašel problém...

Nemohla by se takto chovat cívka? Ale nic z ní slyšet není...

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.12.2011 08:44

co těsnění pod vstřikovací hlavou

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Tigra (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2011 12:56

Hotovo, dělala to ta cívka...

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2011 14:35

To je ta cívka .

Přílohy: tn_fc98034.jpg (6.7KB)  
Re: cukání motoru vynechávání, netáhne
Autor: ivuska (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2012 13:57

Hledáme kde je chyba. Při jízdě do mírného kopce netáhne, začne jakoby brzdit. Cuká, a vůbec se tomu nechce. Někdy zasmrdí brzdy. Po 5-10 minutach to zmizí. Jednou jsme museli i zastavit. Mám dojem, jako by někdo šlapal na přední brzdy a na plyn současně. Přední disky jsou bežně teplé..
Při jízdě do strmého kopce to jede, po rovině i s kopce to jede v pohodě. Nemá to rádo určitý úhel kopečka. Diagnostika nic nenašla. Nikdo to nemůže najít. Napadá vás něco? Díky.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2012 18:30

Ivuško, o jakém autě se bavíme?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 28.01.2012 19:36

Nemůžu si to odpustit - nemáš nějaký široký zimní bufy nebo bagančata a jemně si nešlapeš na pedál brzdy winking smiley...?

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: ivuska (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2012 14:52

Opel Astra G, hatchback. Rok výroby není důležitý. Bavili jsme se o cukání motoru s více servisáky, žadný na to dosud nepřišel. Zapalování to není. Vzduch to není, ABS nic, diagnostika nic. Zatím na to nikdo nepřišel. Tak jsem čekala že se tu někdo pochlapí a řekne že to je palivový systém.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2012 15:20

Diesel, benzín?

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: dj.damien (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2012 15:10

mám problém s astrou 1.6i 55kw když se dostane hladina benzinu pod rezervu,auto při akceleraci začne cukat.nedá se vyjet do kopce.palivový filtr jsem měnil včera,žáden výsledek.děkuji za radu.

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2012 20:47

Že by proto, že je tam málo benzínu, ten se v nádrži odleje a čerpadlo si nasaje vzduch?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: cukání motoru vynechávání
Autor: dj.damien (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2012 21:40

nevím.ale nikdy mi to nedělalo,až poslední 2 měsíce.také bych se chtěl zeptat,jak zjistit jestli pracuje tak jak má.děkuji za Re.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil dj.damien (25.03.2012 21:43)

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   ******   **     **  ******** 
    **        **     **    **  **     **     **    
    **        **     **        **     **     **    
    **        **     **        *********     **    
    **        **     **        **     **     **    
    **        **     **    **  **     **     **    
    **        **      ******   **     **     **    
Powered by Phorum.